Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

 

 

  

          

 

 

 

 

   Prezentacja   Rekrutacja   Zamówienia publiczne   Dyrekcja   Plan lekcji   Aktualności   Galeria   COMENIUS   Historia   Patron   E-mail  Referaty  Strona główna

  
Logo szkoły

 

 Kronika roku szkolnego 2014/15

3.10.2014. - Przegląd Projektów Unijnych w Edukacji

W dniu 3 października 2014 r. uczniowie naszej szkoły: Żaneta Kruk (4mg), Agata Mochocka (3L), Krystian Bugno, Mateusz Chyłkowski (4m), Arkadiusz Cieśliński, Damian Kołomański, Krystian Kurczyński (3s1) wraz z prof. Andrzejem Barwickim, Iwoną Świtek oraz dyrektorem szkoły Dariuszem Wójcikiem wzięli udział w Przeglądzie Projektów Unijnych w Edukacji. Uczniowie naszej szkoły : Krystian Bugno,  Mateusz Chyłkowski oraz opiekun projektu p. Andrzej Barwicki wzięli udział w międzyszkolnym konkursie "W unijnej rodzinie". Ich tryptyk literacko-fotograficzny n/t "Co nie zdarzyłoby się w moim życiu, gdyby nie uczestnictwo w projekcie zdobył II nagrodę w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs został zorganizowany w ramach 10-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej przez Wydział Edukacji Kultury i Sportu Urzędu Miasta Kielce oraz Samorządowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach. W przeglądzie mogły wziąć udział szkoły z gminy Kielce będące beneficjentami projektów edukacyjnych, współfinansowanych przez fundusze europejskie. Jednym z celów konkursu była promocja dobrych praktyk szkół, w zakresie wychowania obywatelskiego oraz podsumowanie doświadczeń uczniów, nauczycieli i dyrekcji szkół związanych z ich udziałem w projektach unijnych.

1.10.2014. - XI PLEBISCYT NA NAJSYMPATYCZNIEJSZEGO W NASZEJ SZKOLE

W dniu 1 października 2014r. już po raz 11 w naszej szkole przeprowadzony został plebiscyt na najsympatyczniejszego profesora, ucznia klas I-II i ucznia klas II-IV technikum. Piosenką Kasi Popowskiej pt. „Przyjdzie taki dzień”  szalone dziewczęta z klasy 2l i Magda Gryl z kl1gl  rozpoczęły świętowanie DNIA CHLOPAKA.

Pani dyrektor Beata Leszczyńska złożyła bardzo piękne i mądre życzenia dla całej płci brzydkiej naszej szkoły.

Prowadzące Sabina Bąk i Karolina Młodawska z klasy 3l zaprosiły na scenę panów Dariusz Wójcika i Cezarego Tomczyka i przekazały na ich ręce życzenia i upominki od wszystkich pań i dziewczyn.

Pani Katarzyna STOLAT zaintonowała pieśń biesiadną z chórkiem odważnych dziewcząt. Przy wtórze fanfar na scenę weszli NAJSYMPATYCZNIEJSI 2014,

tj. pan profesor  Piotr Leszczyński - nauczyciel matematyki,

Sebastian Szypulski z klasy 2 gl oraz uczeń Marek Chowaniec z klasy 4 l.

Każdy z nich musiał  udowodnić wobec społeczności szkolnej, że zasługuje na ten zaszczytny tytuł.

Zabawę rozpoczął konkurs plastyczny. Należało na przygotowanych szablonach narysować swoją podobiznę. Następnie  prowadzące dopięły „głowy” do elementów stroju, które stanowiły dekorację. Czas umiliła widowni śpiewająca cudnie Patrycja Stoga uczennica III L.O. im. Norwida. Po takiej porcji muzyki oczywiście nastąpił konkurs piosenki. Każdy z panów do pozostałych konkursów musiał wybrać asystentkę. Pan Leszczyński śpiewał z Patrycją Stępień piosenkę pt. „Konik na biegunach”, Marek z Andżeliką Perz - „Nie zadzieraj nosa, a Sebastian z Karoliną Kaczmarczyk - „Nogi”. Śmiechu było co nie miara, gdy pan profesor szukał okularów. Ale i tak każdy z panów super się zaprezentował, ponieważ wielką pomoc wykazała rozbawiona publiczność.

Nie zwalniając tempa „Najsympatyczniejsi” musieli zmierzyć się w konkursie sportowym, który polegał na napompowaniu w określonym czasie jak największej liczy balonów.

A asystentki numerowały je, pisały na nich imiona panów i rzucały w stronę widowni. Zwyciężył pan profesor Leszczyński.

Atmosfera była coraz bardziej gorąca. W konkursie tańca należało na składanej po kawałku gazecie zatańczyć gorące rock-and-rolle i ogniste tanga  z wybranymi partnerkami. Gazety darły się w kawałki jak panowie wywijali na scenie. Najlepiej z tym zadaniem poradził sobie Marek.

Po takiej porcji ruchu należał im się oddech i nagroda, aby wybrańcy nie opadli z sił. W myśl przysłowia, że do serca mężczyzny trafia się żołądek, podano posiłek. Zadanie polegało na wykazaniu się umiejętnościami kulinarnymi i sprytem. Przygotowane kolorowe i zdrowe  produkty tj. papryka, cebulki marynowane, ser żółty, kabanosy i rydze marynowane należało nabić na długie patyczki i zjeść je bez pomocy rąk. Podczas tego konkursu Patrycja pięknie zaśpiewała, a wszystkim patrzącym ciekła ślinka. Sebastian swoje zadanie wykonał najszybciej. Pozostałe szaszłyki zostały nabite na jabłko, a następnie poczęstowano nimi panów dyrektorów i  kilka osób z widowni.

Wszyscy orzekli, że zasłużyli na ten zaszczytny tytuł Najsympatyczniejszych 2014, otrzymali pamiątkowe kubeczki, a następnie pozowali do zdjęć. Fotoreporter pan Kamil Kopeć uwieczniał zmagania panów, a zdjęcia można obejrzeć w fotogalerii.

Pomysł i reżyseria tej zabawy należała do pań Renaty Raduszewskiej i Agnieszki Zawieruchy.  Fotogaleria  z  imprezy...

 

 

12.09.2014. - Nasi absolwenci wśród laureatów nagród Nadzieje Kielc 2014

Nasi uczniowie zostali laureatami nagrody "Nadzieje Kielc 2014" Piotr Czajkowski i Piotr Kurdziel (zajęli pierwsze miejsce na etapie wojewódzkim Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości w kategorii ”U - Usprawnienia softwarowo-techniczne” za pracę pod tytułem „ Translator umożliwiający czytanie druku dla osób z dysfunkcją wzroku i nie tylko” oraz uczestniczyli w ogólnopolskim finale Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości) zostali laureatami nagrody "Nadziej Kielc". Nagrody przyznano po raz dziewiętnasty. Co roku otrzymują je uczniowie kieleckich liceów i techników, którzy bardzo dobrze się uczą, odnoszą sukcesy sportowe lub artystyczne, lub działają społecznie. Link do relacji na stronie Echa dnia

26.08.2014. - Ogłoszenie

 ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

2014/2015 ODBĘDZIE SIĘ

01.09.2013r o godz.900  

Klasy I Technikum Nr 2 i Gimnazjum Nr 24 (spotkanie w salach lekcyjnych)

Godz. 1030 klasy II, III , IV Technikum Nr 2 i Gimnazjum Nr 24 (spotkanie z wychowawcami w salach lekcyjnych).

 Kronika roku szkolnego 2013/14

15.07.2014. - Szkoła przyjazna dla uczniów z dysleksją - Posiadamy certyfikat Polskiego Towarzystwa Dysleksji.

 

18.06.2014. - Klasy mundurowe Zespołu Szkół Mechanicznych w Kielcach na święcie 25 Brygady Kawalerii Powietrznej

 

    

W środę, 18 czerwca 2014 r. na stadionie wojskowym w Tomaszowie Mazowieckim swoje święto uroczyście obchodzili żołnierze 25 Brygady Kawalerii Powietrznej im. Księcia Józefa Poniatowskiego. Uroczystości połączone były z powitaniem żołnierzy Samodzielnej Grupy Powietrznej XIV zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie oraz Dniem Otwartych Koszar.

Obchody zostały zainaugurowane o godz. 9:30 Maszą Polową w intencji żołnierzy, pracowników wojska i ich rodzin. Nabożeństwu przewodniczył JE  ksiądz biskup Adam Odzimek. Godzinę po nabożeństwie do uroczystego apelu stanęły pododdziały i poczty sztandarowe podległych jednostek brygady z Leźnicy Wielkiej, Nowego Glinnika i Tomaszowa Mazowieckiego oraz żołnierze Samodzielnej Grupy Powietrznej XIV zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie.

Apel został zwieńczony defiladą lądowo-powietrzną oraz pokazem sprawności kawalerzystów.  Szturmani 7. batalionu kawalerii powietrznej pokazali kunszt umiejętności walki wręcz, odbijanie zakładnika z rąk porywaczy oraz wytrzymałość fizyczną w różnych sytuacjach. Działanie szturmanów na stadionie wojskowym było z użyciem ślepej amunicji i innych środków pozoracji.

W defiladzie powietrznej wzięły udział śmigłowce W-3W Sokół i Mi-8, a po jej zakończeniu skoki spadochronowe wykonali instruktorzy spadochronowi z Ośrodka Szkolenia Aeromobilno-Spadochronowego 25.BKPow.

Na płycie stadionu w czasie Dnia Otwartych Koszar kawalerzyści zaprezentowali nie tylko elementy uzbrojenia: broń osobistą, moździerze, armaty przeciwlotnicze, ale także pojazdy wraz z wyposażeniem oraz śmigłowce W-3W Sokół, Mi-8.

Uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół Mechanicznych byli zaproszeni na tą uroczystość. W Tomaszowie Mazowieckim stawiliśmy się licznie by wspólnie z 25 Batalionem Logistycznym sprawującym patronat nad klasami mundurowymi uczestniczyć w święcie jednostki. Mieliśmy okazję do zapoznania się z uzbrojeniem wykorzystywanym przez żołnierzy brygady, zarówno do codziennego szkolenia jak i w czasie pełnienia misji zagranicznych. Podczas uroczystego apelu zajęliśmy miejsce na płycie stadionu obok pododdziałów brygady. Paweł Brambert godnie poprowadził nasze klasy w defiladzie kończącej apel. Dla wielu było to niezapomniane przeżycie. Po zakończeniu części oficjalnej był czas na bezpośrednie spotkanie z pełniącym obowiązki Dowódcy 25 Brygady Kawalerii Powietrznej  pułkownikiem Adamem Grelą oraz  Panią Beatą Oczkowicz - podsekretarzem stanu Ministerstwa Obrony Narodowej. Żegnając się z nami w imieniu dowódcy batalionu ppłk Roberta Karolaka major Dziuba przypomniał, że
wojsko cieszy się dużym zaufaniem społecznym, a żołnierze kojarzeni są ze zdecydowaniem, siłą oraz patriotyzmem. Nosić mundur to honor i zaszczyt, do którego dąży bardzo wielu młodych ludzi. Dziękując za serdeczne przyjęcie wicedyrektor ZSM Cezary Tomczyk podkreślił, że współpraca z 25 Batalionem Logistycznym wydatnie wspiera wychowanie patriotyczno – historyczne uczniów szkoły. Przez cały czas mogliśmy liczyć na wsparcie st. chorążego Zdzisława Bartniaka, który szybko i łatwo nawiązywał bezpośredni kontakt z naszymi uczniami.

Organizacją wyjazdu i przygotowaniem uczniów zajęli się: Sławomir Kukieła i Jan Sajnok oraz wychowawcy Elżbieta Dudek i Agnieszka Lisowska.

 Dziękujemy dowództwu 25 BKPow. za możliwość aktywnego udziału w święcie jednostki.

Tekst por. Tomasz Pierzak, Cezary Tomczyk

25.06.2014 Zakończenie roku szkolnego

 

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014
 ODBĘDZIE SIĘ
27.06.2014R. (piątek) o godz. 10.00
  W SALI GIMNASTYCZNEJ.

17.06.2014. - Podsumowanie projektów uczniowskich realizowanych w ramach projektu Edukacja Zawodowa w Praktyce.

 

    W dniu 17.06.2014r. o godzinie 13.00 rozpoczeła się uroczystość związana z podsumowaniem projektów realizowanych przez uczniów klas zawodu technik logistyk i technik cyfrowych procesoów graficznych. Uroczystość rozpoczął koordynator szkolny projektu p.Kamil Kopeć. Poszczególne projekty wraz z ich produktami  prezentowane były przez przedstawicieli poszczególnych grup. W trakcie prezentacji zostały przedstawione wykonane przez uczniów biorących udział w projekcie produkty projektu : makieta magazynu, model  wózka jezdniwego, plakat promujący szkołę, ulotka oraz clip promujący szkołę. Uczniowie omawiali swoje projekty i zagadnienia które mieli do realizacji. Wszystkie prezentowane prace i produkty zostały nagrodzone brawami.

12.05.2014 Dzień otwarty Mechanika  

 

W DNIU 12.05.2014 (PONIEDZIAŁEK)  DYREKCJA, GRONO PEDAGOGICZNE I UCZNIOWIE ZAPRASZAJĄ UCZNIÓW KLAS 3 GIMNAZJUM, ICH RODZICÓW I OPIEKUNÓW DO ODWIEDZENIA NASZEJ SZKOŁY.

OGŁOSZENIE - WYWIAD Z RODZICAMI UCZNIÓW W RAMACH EWALUACJI ZEWNĘTRZNEJ ZSM (08.04-14.04.2014) 

 

W DNIU 14.04.2014 (PONIEDZIAŁEK) ODBĘDZIE SIĘ WYWIAD Z RODZICAMI UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY:
GODZ. 14.00 - 16.00 WYWIAD Z RODZICAMI UCZNIÓW  GIMNAZJUM  - SALA NR 26
GODZINA 16.00 - 18.00 WYWIAD Z RODZICAMI UCZNIÓW TECHNIKUM - SALA NR 26

24.03.2014. - Dzień Języka Niemieckiego

 

    Po raz kolejny w Zespole Szkół Mechanicznych zorganizowano  Dzień Języka Niemieckiego, w ramach którego panie: Beata Sasal, Agnieszka Gosek – Buda oraz Agnieszka Muter – Banak  przygotowały i przeprowadziły  szereg konkursów skierowanych do  uczniów naszej szkoły. Celem konkursów było poszerzanie wiedzy związanej z krajami niemieckojęzycznymi, rozbudzanie zainteresowania kulturą krajów niemieckiego obszaru językowego, motywowanie uczniów do nauki języka niemieckiego oraz kształtowanie umiejętności współdziałania i pracy w grupie.

W pierwszej części DJN przeprowadzono  konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych przygotowany dla uczniów klas pierwszych technikum, który odbył się w dniu 15 stycznia 2014 r. o godz. 9.00 w świetlicy szkolnej. W konkursie wzięły udział dwuosobowe zespoły
z klas: 1S1, 1M, 1L1, 1L2, 1GL. Pytania w quizie dotyczyły  geografii, literatury, historii, kultury krajów niemieckojęzycznych oraz znanych i istotnych postaci z życia kulturalnego
i politycznego tych krajów.  Wyniki konkursu:

I miejsce: Patryk Sobecki i Kamil Świerczyna – kl. 1 L2

II miejsce: Karol Dziubek i Wojciech Wrona – kl. 1 S1

III miejsce: Patrycja Chyłkowska i Katarzyna Miśta – kl. 1 L2

Druga część konkursów w ramach DJN odbyła się w dniu 26 lutego 2014 r. O godz. 9.00 pięć dwuosobowych zespołów z klas III technikum przystąpiło do konkursu „Przed maturą
z języka niemieckiego
”, który pozwolił uczniom sprawdzić swoje umiejętności językowe wymagane na egzaminie maturalnym z języka niemieckiego. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce: Wojciech Górniak i Adrian Patrzałek – kl. 3 S1

II miejsce: Marek Chowaniec i Karol Nieszporek – kl. 3 L

III miejsce: Żaneta Kruk i Bartłomiej Armata – kl. 3 MG

O godz. 10.00, tym razem uczniowie klas II technikum, pisali dyktando z języka niemieckiego, które sprawdzało umiejętności językowe naszych uczniów pod względem poprawności gramatycznej. Oto wyniki najlepiej napisanego dyktanda:

I miejsce: Paweł Wydra – kl. 2 S2

II miejsce: Kamil Gołębiowski – kl. 2 L

III miejsce: Maciej Król – kl. 2 S2

Od godz. 11.05 do 12.50 można było obejrzeć wiele prezentacji multimedialnych na temat: „Muzyka w krajach niemieckojęzycznych” przygotowanych przez uczniów technikum
z różnych klas. W tym konkursie uczniowie mogli skorzystać z różnych źródeł informacji oraz wykazać się kreatywnością i twórczym podejściem do tematu. A oto zwycięzcy najciekawszych prezentacji:

I miejsce: Wiktoria Sidor – kl. 1 L1

II miejsce: Damian Kołomański – kl. 2 S1

III miejsce: Jakub Papis – kl. 3 MG

Wszystkie konkursy w ramach Dnia Języka Niemieckiego odbyły się świetlicy szkolnej, a na holu I piętra można było obejrzeć wystawę najciekawszych plakatów wykonanych przez uczniów naszej szkoły w dowolnej technice: rysunkowej, malarskiej lub collage na temat: „Muzyka w krajach niemieckojęzycznych”. Spośród 20 prac wybrano te najlepsze i najciekawsze, których autorami są:

I miejsce: Marta Moćko – kl. 1 L2

II miejsce: Kacper Wodecki – kl. 2 S2

III miejsce: Dominik Włodarczyk – kl. 2 S1

W dniu 24 marca 2014 r. o godz. 12.00 w świetlicy szkolnej odbyło się rozdanie dyplomów i nagród dla zwycięzców w poszczególnych konkursach.

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom biorącym udział w konkursach w ramach Dnia Języka Niemieckiego.

                                                                                                                                                                                                                      Beata Sasal

 

22.03.2014. - Inscenizacja historyczna Odprawy Plutonu Żołnierzy 4 Pułku Piechoty Legionów z Kielc na Westerplatte w 1939r.

   

22 marca reprezentacja klas mundurowych  logistycznych naszej szkoły wraz z Pocztem Sztandarowym uczestniczyła w uroczystościach związanych z rocznicą odprawy Plutonu Żołnierzy 4 Pułku Piechoty Legionów z Kielc na Westerplatte w 1939r. 

                                                                                   Fotorelacja z imprezy...

20.03.2014. - Liga szachowa.

Dnia 20.03.2014r. w Zespole Szkół Elektrycznych odbyła się IV runda Świętokrzyskiej Ligi Szachowej. Reprezentacja Zespołu Szkół Mechanicznych rozegrała mecz z reprezentacją Zespołu Szkół Informatycznych. Była to ostatnia runda rozgrywek, w których zajęliśmy ostatecznie siódme miejsce na piętnaście startujących reprezentacji kieleckich szkół ponadgimnazjalnych. Nasz zespół wystąpił w składzie: Karolina Surdej, Łukasz Sala, Dawid Młodawski (wszyscy z kl.4mg) oraz Piotr Rowiński z kl.1gl. GRATULACJE!!!

                                                                                            Galeria ...

10-15.03.2014.- XXII Tydzień Kultury Języka

Tydzień Kultury Języka w Zespole Szkół Mechanicznych jak zwykle zawierał bogatą ofertę programową.

 Oto ona:

10.03.2014 r. (poniedziałek)

hol II piętra (gablota obok s. 201)

Gazetka informacyjna na temat XXII TKJ (Izabela Czyżewska-Kasińska)

tablice na korytarzu I i II piętra

Dekoracje poświęcone TKJ (Małgorzata Górzyńska)

gablota obok biblioteki

Gazetka: Pieśni ludu – a w nich – zakute duchowne życie narodu (...) – rzecz o Oskarze Kolbergu (Dorota Kot)

biblioteka

Wystawa: Wokół rocznic wybitnych ludzi regionu świętokrzyskiego (Iwona Świtek)

godz. 800-1000 Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego w Kielcach

Udział kl. 3l w lekcji muzealnej: Kielce widziane oczyma Joanny Podborskiej (Izabela Czyżewska-Kasińska)

godz. 905-1000 świetlica 

Znam i lubię „Pana Tadeusza” – konkurs dla klas II i starszych technikum (Elżbieta Sosnowska)

godz. 1015-1100 świetlica

1000 zagadek o języku polskim – turniej dla klas I i II technikum  (Elżbieta Sosnowska)

godz. 1105-1200 świetlica

Znamy i pamiętamy. O wielkich ludziach naszego regionu – zmagania w teamach klas II i III technikum  (Lidia Bujarska)

11.03.2014 r. (wtorek)

godz. 820-905

s. 109

WoK – lekcja otwarta w kl. 1gl

(Małgorzata Górzyńska)

12.03.2014 r. (środa)

godz. 1300-1400 świetlica

Jeden z dziesięciu  - konkurs z zakresu języka, literatury i kultury dla klas III i IV technikum  (Lidia Bujarska)

13.03.2014 r. (czwartek)

godz. 915-1000  s. 201 lub świetlica

Szlakiem lektur – turniej międzyklasowy dla maturzystów

(Izabela Czyżewska-Kasińska)

godz. 1000

WBP w Kielcach

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Co się komu w duszy gra, co kto w swoich widzi snach”

(Elżbieta  Sosnowska, Ewa Wydra)

14.03.2014 r. (piątek)

godz. 1100

OMPiO w Kielcach             

II Świętokrzyski Turniej Językowy – finał (Elżbieta  Sosnowska)

godz. 1105-1150

biblioteka

Kolejna edycja konkursu Przysłowie prawdę powie (Małgorzata Górzyńska)

17.03.2014 r. (poniedziałek)

godz. 1105-1200 świetlica

Podsumowanie imprez, wręczenie nagród i dyplomów

(Izabela Czyżewska-Kasińska)

Laureaci konkursów organizowanych w ZSM

w ramach XXII Tygodnia Kultury Języka

Znam i lubię „Pana Tadeusza”

I miejsce - Huberta Maciągowski – kl. 2m

1000 zagadek o języku polskim

I miejsce - Szymon Kmiecik – kl. 2gl

II miejsce - Piotr Rowiński – kl.  1gl

II miejsce - Aleksander Wychowaniec – kl. 1s2

III miejsce - Jakub Pyszczyński – kl.  1gl

III miejsce - Maria Piechota – kl.  1gl

Znamy i pamiętamy. O wielkich ludziach naszego regionu

I miejsce - Mateusz Długosz i Kamil Walas - kl. 2m

II miejsce - Krzysztof  Bęben i  Marek Chowaniec – kl. 3L

III miejsce - Krzysztof  Dubik i  Piotr Kosiński – kl. 3s3

Jeden z dziesięciu

I miejsce - Bartłomiej Walczyński – kl. 4mg

II miejsce - Piotr  Kurdziel – kl. 4m

Paweł Kania – kl. 4L

Szlakiem lektur

I miejsce - Małgorzata Kuranda, Aneta Zabojszcz,  Michał Gajkowski – kl. 4L

II miejsce - Piotr Kurdziel, Piotr Czajkowski, Tomasz Wnuk – kl. 4m

III miejsce - Katarzyna Gadawska, Michał Wójcik,  Bartłomiej Walczyński – kl. 4mg

Przysłowie prawdę powie

I miejsce - Paweł Wydra – kl. 2s2

II miejsce - Tomasz Kosmala – kl. 3L

III miejsce - Karol Kruk - kl. 2L

  

Izabela Czyżewska-Kasińska

10.03.2014. - Dzień Kobiet w Mechaniku

           

W dniu 10 marca 2014r. odbyło się podsumowanie plebiscytu na najsympatyczniejszą  nauczycielkę, uczennice technikum: klas 3-4 i klas 1-2.

„Bo jak nie my to kto” rozpoczynając, pytali śpiewająco  Marcin Ksel (kl.4 s2) i Karol Kruk (kl.2 l).

P. dyr. D. Wójcik  złożył serdeczne życzenia wszystkim paniom i dziewczętom naszej szkoły, a p. dyr. Beata Leszczyńska  przyjęła symboliczne życzenia od męskiej części szkoły oraz małą niespodziankę. Przy piosence „Baśka”, zagranej przez Kubę Kowalczyka (kl.2gl), uczniowie Michał Tkaczyk i Patryk Szumielewicz (kl.4s2) częstowali płeć piękna słodkościami zgodnie z hasłem „ Dla każdej dziewczyny, żony i matki, mamy dziś czekoladki”.

W klimat Święta Kobiet ) piękną piosenką pt. „Daj Chłopaka” wprowadziła nas Kasia Gadawska (kl.4mg

Przy dźwiękach fanfar na scenę weszły Najsympatyczniejsze 2014,

  • tj. nauczycielka wychowania-fizycznego Agnieszka Zawierucha,
  • uczennica kl. 4mg  Martyna Supierz
  • oraz Magdalena Pietras z kl.1 l2.

Prowadzący płynnie przeprowadzili panie przez różnorodne konkursy, które przeplatane śpiewem i tańcem powinny potwierdzić słuszność wyborów.

Każda z wybranek miała w konkursie celności trafić rzutkami do serca chłopaka, mężczyzny.

Plastycznie przedstawiły panie romantyczną kolację z  wyszukanym menu .

W konkursie tanecznym należało wykonać jak najwięcej obrotów w ciągu 10 sekund. (Rekord to 14 obrotów).

Salwy śmiechu wybuchły podczas skeczu „MOPR” w wykonaniu uczniów z kl.2s2 Pawła Wydry, Wojciech Grąckiego i Macieja ….

Przy piosence finałowej „My Słowianie” z Jonatanem, Cleo i chórkiem uczennic z kl.2l bawiła się cała publiczności zgromadzona na holu.

Panie potwierdziły, że na tytuł  NAJSYMPATYCZNIEJSZA 2014 jak najbardziej zasłużyły. Obiecały, że będą nosić ten tytuł godnie przez cały rok.

Dostały pamiątkowe zdjęcia w pięknych ramkach.

Święto Kobiet w naszej szkole uwieczniał na zdjęciach  Bartek Witecki (kl.4s2).

 Nad nagłośnieniem czuwał Przemysław Marek (kl. 1m).

Wszystkim, którzy przyczynili się do udanego występu serdecznie dziękują organizatorki panie Renata Raduszewska i Agnieszka Zawierucha.

28.02.2014. - Dzień Matematyki

28 lutego 2014r. odbył się w naszej szkole „Dzień Matematyki”. W tym dniu udowodniliśmy, że matematyka, to nie tylko trudne zadania, ale również znakomita zabawa i pasjonująca przygoda. Obchody święta matematyki mają charakter konkursów miedzy klasami np. quiz matematyczny, zagadki logiczne, łamigłówki, mistrz rachunków. Czas między konkurencjami umilamy uczniom wierszami i dowcipami, oczywiście matematycznymi. Po rozstrzygnięciu konkursów najlepsi uczniowie otrzymali nagrody.

PODSUMOWANIE KONKURSÓW:

1.      W QUIZIE MATEMATYCZNYM dla klas pierwszych technikum:

I miejsce: Daniel Wieczorek 1m

                 Rafał Głuszek 1m

                 Mateusz Gumuła 1m

 
II miejsce: Kamil Świerczyna 1l2

                   Dominika Witkowska 1l2

                   Patryk Sobecki 1l2

 

2.      ZAGADKI LOGICZNE, ŁAMIGŁÓWKI

I miejsce: Jacek Lasak 2m

II miejsce: Ewelina Wydrych 2L

III miejsce: Patryk Gała 1gl

 
3.     
MISTRZ RACHUNKÓW dla klas drugich technikum

 I miejsce: Mateusz Detka 2l

 II miejsce: Jacek Lasak 2m

 III miejsce: Radosław Szcześniak 2s3

 
4.  
Rozstrzygnięcie konkursu wykonania PREZENTACJI MULTIMEDIALNEJ „Ciekawostki matematyczne”

Wygrał: Damian Kołomański 2s1

21.02.2014. - Święto Szkoły 2014

            Ślubujemy uroczyście: rzetelnie wypełniać obowiązki ucznia, stawiać sobie ambitne cele i twórczo je realizować, pogłębiać wiedzę, kształtować nasze serca i umysły dla dobra ojczystego kraju – tak deklarowali uczniowie klas pierwszych, w tym mundurowych, naszego technikum 21 lutego 2014 roku.

            Obchodzone w tym dniu Święto Szkoły było dla nich niecodzienną lekcją patriotyzmu.  Złożyły się na nią referat i prezentacja multimedialna pani Izabeli Bożyk dotycząca wejścia kadrówki do Kielc oraz KONCERT PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH przygotowany przez uczniów pod kierunkiem pani Izabeli Czyżewskiej-Kasińskiej.

Najbardziej znane pieśni legionowe, wojenne i partyzanckie sprzed 1945 roku wykonali: Paweł Wydra (gitara i śpiew) z kl.2S2, Mateusz Jadwiżyc (akordeon), Bartosz Witecki (gitara), Michał Wojciechowski z 4S2, Paulina Kozera z 1L1, Weronika Duda, Magdalena Pietras z 1L2, Wojciech Grądzki z 2S2, Piotr Czajkowski z 4M, a nagłośnienie działało bez zarzutu dzięki Piotrowi Kurdzielowi z 4M.

Dekoracje w pocie czoła pod czujnym okiem pani Agaty Maj zbudowali: Marcin Kuzka, Patryk Obara, Dawid Raczyński i Dawid Terelak z kl. 4S1. Zręcznością plastyczną wykazali się Agata Machocka i Katarzyna Kowalik z 3GL, które przygotowały biało-czerwone kotyliony.

Pieśń patriotyczna została główną bohaterką części artystycznej uroczystości, ponieważ jej roli w dziejach polskiego narodu nie da się przecenić: pomagała znieść obrońcom ojczyzny trudy walki, zagrzewała do boju, wprowadzała też odrobinę humoru do żołnierskiej codzienności. Chwyta za serce także dziś, o czym świadczyły żywiołowe brawa widzów, wśród których znaleźli się tak znakomici goście, jak: senator RP Krzysztof Słoń, wicekurator Grzegorz Bień, przewodniczący Rady Miasta Tomasz Bogucki oraz delegacja 25 Brygady Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego.

 

Zespół artystyczny z opiekunem

 Izabelą Czyżewską-Kasińską

Fotogaleria...

16.02.2014. - 72 Rocznica przekształcenia Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową.

W dniu 16.02.2014 r. uczniowie klas mundurowych (2L – Mateusz Detka, Daniel Synowiec; 1L1 – Piotr Furmańczyk, Szymon Górnik, Konrad Gołąbek, Paulo Pisarczyk, 1L2 – Kamil Kosela, Wojciech Terelak, Kamil Siudak, Marta Moćko, Katarzyna Miśta) ZSM w Kielcach wzięli udział w obchodach 72 rocznicy przemianowania Związku Walki Zbrojnej na Armię Krajową
– Wydawać by się mogło, że to tylko zmiana nazwy, ale nic bardziej mylnego. Przemianowanie ZWZ na Armię Krajową to była decyzja polityczna. Celem AK była walka o wolność. Armia Krajowa dla pokolenia czasów wojny była radością i dumą. Dla nas również zostanie odzwierciedleniem tych samych wartości – mówił podczas uroczystości wicewojewoda Grzegorz Dziubek.

14 lutego 1942 roku – rozkazem gen. Władysława Sikorskiego (naczelnego wodza Polskich Sił Zbrojnych) – Związek Walki Zbrojnej został przemianowany na Armię Krajową. Była to najliczniejsza podziemna organizacja zbrojna w Europie. W 1944 roku w jej skład wchodziło około 300 tys. żołnierzy.

31.01.2014. - Zaproszenie do konkursy recytatorskiego.

Szanowni Państwo Dyrektorzy!

Nauczyciele Poloniści i Wychowawcy!

 

            Zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o zachęcenie młodzieży pozostającej pod Waszą opieką do wzięcia udziału w III edycji konkursu recytatorskiego pod hasłem:

CO SIĘ W DUSZY KOMU GRA, CO KTO W SWOICH WIDZI SNACH…

 

            Forma konkursu – prezentacja wiersza o dowolnej tematyce i w dowolnej aranżacji – celowo otwarta i pojemna – umożliwia zaproszenie do uczestnictwa każdego ucznia.

            Spotkanie z poezją niech stanie się okazją do zaprezentowania zainteresowań literackich młodzieży i umożliwi uczniom wyrażenie, słowami poetów, co im w duszy gra.

            Propozycja skierowana jest do uczniów gimnazjum.

            Konkurs odbędzie 13 marca 2014 r. o godz. 10.00, tym razem w sali konferencyjnej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach przy ul. Ściegiennego 13.

            Spotkanie z poezją i utalentowanymi młodymi ludźmi odbędzie się w ramach Tygodnia Kultury Języka.

Z poważaniem

Dyrekcja

Zespołu Szkół Mechanicznych

                                                                       w Kielcach
Regulamin konkursu
Karta zgłoszeniowa

20.12.2013. - Wigilia Szkolna.

W dniu 20 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie opłatkowe. Swoją obecnością uświetnili je zaproszeni goście: ks. Bp. Marian Florczyk, Pan Poseł RP Lucjan Pietrzczyk, Senator RP Pan Krzysztof Słoń, Świętokrzyski Wicekurator Oświaty Pan Grzegorz Bień, Ksiądz Proboszcz Parafii Miłosierdzia Bożego dr Jerzy Ostrowski oraz byli dyrektorzy szkoły i nauczyciele. Młodzież pod kierownictwem nauczycieli katechezy przygotowała jasełkowy spektakl słowno-muzyczny pt. „Boże Narodzenie jest zawsze, kiedy uśmiechasz się do swojego brata”. Teksty wierszy, opisy tradycyjnych polskich zwyczajów okresu świąt Bożego Narodzenia i odniesienie do współczesności w jednej ze scen, przeplecione zostały najbardziej znanymi pastorałkami i kolędami. Uczniowie pomagali również w wykonaniu dekoracji i wystroju sceny. To wszystko sprawiło, jak po przedstawieniu mówił w swoim słowie ks. Bp. Marian Florczyk, że dało się odczuć polski, rodzinny klimat tej wyjątkowej nocy, że powracają wspomnienia przeżytych wigilii w najbliższym gronie, pamięć o tych, których już nie ma przy stole i refleksja nad własnym życiem. Zespół artystyczny tworzyli uczniowie  z klasy 2l: Angelika Perz, Justyna Kurczyńska, Sabina Bąk, Karolina Młodawska, Ewelina Wydrych, Paulina Polak; z klasy 2gl: Agata Machocka, Karolina Garbat, Jakub Kowalczyk; z klasy 2s2: Wojciech Grądzki, Paweł Wydra; z klasy 1gl: Iga Sikorska, Magda Misztal oraz z klasy 1s1: Piotr Dziurski.  Fotogaleria...

17.12.2013. - Dzień Języka Angielskiego

Dnia 17 grudnia 2013 odbył się w naszej szkole Dzień Języka Angielskiego,

który w tym roku miał charakter bożonarodzeniowy:”Christmas English Day”

Tego dnia odbył się:

•Christmas Cards with Greetings Contest/Konkurs na najładniejszą kartkę i życzenia bożonarodzeniowe

Wyróżniono kartkę Ani Wajdzik z kl. 4L

•Christmas Posters Contest/Konkurs na najładniejszy plakat bożonarodzeniowy

Wyróżniono plakaty Dominika Kozieła i Piotrka Stefańskiego z kl. 2S3

•British and American Culture Contest/Konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych

         Wyróżniono Bartka Kaletę, Bartka Piróga i Tomka Zająca z kl. 4MG

•Christmas Multimedia Presentations/Prezentacje multimedialne o tradycjach bożonarodzeniowych

Wyróżniono Karolinę Kaczmarczyk, Ilonę Stępień i Patrycję Stępień z kl. 2L

•Christmas Quiz/Quiz wiedzy o tradycjach bożonarodzeniowych w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych

Merry Christmas Dictation/Bożonarodzeniowe dyktando

Christmas Carols Singing/Śpiewanie angielskich kolęd

 

                                                                     Wyróżnionym osobom gratulujemy!

 

10-11.12.2013. - Warsztady w Wólce Milanowskiej (cz.II).

Druga 20 osobowa grupa, tym razem zawodu "Technik Logistyk" uczestniczyła w warsztatach w Wólce Milanowskiej. Opiekunami grupy buły p. Stefania Kowalczyk i p. Sylwia Rzepińska.  

5-6.12.2013. - Warsztady w Wólce Milanowskiej (cz.I).

W dniach 5-6 grudnia uczniowie uczący się w naszej szkole w zawodzie "Technik Cyfrowych Procesów Graficznych" biorący udział w projekcie "Edukacja zawodowa w praktyce" wyjechali na dwudniowe warsztaty metodyczne z doradztwa zawodowego do ośrodka w Wólce Milanowskiej. Ćwiczyli tam między innymi umiejętności rozpoznawania swoich mocnych stron w kontekście planowania własnej kariery zawodowej.W  warsztatach  wzieło udział  20 uczniów  klas  1-3  uczących się  w zawodzie  "Technik Cyfrowych  Procesów  Drukowych" pod  opieką  nauczycieli  przedmiotów zawodowych  p.  Kamila Kopcia  i p.  Andrzeja  Durnasia.

Fotogaleria...

29.10.2013. - Zawody w wyciskaniu sztangi.

29.10.2013r. odbyły się Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc w III LO im. C.K. Norwida w Kielcach. W zawodach uczestniczyli również uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych w Kielcach z opiekunem mgr Renatą Tomczyk. Zawodnicy ZSM to: Rafał Kucharski kl. 4S3, Tomasz Ostrowski kl. 4L, Jarosław Zielonka kl. 3S3 (zdobył X miejsce), Piotr Bober kl. 2L ( zdobył XIII miejsce).  Fotogaleria...

20.10.2013. - Spotkanie robocze w ramach LLP Comenius.

W październiku  zorganizowaliśmy spotkanie robocze szkół parnerskich w ramach programu LLP Comeius, na które przyjechali już nasi partnerzy: uczniowie i nauczyciele z Gothy i Martina. W programie wizyty przeprowadzona była lekcja pokazowa nt. „Woda i ogień” z ciekawymi prezentacjami doświadczeń chemicznych i fizycznych związanych z tematem.                                                                                                                                 Fotogaleria ...

Ponadto zwiedziliśmy sanatorium w Solcu-Zdroju oraz mogliśmy obejrzeć unikatową technologię obróbki kamienia strumieniem wody w Firmie FURMANEK w Daleszycach. Efektem wizyty w firmie były wycięte w płycie z trawertynu elementy Logo naszego projektu, które po złożeniu możemy oglądać w naszej szkole i w szkołach naszych partnerów. Będą one jeszcze długo przypominać kolejnym rocznikom naszych uczniów o tym co udało nam się zdziałać w programie COMENIUS w ciągu minionych 10 lat. Pewne, z konieczności skrótowe, informacje o naszych działaniach zamieściliśmy w ostatnim numerze „INSPIRACJI”                                                                                                    Fotogaleria...

1.10.2013. - X Edycja "Dnia Chłopaka" w naszej szkole.

Wyniki szkolnego plebiscytu na NAJSYMPATYCZNIEJSZEGO 2013:

 

- nauczyciela                             - prof. Henryk Bielacha, n-el wych.- fiz.

- ucznia technikum kl. 3-4        - Grzegorz Armata z kl. 3l

- ucznia technikum kl. 1-2        - Karol Kruk z kl. 2l

 

Podczas uroczystego apelu panowie musieli udowodnić, że są najsympatyczniejsi. Sabina Bąk oraz Karolina Młodawska z kl. 2l przeprowadziły konkursy:

·         kulinarny - „kto zrobi najsmaczniejszą kanapkę dla dziecka”

·         plastyczny- „pomysł na krawat”

·         wokalny   - „jestem wokalistą zespołu”

·         sportowy- „kto dłużej podrzuca piłkę nogą

·         kto pierwszy stanie na GO,  itp.

Nie zabrakło popisów tanecznych, śpiewania i gry na instrumentach w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Chłopaki kl.4s2 Michał Wojciechowski, Barek Witecki, Marcin Ksel, Michał Tkaczyk i Kamil Pisarczyk pokazali, że umieją się dobrze bawić. Wykonali parodię piosenki „Kabanos”, którą licznie zgromadzona publiczność przyjęła z wielkim aplauzem.

Swoje możliwości instrumentalne na swoim keyboardzie, pokazał wszystkim Jakub Kowalczyk z kl. 2l. Swoje umiejętności wokalne zaprezentowała Magda Chołuj uczennica zaproszona z liceum im. C.K. Norwida. Zachwyciła najsympatyczniejszych i całą publiczność swoim głosem i wyglądem, czego dowodem są zdjęcia z apelu.

NAJSYMPATYCZNIEJSI 2013 otrzymali złote statuetki, gratulacje i całusy.

          

Apel przygotowywały  panie Renata Raduszewska i Agnieszka Zawierucha.

28.09.2013. - Lotnicze Warsztaty Młodzieżowe - Dęblin 2013.

W dniach 26-28 września 2013 roku w obiektach Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych odbyły się „Lotnicze Warsztaty Młodzieżowe - Dęblin 2013” zorganizowane dla uczniów szkół średnich województwa lubelskiego posiadających klasy o profilu „mundurowym” (wojsko, policja, straż graniczna, ochrona przeciwpożarowa). Wzięło w nich udział ponad 400 uczniów z 28 szkół.

Warsztaty miały na celu promocję wśród młodzieży pozytywnego wizerunku Wojska Polskiego, polskiego lotnictwa wojskowego, studiów w dęblińskiej „Szkole Orląt” oraz służby w Narodowych Siłach Rezerwy.

W trakcie pobytu w murach „Szkoły Orląt” młodzież szkolna zapoznała się z bazą dydaktyczno-naukową uczelni, sprzętem lotniczym oraz inżynieryjno-saperskim.
W programie warsztatów znalazły się również wykłady oraz spotkania z ciekawymi ludźmi związanymi z lotnictwem wojskowym, zawody sportowe. Młodzież „Warsztatów” uczestniczyła w przysiędze wojskowej podchorążych I roku.

Wyniki sportowej rywalizacji:

I miejsce – Liceum Ogólnokształcące w Łaskarzewie
II miejsce – Zespół Szkół Mechanicznych w Kielcach
III miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Zamościu

III mejsce indywidualnie - patrolowy bieg na orientację : Waliczek Sebastian kl. 2GL, Grądzki Wojciech kl. 2S2,

V miejsce indywidualnie - strzelectwo : Mochocka Agata kl. II GL

VII miejsce indywidualnie bieg na 1000m : Woś Wiktor kl. II L

Ponadto naszą szkołę reprezentowali:

Ciuroń Daniel kl. II L - wielobój siłowy

Kowalczyk Jakub kl.  II L - rzut granatem

Młodawska Karolina kl. II L - bieg na 1000m

Polak Paulina kl. II L - pływanie

Czarnecki Bartłomiej kl. II GL

Kmiecik Szymon kl. II GL

Stępor Michał kl. IIGL

Wydra paweł kl. II S2

W „Lotniczych Warsztatach Młodzieżowych Dęblin 2013” udział wzięli uczniowie wraz z opiekunami z szkół:

1. Zespół Szkół im. M. Kopernika w Bełżycach
2. Zespół Szkół im. ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie
3. Zespół Szkół Zawodowych nr 5 w Chełmie (grupa 1)
4. Zespół Szkół Zawodowych nr 5 w Chełmie (grupa 2)
5. Zespół Szkół Ogólnokształcących w Dęblinie
6. Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie
7. Liceum Ogólnokształcące w Dubience
8. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gnieźnie
9. Liceum Ogólnokształcące im. Unii Horodelskiej w Horodle
10. Zespół Szkół im. A. Naruszewicza w Janowie Podlaskim
11. Zespół Szkół Mechanicznych w Kielcach
12. XIV Liceum Ogólnokształcące im. Z. Herberta w Lublinie
13. Zespół Szkół nr 10 w Lublinie
14. Zespół Szkół Elektronicznych w Lublinie
15. Liceum Ogólnokształcące w Łaskarzewie
16. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Łaszczowie
17. Zespół Szkół w Małaszowiczach
18. Zespół Szkół w Nałęczowie
19. Liceum Ogólnokształcące w Radoryżu Smolanym
20. Liceum Ogólnokształcące w Sobieszynie
21. I Liceum Profilowane PCEZ w Świdniku
22. Liceum Ogólnokształcące w Terespolu
23. Liceum Ogólnokształcące w Wisznicach
24. Zespół Szkół Rolniczych Technikum w Woli Osowińskiej
25. Zespół Szkół Nr 1 w Zakrzówku
26. Liceum Ogólnokształcące Służb Mundurowych w Zamościu
27. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 w Zamościu
28. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Zamościu

Fotogaleria z imprezy...

 24-27.09.2013. - Rajdy piesze klas pierwszych logistycznych.

24.09.2013r. klasa 1L2 wyruszyła na pieszą wędrówkę Pasmem Posłowickim.  Trasa wiodła ze Słowika przez Górę Biesak – Górę Pierścienicę – Rezerwat Kadzielnia do Kielc. Pogoda i humory uczestników rajdu dopisywały. Uczniowie kl. 1L2 wraz z wychowawcą mgr Agnieszką Lisowską oraz przewodnikiem świętokrzyskim a jednocześnie nauczycielem wychowania fizycznego mgr Renatą Tomczyk pokonali dystans 10 km.

27.09.2013r. klasa 1L1 również przeszła pieszo Pasmem Posłowickim 10 km     z wychowawcą mgr Elżbietą Dudek pod przewodnictwem mgr Renaty Tomczyk W tym dniu jednak w połowie trasy zaczęło padać i musieliśmy iść jak prawdziwi turyści „pomiędzy kroplami deszczu”. To jednak nie popsuło nam humorów i nieco bardziej zmęczeni ale i zahartowani wróciliśmy do domów.


10.09.2013. - Spływ kajakowy.

W obecnym roku szkolnym kontynuowaliśmy pracę w ramach projektu „Woda leczy, bawi, pracuje, ale szkodzi czasem też” , który realizujem w ramach programu LLP Comenius. Pracujemy nad nim od początku poprzedniego roku szkolnego. Zaczęliśmy z rozmachem już w pierwszych dniach września organizując spływ kajakowy Nidą od Tokarni do Zamku Rycerskiego w Sobkowie. Pogoda była jak na zamówienie i wszyscy dobrze się bawili. Szkoda tylko, że nie było z nami naszych kolegów z Gothy.
                                                                              Fotogaleria ...

 3.09.2013. - Edukacja Zawodowa w Praktyce

Od 1 września 2013r. nasza szkoła rozpoczeła udział w nowym projekcie „Edukacja zawodowa w praktyce" realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego Działanie 9.2. „Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego". Projekt jest realizowany przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach na terenie województwa świętokrzyskiego od 1.07.2013r. do 30.06.2015 r. w partnerstwie z Izbą Gospodarczą „Grono Targowe Kielce” i Świętokrzyskim Centrum Innowacji i Transferu Technologii Sp. z o.o.

Bezpośrednimi adresatami projektu są uczniowie/uczennice 50 szkół zawodowych dla młodzieży kształcących w branżach i specjalnościach o kluczowym znaczeniu dla rozwoju regionu świętokrzyskiego oraz ich nauczyciele przedmiotów zawodowych.

W naszej szkole do projektu zostanie zrekrutowanych 40 uczniów kierunków : Technik Cyfrowych Procesów Graficznych (20 uczniów) i Technik Logistyk (20 uczniów).

1-3.09.2013. - Targi zbrojeniowe

W dniach 1-3.09.2013 r. w halach Targów Kielce odbył się Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego, który odwiedziła młodzież z kl. 2L ZSM.
MSPO to miejsce obowiązkowe do odwiedzenia przez każdego miłośnika militariów i techniki obronnej. Zaprezentowano 400 firm z 23 krajów. Obok wystawców zagranicznych (w tym prawdziwych gigantów takich jak Boeing czy Lockheed Martin) znalazło się tu bardzo wielu przedstawicieli polskich firm zbrojeniowych.
Uczniowie ZSM mieli okazję zobaczyć między innymi wirtualne pole bitwy, żołnierza przyszłości, symulator jazdy MG-20 z noktowizją oraz wiele innych nowinek technologicznych.
Jednymi z najgorętszych hitów tegorocznych targów był projekt polskiego lekkiego czołgu PL-01 oraz wystawa polskiego karabinku MSBS produkowanego przez fabrykę broni „Łucznik” w Radomiu.
Ale MSPO to nie tylko gratka dla fanów militariów. To również doskonała okazja do dotknięcia i potrzymania w rękach niemal każdego rodzaju karabinku czy pistoletu a także do rozmowy z żołnierzami na temat praktycznego wykorzystania ich broni w walce.

30.08.2013. - Informacja o rozpoczęciu roku szkolnego.

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

2013/2014 ODBĘDZIE SIĘ

02.09.2013r o godz.900  

Klasy I Technikum Nr 2 i Gimnazjum Nr 24 (spotkanie na sali gimnastycznej)

Godz. 1030 klasy II, III , IV Technikum Nr 2 i Gimnazjum Nr 24 (spotkanie z wychowawcami w salach lekcyjnych).

 27.06.2013. - Informacja o zakończeniu roku szkolnego.

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

2012/2013 ODBĘDZIE SIĘ

28.06.2013r. (piątek)  

o godz.1000

W SALI GIMNASTYCZNEJ

 14.06.2013. - Wystawa plakatu    

W czerwcu 2013 r.w Miejskiej Bibliotece Publicznej można oglądać wystawę jedenastu prac naszych uczniów z kl. 3A i 2S3, biorących udział w szkolnym konkursie na fraszkę, ekslibris, wiersz. Konkurs ten odbył się w październiku 2012 r. - Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych i celem jego była promocja działań szkolnej biblioteki..

06.06.2013. - Dzień Języka Niemieckiego    

DZIEŃ JĘZYKA NIEMIECKIEGO - DER DEUTSCHE TAG
organizowany w ramach wspólnej akcji dzień.de/der-tag.pl w Polsce i w Niemczech przez Polsko - Niemiecką Współpracę Młodzieży (PNWM) W ZESPOLE SZKÓŁ MECHANICZNYCH w Kielcach w dniu 6 czerwca 2013 r.

Program imprez:
1. Wystawa najlepszych prac plastycznych na temat: ,,Deine Assoziationen mit Deutschland".
2. Quiz wiedzy o krajach niemieckojęzycznych (część I i II)
3. Przedstawienie ,,Schneewittchen" (Królewna śnieżka) w wersji niemiecko - polskiej.
4. Pokaz najlepszych prezentacji multimedialnych na temat krajów niemieckojęzycznych.
5. Rozstrzygnięcie wyników konkursu i wyłonienie zwycięzców.
6. Rozdanie dyplomów i nagród dla zwycięzców poszczególnych konkursów.
Organizatorem Dnia Języka Niemieckiego w ZSM są uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli języka niemieckiego.
Beata Sasal Agnieszka Gosek � Buda Agnieszka Jezierska

17.05.2013. - Spotkanie z podróżnikiem Dorotą Kot    

W dniu 15 i 17 maja 2013 r. odbyło się w świetlicy szkolnej kolejne spotkanie z podróżnikiem, poświęcone tym razem kulturze Indii. Odwiedziła nas pani Dorota Kot, która w latach 2002-2010 pięciokrotnie odwiedziła ten egzotyczny dla nas kraj. Wybrane fotografie z tych podróży w formie prezentacji multimedialnej oraz rzetelną wiedzę na temat historii, kultury oraz religii Indii zaprezentowała uczestnikom spotkania - uczniom klas 1S2, 2MG i 1M. Nasz gość to tradycyjnie już barwna postać: poetka, miłośniczka kuchni orientalnej, kotów i dobrej literatury, zapalona fotograficzka oraz obieżyświat. Na co dzień pracuje z młodzieżą jako nauczyciel-bibliotekarz. Spotkanie zorganizowała Iwona Świtek we współpracy z Ewą Wydrą.

18.04.2013. - Turniej Masters Masters XI Edycji Ponadgimnazjalnej Ligi Szkolnej Tenisa Stołowego.    

W dniu 18.04.2013 w czwartek odbył się w naszej szkole Turniej Masters XI Edycji Ponadgimnazjalnej Ligi Szkolnej Tenisa Stołowego. W tej edycji startowało 18 szkół i ponad 200 zawodniczek i zawodników. Po kilku miesiącach zmagań przyszedł czas na podsumowania.Wyniki rozgrywek na podstronie.

18.04.2013. - Spotkanie z podróżnikiem Lechem Segietem    

W dniu 18.04.2013 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z podróżnikiem Lechem Segietem. Uczestniczyły w nim klasy 3L i 1S2. Nasz gość to niezwykle barwna postać: na co dzień pracuje z młodzieżą jako pedagog środowiskowy. Jest także instruktorem sztuk walki i survivalu, prezesem Kieleckiego Klubu Turystów Pieszych PTTK �Przygoda� w Kielcach, przewodnikiem turystycznym, ale przede wszystkim zapalonym podróżnikiem � zdobywcą kilku szczytów z Korony Ziemi. W maju ubiegłego roku odwiedził Kretę i wrażeniami z tej wyprawy zechciał się z nami podzielić. Spotkanie zorganizowała Iwona Świtek we współpracy ze Sławomirem Kukiełą, Małgorzatą Górzyńską oraz Dorotą Kot.

04.04.2013. - III runda XI edycji Ligi Szkolnej Tenisa Stołowego    

Zespół Szkół Mechanicznych już po raz XI jest organizatorem Ponadgimnazjalnej Ligi Szkolnej Tenisa Stołowego dziewcząt i chłopców.
Po zakończonej III Rundzie nasi uczniowie drużynowo plasują się na 3 miejscu wśród 17 Kieleckich szkół. Dziewczęta zajmują miejsce 8, a chłopcy 2. W tym roku szkolnym startuje 97 dziewcząt i 108 chłopców. Łącznie ponad 200 uczestników. Do najważniejszej rundy czyli Turnieju MASTERS ( 16 najlepszych) z naszej szkoły zakwalifikowali się :

gr. A
Kita Paulina, Młodawska Karolina, Błaszczyk Szymon, Rogala Przemysław i Mochocki Bartek.

gr. B
Majecka Adrianna i awansem z grupy młodszej Błaszczyk Szymon.

Rozstrzygnięcie Turnieju oraz wręczenie pucharów, medali oraz dyplomów już 18.04.2013 r. (czwartek)

27.03 - 11.04.2013. Wystawa plakatów w bibliotece    

W dniach 27.03-11.04.2013 r. w Bibliotece Szkolnej zaprezentowano 59 plakatów nagrodzonych i wyróżnionych na Międzyszkolnym Konkursie ,,Zareklamuj swoją Szkolną Bibliotekę, zareklamuj Czytelnię Muzeum Narodowego''. Konkurs został zorganizowany przez Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich oraz Muzeum Narodowe w Kielcach. Prace oceniano w trzech kategoriach wiekowych - Szkoła Podstawowa, Gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne. Wystawę przygotowała Iwona Świtek, zdjęcia z wystawy Dorota Kot.

14.03.2013. XVII edycja sesji popularnonaukowej ,,Człowiek � Motoryzacja � Ekologia''    

Problematyka zagadnień podejmowanych przez uczniów ponadgimnazjalnych szkół zawodowych w ramach XVII edycji sesji popularnonaukowej zawierała odnawialne źródła energii, zagrożenia życia człowieka, łożyska energooszczędne, zwalczanie hałasu, zanieczyszczenia wód, ekologiczne drogi i wiele innych. Opracowane zagadnienia popularyzują wśród młodzieży nowatorskie rozwiązania techniczne związane z rozwojem cywilizacji, oraz problemy ekologiczne związane z postępem techniki. Stawiane podczas prezentacji tezy i ich obrona przyczyniają się do poszerzania interdyscyplinarnej wiedzy z zakresu ochrony środowiska. Organizatorzy sądzą, że wiedza zdobyta podczas sesji przyczynia się do kształtowania wśród młodzieży zachowań proekologicznych, proekologicznych przez to spopularyzuje ideę zrównoważonego rozwoju cywilizacji i ochrony środowiska. W sesji wzięło udział 30 uczestników z 4 szkół województwa świętokrzyskiego.
Po wysłuchaniu zaprezentowanych prac i obrony stawianych w nich tez uwzględniając nowatorskość rozwiązań związanych z tematyką sesji oraz techniką prezentacji komisja postanowiła przyznać:

I nagroda
Zespół Szkół Mechanicznych w Kielcach
Wytwarzanie i przesył energii
Autor: Marek Mazurczak
Opiekun: mgr inż. Ryszard Adamus

II nagroda
Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 w Starachowicach
Wpływ środowiska na ciśnienie człowieka.
Autor: Dominika Jaromin i Wiktoria Jaromin
Opiekun: Edyta Lubieniecka

III nagroda
Zespół Szkół Mechanicznych w Kielcach
Inteligentne budynki.
Autor: Karol Woźniak,
Opiekun: mgr inż. Tomasz Korba

Nagrody rzeczowe zostały ufundowane przez UM Kielce.

09.03.2013. XXI Tydzień Kultury Języka    

W ramach XXI Tygodnia Kultury Języka wiele się w Zespole Szkół Mechanicznych działo. W związku z tym, że Rok 2013 jest Rokiem Juliana Tuwima na holu II piętra w gablocie przy sali 201 pojawiła się gazetka zawierająca wybrane aforyzmy mistrza słowa, a na sąsiadującej z gablotą tablicy można było przeczytać ciekawostki językowe, bo hasło XXI TKJ brzmi: Język ojczysty � dodaj do ulubionych. Różnorodny i ciekawy program imprez sprawiał, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Nauczyciele poloniści zorganizowali w naszej szkole wiele konkursów. Dla klas pierwszych i drugich technikum panie Agata Paździerz i Małgorzata Życka przeprowadziły konkurs językowy Polacy nie gęsi. Pani Elżbieta Sosnowska zaproponowała klasom pierwszym technikum konkurs Homeryckie boje z mitologią, a pozostałym zgaduj - zgadulę Między wierszami, czyli kto to powiedział. W klasie 1c OHP przeprowadziła grę dydaktyczną Wędrówki Małego Księcia oraz konkurs dotyczący zasad savoir vivre�u. Pani Małgorzata Górzyńska zaprosiła do kolejnej edycji konkursu Przysłowie prawdę powie. Pani Izabela Czyżewska-Kasińska podążała z maturzystami Szlakiem lektur � taki był tytuł turnieju rozegranego wśród klas czwartych technikum. Warto dodać, że przez cały tydzień w ZSM trwała akcja bookcrossingu, nad którą czuwała p. Elżbieta Sosnowska. Uczniowie naszej szkoły skorzystali też z propozycji instytucji kultury działających w naszym mieście. 4 marca klasa 2l wybrała się ze swoją polonistką, Izabelą Czyżewską - Kasińską, do kina Moskwa i wysłuchała tam wykładu prof. Zbigniewa Trzaskowskiego Norwid � człowiek geniusz, emigrant, poeta oraz obejrzała film w reż. Ignacego Gogolewskiego Dom świętego Kazimierza. 6 marca kl. 1s2 z p. Agatą Paździerz uczestniczyła w warsztatach filmowych w Wojewódzkim Domu Kultury. 7 marca uczniowie pań Elżbiety Sosnowskiej i Małgorzaty Życkiej reprezentowali szkołę w XVII Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym. 9 marca natomiast Piotr Kurdziel z kl. 3m, Paweł Wydra z kl. 1s2 oraz Żaneta Kruk z 2mg pod opieką swoich nauczycieli-instruktorów, tj. Izabeli Czyżewskiej-Kasińskiej, Agaty Paździerz i Ewy Wydry wzięli udział w I Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Spotkanie ze słowem w OMPiO. 11 marca 2013 r. podczas uroczystości podsumowania imprez, które odbyły się w ramach TKJ, pan dyrektor Dariusz Wójcik wręczył zwycięzcom konkursów dyplomy i nagrody. Tego dnia pięknym językiem o miłości ku ojczyźnie opowiadali: Paweł Wydra z kl. 1s2, Jakub Kowalczyk i Karolina Garbat z 1gl, Grzegorz Armata z 2l, Karolina Młodawska, Angelika Perz, Paulina Polak, Ewelina Wydrych, Justyna Kurczyńska z 1l, Michał Gajkowski z 3l, Michał Wojciechowski z 3s2, Piotr Czajkowski z 3m oraz Rafał Hebdowski z 3mg, prezentując spektakl wyreżyserowany przez panią Izabelę Czyżewską-Kasińską A ojczyzna sercu miła. Dekoracje do przedstawienia pod czujnym okiem p. Agaty Maj zbudowały Małgorzata Kuranda i Aneta Zabojszcz z kl. 3l.

27.02.2013. Dzień Matematyki    

27 lutego 2013r. odbył się w naszej szkole �Dzień Matematyki�. W tym dniu udowodniliśmy, że matematyka, to nie tylko trudne zadania, ale również znakomita zabawa i pasjonująca przygoda. Obchody święta matematyki mają charakter konkursów miedzy klasami np. quiz matematyczny, zagadki logiczne, łamigłówki, mistrz rachunków. Czas między konkurencjami umilamy uczniom wierszami i dowcipami, oczywiście matematycznymi. Po rozstrzygnięciu konkursów najlepsi uczniowie otrzymali nagrody.

PODSUMOWANIE KONKURSÓW:

1. W QUIZIE MATEMATYCZNYM dla klas pierwszych technikum zwyciężyła

klasa 1m: Dawid Mołas, Jacek Lasak, Przemysław Arabasz

2. ZAGADKI LOGICZNE, ŁAMIGŁÓWKI

I miejsce: Żaneta Kruk 2mg
II miejsce: Konrad Zimny 3s3
III miejsce: Krzysztof Biesiada 3s3

3. MISTRZ RACHUNKÓW dla klas drugich technikum

I miejsce: Karol Nieszporek 2l
II miejsce: Bartosz Chmiel 2m
III miejsce: Adrian Patrzałek 2s1

4. Rozstrzygnięcie konkursu wykonania PREZENTACJI MULTIMEDIALNEJ �Ostrosłupy � zastosowanie w technice�

I miejsce: Damian Kołomański 1s1
II miejsce: Michał Brelak 2s3
III miejsce: Agnieszka Lenartowicz 1gl

17.02.2013. 71. rocznica przekształcenia ZWZ w Armię Krajową    

W dniu 17.02.2013r. klasa mundurowa kierunku logistycznego naszego technikum pod opieką Pana mgr inż. Kamila Kopcia wzięła udział w uroczystościach rocznicowych z okazji 71. rocznicy powstania AK.
Uroczystości odbyły się w niedzielę przy pomniku Armii Krajowej na Skwerze Żeromskiego. Poprzedziła je msza św. w Bazylice Katedralnej.
Armia Krajowa powstała w 1942 roku z rozkazu generała Władysława Sikorskiego, który jest patronem naszej szkoły. AK było najsilniejszą i najlepiej zorganizowaną armią podziemna z działających w czasie II wojny światowej w Europie. W lecie 1943 liczyło blisko 400 tysięcy członków.
Po uroczystościach pod pomnikiem Armii Krajowej uczestnicy uroczystości zostali zaproszeni przez Pana Prezydenta Kielc Wojciecha Lubawskiego do WDK na poczęstunek i spotkanie z kombatantami.Fotoreportaż z uroczystości.

15.02.2013. Prezentacja projektów edukacyjnych    

Dnia 15.02.2013r. odbyła się Publiczna Prezentacja Projektów Edukacyjnych realizowanych w klasie drugiej Gimnazjum nr 24. W projekcie wzięli udział uczniowie klasy 2c, ich wychowawca, opiekunowie projektów, dyrekcja szkoły oraz koordynator projektu.

Uczniowie prezentowali projekty edukacyjne na temat:
1. Moja recepta na zdrowie.
2. środowisko naturalne- nasz największy skarb.
3. Jakie czynniki wpływają na nasze zdrowie i rozwój?

Formy prezentacji były uzależnione od tematyki realizowanego projektu. Uczniowie przygotowali prezentacje multimedialne, plakaty oraz prezentacje ustne. Projekty zostały starannie i ciekawie przygotowane. Prace nad projektem nadzorowała pani wicedyrektor B. Leszczyńska, koordynator projektu A. Lisowska oraz opiekunowie projektów: Wiesława Misztal, Agnieszka Bębacz oraz Anna Rutecka. Wszystkie projekty zostały ocenione pozytywnie, zgodnie z przyjętymi w szkole kryteriami. Udział ucznia w projekcie ma wpływ na ocenę zachowania zgodnie z zapisem statutu szkoły.

Koordynator projektu:
A. Lisowska

15.02.2013. Konkur Recytatorski.    

Szanowni Państwo Dyrektorzy,
Nauczyciele Poloniści i Wychowawcy!

Zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o zachęcenie młodzieży pozostającej pod Waszą opieką do wzięcia udziału w konkursie recytatorskim pod hasłem: ,,CO SIĘ W DUSZY KOMU GRA, CO KTO W SWOICH WIDZI SNACH�".
Wszyscy doskonale wiemy, jak ważna jest we współczesnym świecie umiejętność publicznego występowania � począwszy od gimnazjum (prezentacja projektów), poprzez egzamin maturalny z j. polskiego, na pracy zawodowej skończywszy. Pozwólmy młodzieży poćwiczyć tę umiejętność przed ważnymi egzaminami.
Forma konkursu � prezentacja wiersza o dowolnej tematyce i w dowolnej aranżacji � celowo otwarta i pojemna � umożliwia zaproszenie do uczestnictwa każdego ucznia. Spotkanie z poezją niech stanie się okazją do zaprezentowania zainteresowań literackich młodzieży i umożliwi uczniom wyrażenie, słowami poetów, ,,co im w duszy gra".
Ubiegłoroczna biesiada poetycka dowiodła, że młodzież ma wiele do powiedzenia i chętnie dzieli się swymi przeżyciami z innymi. W tym roku propozycja skierowana jest do uczniów gimnazjum.
A zatem, spotkajmy się, już po raz drugi, 26 marca 2013 r. o godz. 10.15 w Zespole Szkół Mechanicznych im. gen. W. Sikorskiego w Kielcach przy ul. Jagiellońskiej 32.

Z poważaniem
Dyrekcja Zespołu Szkół Mechanicznych w Kielcach
Dyrekcja Gimnazjum nr 24 w Kielcach
oraz organizatorzy konkursu

Karta zgłoszenia.

14.02.2013. Walentynki.    

      W dniu św. Walentego tj. 14.02.2013r. odbył się apel okolicznościowy. Konferansjerzy Kasia Gadawska z kl. 3mg i Marcin Ksel z kl.3s2 przybliżyli zebranej licznie młodzieży jego postać. Na dobry początek zespół w składzie: Marta Rabiej(zaproszony gość), Bartek Witecki i Przemek Gąsior z kl.3s2 zagrał piosenkę pt. ,,A ja będę Twym aniołem", a czerwone listonoszki (Marta Rutka z kl.3l i Martyna Supierz z kl.3mg) rozdawały walentynkowe kartki i upominki. Uczniowie pod czujnym okiem p. Renaty Raduszewskiej przedstawiali ciekawe scenki scenariusza ,,Z Amorem przez epoki". Strzały Amora � (Jacek Szcześniak z kl. 3s2) dosięgły wszystkich, nawet zamierzchłych czasów, kiedy to mężczyzna homo-sapiens maczugą przekonywał kobietę homo sapiens, aby zgodziła się z nim zostać. W postacie z prehistorii wcielili się Aneta Zabojszcz i Paweł Pach z kl.3l. Ich zwierzęce stroje i świetny ruch sceniczny wzbudzały uśmiech na niejednej twarzy. Bardzo przekonywująco przedstawili obraz starożytnego Rzymu Petroniusz - Rafał Hebdowski z kl.3mg, Sykstus - Grzegorz Armata z kl.2l i Eunice - Karolina Młodawska z kl.1l. Ich tuniki, wieńce laurowe, sandały, rzemyki, biżuteria oraz świetna gra aktorów zmuszały widza do aktywnego odbioru. Do starożytność przenieśli nas rycerz - Michał Gajkowski i Gosia Kuranda z kl.3l. Rycerz ubrany w zbroję i wysokie buty, z mieczem przy boku, dobitnie złożył przysięgę swej księżnej pani, która przyjmując ją oddała mu swe rękawiczki i kwiat. Gosia pięknie wyglądała w złotej sukni. Piosenka z musicalu METRO �Chcę być Kopciuszkiem� wprowadziła publiczność w romantyczny nastój. Salwy śmiechu wzbudziła wiejska scenka, w której Aneta Zabojszcz 3l i Michał Wojciechowski z kl.3s2, rozmawiali ze sobą używając gwary. Zagrali swoje role znakomicie. Następnie nieśmiały dżentelmen w pelerynie i cylindrze, piszący wiersze, Paweł Janikowski i urodziwa dziewczyna Ania Wajdzik z kl. 3l wyznawali sobie miłość na ławce w parku. Zaś współcześni wyluzowani Aneta i Paweł z kl.3l pokazali zebranym dzisiejsze widzenie miłości, gdzie imponuje wypasiona komórka i modne ciuchy. ,,Czy ten pan i pani są w sobie zakochani" śpiewała na koniec Marta. Przesłaniem scenariusza było wykazanie, że miłość niejedno ma imię. Przedstawienie bardzo się podobało i każdy znalazł w nim coś dla siebie.
Fotgaleria z imprezy ...

8.02.2013. Ślubowanie klas pierwszych technikum.    

      8.02.2013 r. uczniowie mechanika mieli powód do radości i świętowania. Odbyło się bowiem wtedy ślubowanie pierwszoklasistów połączone z obchodami Dnia Patrona Szkoły.
      Uroczystość uświetniły: pokaz musztry w wykonaniu uczniów klas mundurowych, prezentacja dr. Tomasza Domańskiego z kieleckiej delegatury IPN poświęcona życiu i działalności gen. Władysława Sikorskiego oraz spektakl ,,A ojczyzna sercu miła'' przygotowany wg autorskiego scenariusza i w reżyserii Izabeli Czyżewskiej-Kasińskiej przy współpracy Elżbiety Nagłowskiej.
      Przedstawienie pokazuje, jak trudno odnaleźć się młodym ludziom we współczesnym świecie pełnym pokus i wszechobecnych gadżetów � laptopów, telewizorów, iPodów, smartfonów, MP3... Pełni wątpliwości, czy ojczyzna może być dziś ich prawdziwą wartością, decydują się na wysłuchanie historii Polski opowiedzianej głównie tekstami Jacka Kaczmarskiego i deklarują ostatecznie: ,,Ojczyzna to my. Oto jest dzisiejsza miara patriotyzmu".
      W spektaklu wystąpili: Paweł Wydra z kl. 1s2, Jakub Kowalczyk i Karolina Garbat z 1gl, Grzegorz Armata z 2l, Karolina Młodawska, Angelika Perz, Paulina Polak, Ewelina Wydrych, Justyna Kurczyńska z 1l, Michał Gajkowski z3l, Michał Wojciechowski z 3s2, Piotr Czajkowski z 3m oraz Rafał Hebdowski z 3mg.
      Dekoracje pod kierunkiem Agaty Maj, Izabeli Bożyk i Beaty Buczkowskiej wykonali: Patryk Obara, Marcin Kuzka, Dawid Terelak, Dawid Raczyński z kl. 3s1 oraz Karol Kamiński z 1l, współpracując z wieloma koleżankami i kolegami, którym budowanie scenografii i tworzenie rekwizytów sprawiało przyjemność.
      Oprawa artystyczna Święta Szkoły zyskała uznanie licznie zgromadzonej widowni, o czym świadczyły gromkie brawa i słowa uznania.
      Wspólnie z dyrekcją mechanika, gronem pedagogicznym i bracią uczniowską świętowali zaproszeni goście, wśród których znaleźli się.:
bp. Marian Florczyk, wiceprezydent Kielc Andrzej Sygut, senator RP Krzysztof Słoń, delegacja 25 Brygady Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego, przedstawiciele szkoły partnerskiej w Martinie, prezes Świętokrzyskiego Okręgu ZNP Elżbieta Drogosz, przewodniczący MOZ NSZZ Solidarność Oświaty i Wychowania w Kielcach Henryk Ślusarski, proboszcz Parafii Miłosierdzia Bożego ks. prałat Jerzy Ostrowski oraz zaprzyjaźnieni dyrektorzy kieleckich szkół średnich i nauczyciele emeryci.

                                                          Zespół aktorski z opiekunem
                                                             I. Czyżewską-Kasińską

Fotgaleria z imprezy ...

23.12.2012 Jasełka Szkolne.    

W przeddzień ferii świątecznych obchodziliśmy Wigilię szkolną. Z tej okazji odbył się apel bożonarodzeniowy, na którym mieliśmy okazję obejrzeć spektakl pt. �Wieczór wigilijny�, przygotowany przez Koło Teatralne ,,Carpe diem". Ubrani w piękne staropolskie stroje uczniowie przedstawili wiersze i kolędy związane z polską tradycją.
Spektakl został przygotowany pod kierunkiem nauczycieli:
p. Agata Paździerz (nauczyciel języka polskiego)
p. Andrzej Kobiałka (nauczyciel religii)
Oprawa muzyczna:
ks. Szymon Górski (nauczyciel religii)
Jakub Kowalczyk (uczeń kl. I gl)
Scenografia:
p. Dorota Polakowska (nauczyciel religii)
Obsada:
Sabina Bąk (kl. IL), Karolina Kaczmarczyk (kl. IL) , Dominik Kozieł (Is2), Justyna Kurczyńska (kl. IL), Karolina Młodawska (kl. IL), Angelika Perz (kl. IL), Paulina Polak(kl. IL), Piotr Stefański (Is2), Kacper Wodecki (Is2), Paweł Wydra (Is2), Ewelina Wydrych (kl. IL) Podczas spektaklu nad dźwiękami czuwał: Wojciech Grądzki (kl. Is2)
Przedstawienie bardzo podobało się publiczności, która nagrodziła młodych aktorów gromkimi brawami.

25.11.2012 Turniej o Puchar Starosty Powiatu Kieleckiego Zdzisława Wrzałki .    

25.11.2012r. w hali sportowej w Bilczy odbył się Turniej o Puchar Starosty Powiatu Kieleckiego Zdzisława Wrzałki w tenisie stołowym. Zawody te były organizowane przez UKS ORLĘTA BILCZA i stały na bardzo wysokim poziomie sportowym. W 4 kategoriach wiekowych wystartowało 113 dziewcząt i chłopców z całego województwa świętokrzyskiego. Byli tam również reprezentanci naszej szkoły. Bartłomiej Mochocki zajął miejsce 9. Nasi uczniowie pilnie trenują z p. Małgorzatą Wróblewską by osiągać jak najlepsze wyniki w tej dyscyplinie sportu.

15-16.11.2012 XI Edycja Ponadgimnazjalnej Ligi Szkolnej tenisa stołowego.    

Ruszyła XI Edycja Ponadgimnazjalnej Ligi Szkolnej tenisa stołowego. 15 i 16 listopada 2012 roku została rozegrana pierwsza runda tych rozgrywek. W grupie A (młodzież klas1-2) startowało 36 dziewcząt i 37 chłopców natomiast w grupie B (młodzież klas 3-4 ) 28 dziewcząt i 39 chłopców łącznie 140 uczestników z 15 szkół. To dopiero początek, przed nami do końca roku szkolnego jeszcze 3 rundy. Ostateczne wyniki poznamy dopiero w marcu. Wśród dziewcząt dominują:
1. VI LO
2. ZSP-2
3. AWANS
a wśród chłopców :
1. II LO
2. ZSM
3. AWANS
Indywidualnie najlepszy wynik wśród naszych uczniów osiągnął Szymon Błaszczyk kl. 1gl, który zajął 3 miejsce i Przemek Rogala 7. Naszą szkołę reprezentują Majecka Ada, Bąk Sabina, Młodawska Karolina, Surdej Karolina, Kita Paulina, Błaszczyk Szymon, Rogala Przemek, Mochocki Bartek, Zapała Marcin, Krzeszowski Bartek i Magdziak Dawid. Organizatorem i sędzią głównym turnieju jest Małgorzata Wróblewska a współorganizatorami Jolanta Brzezińska i Anna Rutecka.

10.11.2012 II Turniej o Puchar Posła RP Lucjana Pietrzczyka .    

II Turniej o Puchar Posła RP Lucjana Pietrzczyka w tenisie stołowym odbył się 10 listopada 2012 r. w Hali Sportowej w Bilczy. W tym masowym turnieju we wszystkich kategoriach wiekowych startowało 132 zawodników. Oczywiście nie mogło zabraknąć tam również naszych uczniów. Podopieczni pani Małgorzaty Wróblewskiej w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zajęli punktowane miejsca. Błaszczyk Szymon klasa 1gl po wielu wspaniałych i wyczerpujących pojedynkach zajął 3 miejsce i otrzymał z rąk pana Lucjana Pietrzczyka dyplom i piękny puchar, a Mochocki Bartek klasa 1s2 uplasował się na miejscu 9.

08.11.2012 XX edycja ,,Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie, Ratownictwie i Obronie Cywilnej''.    

8 listopada w środę odbył się u nas szkolny etap XX edycji �Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie, Ratownictwie i Obronie Cywilnej�. Konkurs ten jest organizowany przez Wojewodę Świętokrzyskiego poprzez Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego ŚUW przy współudziale Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty oraz Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach. W tej części egzaminu swoją wiedzę sprawdziło 21 uczniów z klasy 1s3, 3l, 4s1, 4s2 i 4m2. Szkolna Komisja Konkursowa w składzie Małgorzata Wróblewska i Jolanta Brzezińska po dokładnym sprawdzeniu i analizie prac pisemnych do etapu wojewódzkiego zakwalifikowała dwóch uczniów
1. Kułan Dawid klasa 4s2
2. Szlufik Sebastian klasa 4s2
Etap Wojewódzki odbędzie się już 30 listopada 2012 r.

19.10.2012 Muzeum Dialogu Kultur.    

W dniu 19 października 2012 r. uczniowie klasy 3a (Katarzyna Banak, Damian Król i Marta Zdyb) oraz uczniowie klasy 1S2 (Mateusz Krzysiek, Marcin Mojewski i Dawid Snoch) wraz z opiekunem Dorotą Kot - nauczycielem-bibliotekarzem - uczestniczyli w warsztatach z zasad projektowania plakatu w ramach konkursu ,,Zareklamuj bibliotekę szkolną'', które odbyły się w Muzeum Dialogu Kultur, Kielce, Rynek 3. Zajęcia poprowadził pan Artur Ptak. Po warsztatach młodzież zwiedziła aktualną ekspozycję oraz czytelnię Muzeum.
Patronat nad przedsięwzięciem sprawuje Fajne Radio Internetowe.
Link do strony radia FRI opisującej przebieg warsztatów: http://fri.net.pl/index,2.html#587

04.10.2012 Spotkanie z dr Janem Lechickim.    

W dniu 4 października 2012 r. klasa 3L wraz z nauczycielkami Małgorzatą Górzyńska i Iwoną Świtek uczestniczyła w spotkaniu z lekarzem, poetą, humorystą dr Janem Lechickim, które odbyło się w czytelni Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Kielcach. W programie znalazł się m.in.: wykład na temat chorób Stefana Żeromskiego, krótki występ satyryczny prelegenta, a także naukowe wyjaśnienie problemu uzależnienia od marihuany - odpowiedź na pytanie jednego z naszych uczniów. Dr Lechicki, który w tym roku ukończył lat 80, jest autorem kilkunastu książek o szerokim wachlarzu tematycznym: od naukowych, przez poezję do aforystyki. Poniżej próbka jego twórczości. Zainteresowanych odsyłam do jego książki ,,Myśli nieokiełznane":

Uśmiechnij się - jutro możesz nie mieć zębów....
Dawniej był jeden błazen był na dworze

Ilu jest dziś, nikt zliczyć nie może
Twardzi jak stal w walce o szmal

Jej oczu dotyk to już erotyk

Wszystko ich dzieli oprócz pościeli

Chciałbym z Tobą upaść nisko
i... to wszystko

04.10.2012 Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej.    

W dniu 4 października 2012 r. klasa 1S3 wraz ze swym wychowawcą panem Jackiem Zmarzlikiem i panią Iwoną Świtek � nauczycielem-bibliotekarzem zwiedzała Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej, który mieści się w budynku dawnego więzienia na ul. Zamkowej 4 w Kielcach. Młodzież uczestniczyła także w warsztatach zorganizowanych przez pracowników ośrodka. Link do strony zamieszczone przez pracowników OMPiO opisującej wizytę uczniów z Zespołu Szkół Mechanicznych

02.10.2012 Dzień Chłopaka.    

W dniu 2.10. 2012r. odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Chłopaka, podsumowujący plebiscyt na najsympatyczniejszego nauczyciela, ucznia technikum i gimnazjalistę. Pani dyr. Beata Leszczyńska złożyła przepiękne życzenia wszystkim panom i chłopakom zgromadzony licznie na sali gimnastycznej, a dziewczęta na ręce p. dyr. Dariusza Wójcika złożyły symboliczne życzenia i podarowały upominek oraz rozdały lizaki w myśli hasła ,,Dla każdego chłopaka mamy lizaka''. Prowadzące apel Anna Wajdzik i Justyna Kozieł z kl.3l ogłosiły wyniki plebiscytu i przy fanfarach weszli na scenę wybrani NAJSYMPATYCZNIEJSI: p. dyr. Cezary Tomczyk � nauczyciel historii Jakub Bielat � uczeń technikum z kl. 4s1 Piotr Kowalski � gimnazjalista z kl.3c Wybrańcy poddani byli wielu próbom, aby potwierdzili ze zostali wybrani nieprzypadkowo. Udekorowali korony, włożyli je na głowy i kręcili koła na hula hop. śmiechu było co niemiara. W konkursie piosenki wspomagani byli przez kolegów z klasy i rozśpiewane dziewczęta. O oprawę muzyczną zadbał zaproszony zespół SALA 208 z Łagowa, w który wystąpili Bartek Witecki (gitara) z kl.3s2 i Kamil Kołbuc (perkusja) z kl.1m uczniowie naszej szkoły. A kiedy wokalistka Kasia zaśpiewała �Agnieszka już dawno tutaj nie mieszka� bisom nie było końca. Nie zabrakło nuty ekologicznej i zdrowej żywności, bo najsympatyczniejsi mieli obrać jabłko, aby mieć jak najdłuższą skórkę i zjeść jabłko jak najszybciej. Pamiątkowe zdjęcia robili wytrawni fotografowie p. Kamil Kopeć i Maciek Bielacha. Na koniec wybrańcy otrzymali pamiątkowe upominki a tytuł NAJSYMPATYCZNIESZEGO 2012 będą dumnie nosili przez cały rok. Apel przygotowały panie Renata Raduszewska i Agnieszka Zawierucha. Galeria foto...

18.09.2012 Pierwsza pomoc.    

W dniu 18 września 2012 r. w środę w Zespole Szkól Mechanicznych odbyły się warsztaty z okazji Światowego Dnia Pierwszej Pomocy. Prowadzone były przez Kielecką Grupę Ratownictwa PCK a głównie przez pana Rafała Maziejuka i ucznia nasze szkoły Dawida Kułana z klasy 4s2 . W zajęciach brały udział klasy : 4s1, 4s2, 4m2, 4gl, 3s3. Priorytetem tych warsztatów była resuscytacja krążeniowo oddechowa dorosłego, dziecka i niemowlaka. Uczniowie naszej szkoły brali czynny udział w tych warsztatach � wykonywali RKO pod czujnym okiem Ratownika. Grupa Ratownictwa PCK Kielce powstała w 2004 roku z inicjatywy kilku zapaleńców, których połączył jeden cel: chęć pomocy drugiemu człowiekowi, pasja i zamiłowanie do ratownictwa medycznego. Zachęcił ich do tego brak takiej Grupy w Kielcach oraz chęć stworzenia ochotniczych struktur ratowniczych w Kielcach, które mogłyby wspierać w działaniach służby profesjonalne takie jak Straż Pożarna, Pogotowie Ratunkowe, Policja. Dobre wyszkolenie, niezbędny sprzęt oraz potencjał, jaki tkwi w ratownikach pozwala na działanie w każdej sytuacji, gdy potrzebna jest pomoc. Warsztaty przygotowały Małgorzata Wróblewska, Jolanta Brzezińska i Anna Rutecka. Galeria z imprezy...

15.09.2012 Rajd Pieszy.    

15.09.2012r. grupa uczniów z klas 1L i 1 GL odbyła pieszą wędrówkę na trasie: Ciekoty - G. Radostowa - G. Dąbrówka - G. Klonówka - Masłów ( ok. 10 km.). Po zwiedzeniu ,,Szklanego Domu'' i Dworku St. Żeromskiego grupa wyruszyła na szlak. Przewodnikiem rajdu była mgr Renata Tomczyk, kierownikiem mgr Sławomir Kukieła, opiekunem grupy mgr Agnieszka Lisowska. Uczniowie spisali się na medal. Pełni wrażeń, w dobrych humorach wrócili do domów. Galeria ...


Początek Roku Szkolnego

Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013

03.09.2012

Godz.800 (sala gimnastyczna) – klasy 

I Technikum Nr 2 i Gimnazjum Nr 24

Godz.900 – Msza Święta

Godz. 1000 spotkanie klas II – IV Technikum Nr 2 i II – III Gimnazjum Nr 24 z wychowawcami w salach lekcyjnych wg. harmonogramu.

 1.06.2012 Dzień Sportu Szkolnego

Z okazji Dnia Dziecka odbył się w naszej szkole Dzień Sportu. Z powodu niesprzyjającej pogody spotkaliśmy się w sali gimnastycznej. W jej wystroju dominowały flagi Polski i plakaty EURO 2012. Wszyscy sportowcy zgromadzili się przy zagrzewającej do sportowej walki muzyce. Rywalizowano w następujących dyscyplinach: piłka nożna, piłka siatkowa, badminton, tenis stołowy oraz szachy. Uroczystego otwarcia dokonał p. dyr. Cezary Tomczyk, który złożył młodzieży życzenia z okazji Dnia Dziecka i zachęcił do sportowej rywalizacji. ,,Koko, koko Euro spoko''oficjalny hymn Euro przypominał, że wielkie widowisko sportowe rozpocznie się już niedługo. Mecze piłki nożnej sędziował p. Henryk Bielacha. W Szkolnym EURO 2012 klasy występowały pod nazwami państw. Ostateczną tabelę wyników wszyscy uznali za dobrą wróżbę dla kadry trenera Smudy:
1 miejsce - kl. 3 m1 (HISZPANIA)
2 miejsce - kl. 2 s1 ( POLSKA)
3 miejsce - kl. 1 s3 ( ROSJA)
Podczas przerw rozbrzmiewała muzyka przygotowana przez Piotra Czajkowskiego i Rafała Hebdowskiego. Ceremonii wręczania pucharu Dyrektora ZSMechanicznych i pamiątkowych dyplomów dokonał p. dyr. C. Tomczyk. Galeria ...

W tym czasie w pokoju zajęć pozalekcyjnych, w atmosferze skupienia i uwagi odbywał się turniej szachowy o puchar Dyrektora Szkoły. Startujący w nim ,,zawodowcy'' przez cały rok uczestniczyli w turniejach Szkolnej Ligi Szachowej oraz zajęciach szachowych prowadzonych przez p. Renatę Raduszewską. Grali systemem szwajcarskim z zegarami. Partie trwały 15 minut. Mecze były bardzo zacięte i emocjonujące. Ostatecznie dopiero dodatkowa rozgrywka przesądziła o tym, że puchar oraz złoty medal wywalczył Adrian Janikowski z kl. 2mg,
srebrny medal zdobył Łukasz Sala z kl. 2mg
a brązowy Michał Rowiński z kl. 2m
4 miejsce - Karolina Surdej z kl. 2mg
5 miejsce - Dawid Młodawski z kl. 2mg
6 miejsce - Bartłomiej Walczyński z kl. 2mg
7 miejsce - Jarosław Smardzewski z kl. 2s3
8 miejsce - Bartosz Kaleta z kl. 2mg
P. dyr. Cezary Tomczyk osobiście pogratulował nagrodzonym i wręczył im nagrody. Galeria ...
Zacięte mecze w badmintona rozgrywali na sali gimnastycznej uczniowie, którzy cały rok uczestniczyli w szkolnej lidze oraz ,,grupa amatorów''. Zawody sędziowały i czuwały nad bezpieczeństwem grających panie Renata Tomczyk i Agnieszka Zawierucha. Gry pojedyncze dziewcząt i chłopców trzymały widzów w napięciu. Okazało się, że ta konkurencja zgromadziła najwięcej uczestników. Dziewczęta podzielone były na trzy grupy.
I GRUPA
I miejsce - Aneta Zabojszcz kl.2l
II miejsce - Adrianna Majecka kl.2mg
II miejsce - Paulina Kita kl.1mg
II GRUPA
I miejsce - Żaneta Kruk kl.1mg
II miejsce - Anna Targowska kl.1mg
II miejsce - Aleksandra Mizgała kl.1l
III GRUPA
I miejsce - Anna Dzwonek kl.1mg
II miejsce - Sylwia Kubicka kl.1mg
III miejsce - Anna Wajdzik kl. 2l
Mecze badmintona chłopców były bardzo zacięte i walczono o każdą lotkę.
Najlepszy okazał się Mateusz Malinowski z kl. 3 s3, który wygrał wszystkie mecze.
II miejsce - Mateusz Galus kl.3s1
III miejsce - Robert Wieczorek kl.3m1
IV miejsce - Krzysztof Bernat kl.2mg
V miejsce - Grzegorz Szwed kl. 1mg
VI miejsce - Mateusz Mirowski kl. 1s2
VII miejsce - Bartłomiej Naporowski kl. 2mg
VIII miejsce - Grzegorz Sikora kl.3m
IX miejsce - Dawid Wojda kl.3m1
Uczniowie za wytrwałą walkę i duże umiejętności otrzymali z rąk pana dyrektora dyplomy. Galeria ...
Na sali gimnastycznej, przy żywiołowym dopingu widowni odbył się finał turnieju w piłkę siatkową. Mecze sędziowały panie Dagmara Kotlarska, Anna Rutecka i Jolanta Brzezińska. Okazało się, że młodsze klasy wcale nie tak łatwo dają się ograć starszym.
1 miejsce kl. 1m
2 miejsce kl. 2mg
3 miejsce kl. 1s3
4 miejsce kl. 3s1
Drużyny otrzymały okolicznościowe puchary. Galeria ...

Na korytarzu szkolnym rozgrywane były mecze tenisa stołowego w kategoriach dziewcząt i chłopców. Sędziowały je panie Małgorzata Błach -Wróblewska oraz Jolanta Brzezińska.
Mistrzynią wśród dziewcząt okazała się Adrianna Mojecka z kl. 2 mg,
wicemistrzynią została Paulina Kita z kl. 1mg.
Wśród chłopców :
I miejsce zajął Jakub Prusinowski z kl. 3 c
II miejsce - Marcin Zapała z kl. 2m.
Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Zawody na strzelnicy szkolnej zorganizował i przeprowadził p. Jan Sajnok
Z powodu deszczowej pogody nie odbyły się zawody lekkoatletyczne i nie mogli zaprezentować się uczniowie, którzy startują w ogólnopolskich zawodach. Warto zwrócić uwagę, że klasa 1s3 uplasowała się na podium zarówno w piłce nożnej jak i siatkowej, a uczniowie klasy 2 mg to inteligentni taktycy, umiejący zwycięsko rozegrać partię szachów, mecze w piłkę siatkową, tenisa i badmintona.
Wszystkim uczestnikom Dnia Sportu Szkolnego serdecznie gratulujemy.

24.05.2012 Podsumowanie Szkolnej Ligi Szachowej

24.05.2012r. Podsumowano Szkolną Ligę Szachową sezon 2011/2012. Brało w niej udział 217 dziewcząt chłopców. Bezkonkurencyjne okazały się Szkoła Katolicka, I LO, II LO. Nasi uczniowie mieli okazję spotkać się z bardzo wysoko ustawionymi w rankingu szachowym graczami. Na spotkaniu podsumowującym biskup Tadeusz Ryczan pogratulował wszystkim i wręczył puchary, medale i dyplomy. Nasza reprezentacja na 15 drużyn zajęła IX miejsce. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym będziemy mieć więcej szczęcia. Wszystkim reprezentantom szkoły serdecznie dzię?cia. Wszystkim reprezentantom szkoły serdecznie

30.04.2012 Pożegnanie klas IV

Dnia 30.IV.2012r. nasi absolwenci otrzymali świadectwa ukończenia szkoły. Sześć klas maturalnych z łezką w oku żegnało się ze szkołą. Pan dyrektor Dariusz Wójcik wyróżnił najlepszych uczniów. Wszyscy wyróżnieni otrzymali nagrody książkowe. Pan dyrektor podkreślił również ogromne zasługi absolwentów w następujących dyscyplinach sportowych: lekkoatletyce, piłce nożnej, piłce siatkowej, tenisie stołowym, strzelectwie. Sportowcy reprezentowali godnie naszą szkołę na arenach miasta oraz w zawodach ogólnopolskich. Najlepsi sportowcy odbierali nagrody i gratulacje oraz ogromne brawa. Sylwetki najlepszych sportowców i ich dokonania przybliżył p. Henryk Bielacha. Po zakończniu uroczystego apelu wszyscy rozeszli się do klas, aby pożegnać się z wychowawcami. Połamania piór na maturze. Galeria ...

24.04.2012 Finał Ligi Batmintona.    

W roku szkolnym 2011/12 uczniowie z Zespołu Szkół Mechanicznych w Kielcach po raz pierwszy wzięli udział w Świętokrzyskiej Lidze Szkół Ponadgimnazjalnych w Badmintonie.
Zawody odbywały się w dniach:
06.03.2012r. ? I Turniej
14.03.2012r. ? II Turniej
22.03.2012r. ? III Turniej
16.03.2012r. ? IV Turniej
23.04.2012r. finał 23.04.2012r. ?
Dziewczęta z ZSM biorące udział w zawodach:
- Zabojszcz Aneta kl. 2l
- Majecka Adrianna kl. 2mg
- Kita Paulina kl. 1mg
- Targowska Anna 1mg
- Kruk Żaneta 1mg
- Dzwonek Anna 1mg
- Wójcik Katarzyna 3l
Dziewczęta po czterech turniejach drużynowo zajęły III miejsce i zakwalifikowały się do finału Świętokrzyskiej Ligi Badmintona.
W finale Ligi dziewczęta z ZSM drużynowo zdobyły V miejsce w województwie świętokrzyskim. Indywidualnie najlepiej grające zawodniczki ZSM to:
Zabojszcz Aneta, Majecka Adrianna, Kita Paulina, Kruk Żaneta.
Opiekun sekcji dziewcząt : p. Renata Tomczyk
Reprezentacja chłopców z ZSM:
1. Redlica Wojciech kl.4s2
2. Kozub Adrian kl. 4s2
3. Malinowski Mateusz kl.3s3
4. Szwed Grzegorz kl.1 mg
5. Szcześniak Jacek kl.2s2
6. Grzeszczyk Bartosz kl.3
7. Wieczorek Robert kl.3
Chłopcy po czterech turniejach drużynowo zajęli I miejsce i zakwalifikowali się do finału Świętokrzyskiej Ligi Badmintona. Ostatecznie w finale drużynowo zajęli II miejsce w województwie świętokrzyskim.
Najlepszymi zawodnikami turnieju byli: Redlica Wojciech, Kozub Adrian, Malinowski Mateusz i Szwed Grzegorz.
Sekcją chłopców opiekowały się panie Agnieszka Zawierucha i Renata Raduszewska.

12.04.2012 Mistrzostwa Kielc w Wyciskaniu Sztangi na ilość powtórzeń o Puchar Rektora WSH w Kielcach.    

12.04.2012r. w III LO im. C.K. Norwida w Kielcach odbyły się Mistrzostwa Kielc w Wyciskaniu Sztangi na ilość powtórzeń o Puchar Rektora WSH w Kielcach. Wyniki uczniów ZSM w Kielcach:
-Bartłomiej Zapała kl.4m1 VIII miejsce ( 18 powtórzeń a
-Konrad Misztal kl.4m1 X miejsce ( 16 powtórzeń -Konrad
-Artur Pawlik kl. 3m1 X miejsce ( 16 powtórzeń -Artur
-Rafał Kucharski kl. 2s3 XIII miejsce ( 12 powtórzeń Kucharski
Opiekunem sekcji sportowej ZSM w Wyciskaniu Sztangi jest p. Renata Tomczyk

30.03.2012 TEATRALIA 2012

   

30 marca 2012 r.  grupa teatralna Kaprys wzięła udział w X Wojewódzkich Spotkaniach Teatrów Amatorskich TEATRALIA 2012 w Stąporkowie. Zaprezentowaliśmy tam miniaturę teatralną (wg scenariusza i w reżyserii p. Izabeli Czyżewskiej-Kasińskiej, oprawa muzyczna – p. Beata Buczkowska), która przygotowana została na podst. Ogródka szkolnych fraszek Igora Sikiryckiego oraz tekstów własnych. I choć opowiedziana przez nas z przymrużeniem oka historia zblazowanego młodzieńca nie zapewniła nam najwyższych laurów, to cieszymy się, że mogliśmy zdobyć kolejne artystyczne doświadczenia, obejrzeć występy konkurentów, a podczas obrad jury dobrze się bawić. Foto z imprezy ...

26.03.2012 Finał rozgrywek

   

Zakończyły się rozgrywki grupowe o Mistrzostwo Kielc Szkół Ponadgimnazjalnych w koszykówce chłopców. W tej fazie nasza drużyna zaprezentowała się na prawdę bardzo dobrze a poziom rozgrywek był bardzo wysoki. Niestety nie udało nam się zakwalifikować do finału . Następna konfrontacja już w nowym roku szkolnym więc zaczynamy mocno trenować.
26.03.2012 r. zakończyła się X Edycja Ponadgimnazjalnej Ligi Szkolnej Tenisa Stołowego dziewcząt i chłopców. Nasza szkoła już po raz 10 była organizatorem tej masowej imprezy sportowej. W tym roku startowała rekordowa liczba szkół. Po raz pierwszy wzięło w niej udział aż 216 osób z 19 placówek. Puchary, medale i dyplomy wręczał Dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych pan Dariusz Wójcik oraz Prezes Świętokrzyskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego pan Zenon Piątek. Rywalizacja była bardzo zacięta , po kilku miesiącach rywalizacji zostały wyłonione najlepsze drużyny naszego miasta.

W kategorii dziewcząt:
1 miejsce VI LO im. J. Słowackiego
2 miejsce Zespół Szkół Ekonomicznych nr 2
3 miejsce Szkoły AWANS
4 miejsce III LO im. C.K. Norwida

W kategorii chłopców:
1 miejsce Szkoły AWANS
2 miejsce II LO im. J. Śniadeckiego
3 miejsce Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 1
4 miejsce Zespół Szkół Mechanicznych

Drużynowo najlepsi okazali się uczniowie z:
1 miejsce Szkoły AWANS
2 miejsce VI LO im. J. Słowackiego
3 miejsce II LO im. J. Śniadeckiego
4 miejsce Zespół Szkól Mechanicznych

20.03.2012 XI Mistrzostwa Kielc Szkół Ponadgimnazjalnych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc.

  

Dnia 20.03.2012r. w III LO im. C.K. Norwida w Kielcach odbyły się XI Mistrzostwa Kielc Szkół Ponadgimnazjalnych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Uczniowie z ZSM w Kielcach:
-Bartłomiej Zapała kl.4m1 zdobył XI miejsce
-Misztal Konrad kl.4m1 ? XIV

20.03.2012 Prezentacja projektów edukacyjnych klas drugich Gimnazjum nr 24

  

Dnia 20.03.2012r. odbyła się Publiczna prezentacja projektów edukacyjnych realizowanych w klasach drugich Gimnazjum nr 24.

 

Uczniowie klasy 2a i 2c prezentowali projekty edukacyjne na temat:

 

1.     Kielce- moja mała Ojczyzna. Najciekawsze miejsca w moim mieście.

2.     Kulturalny doping na meczach piłki nożnej.

3.     Wiem, co jem.

4.     Kto jest dla nas autorytetem?

5.     Najwybitniejsi sportowcy naszego regionu, dawniej i dziś.

6.     Historia parafii Miłosierdzia Bożego w Kielcach.

 

Formy prezentacji były uzależnione od tematyki realizowanego projektu. Uczniowie przygotowali prezentacje multimedialne, albumy, plakaty oraz quiz. Projekty zostały starannie i ciekawie przygotowane. Prace nad projektem nadzorowała pani wicedyrektor B. Leszczyńska, koordynator projektu A. Lisowska oraz opiekunowie projektów: p. Bębacz, p. Zawierucha, p. Kopeć, p. Górzyńska, p. Wróblewska i p.Karauda. Foto z imprezy ...

16.03.2012 Za pan brat z biologią i chemią ...

16 marca 2012 roku gościliśmy w naszej szkole szóstoklasistów ze SP nr18 i SP nr 34. Uczniowie klas 2a gimnazjum ( Marta Rak i Iza bardziej) oraz 3a ( Edek Oczkowski i Tomek Jańczak) pod opieką p. J. Kopeć i p. A. Repki zaprezentowali młodszym kolegom pokaz ciekawych eksperymentów. Prezentacja pt. ,, Za pan brat z biologią i chemią" obejmowała
* wykrywanie białka i skrobi w produktach spożywczych,
* zwęglanie cukru bez użycia ognia,
* chemiczne rozniecanie ognia,
* erupcję wulkanu ,
* wybuchy gejzerów.
Największym powodzeniem cieszył się eksperyment zatytułowany ? MASAKRA TEKSAŃSKA, w którym dzielnie uczestniczyli zaproszeni uczniowie. W jednej z klas zainteresowanie było tak duże, że aż trzem osobom musieliśmy upuszczać krew. Zajęcia spotkały się z dużym aplauzem i zainteresowaniem. Foto z imprezy ...

12-17.03.2012 XX Jubileuszowy Tydzień Kultury Języka

   

XX Jubileuszowy Tydzień Kultury Języka trwał od 12 do 17 marca 2012 r. W uroczyste obchody tej imprezy nasza szkoła włączyła się już pierwszego dnia wystawieniem w Ośrodku Kultury Ziemowit miniatury teatralnej Szkolne igraszki wg scenariusza i w reżyserii polonistki – p. Izabeli Czyżewskiej-Kasińskiej. Oprawę muzyczną spektaklu przygotowała p. Beata Buczkowska. Szkolne igraszki, czyli historię duchowej przemiany pewnego zblazowanego młodzieńca dotkniętego spleenem, nałogami i owładniętego miłością do gumy do żucia zaprezentowała grupa teatralna Kaprys w składzie: Piotr Czajkowski, Michał Lipa, Tomasz Janaszek z kl. 2m, Michał Gajkowski, Sebastian Kowalski, Aneta Zabojszcz z 2l oraz Emilia Piotrowska i Adriana Szymoniak z 1l.

Nasze przedstawienie obejrzeli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 18 i Gimnazjum nr 9 w Kielcach.

Miła atmosfera, gościnność pani kierownik OK Ziemowit – p. Teresy Orlikowskiej oraz życzliwość instruktora teatralnego – p. Piotra Zawadzkiego i filmoznawcy – p. Andrzeja Koziej powodowały, że czuliśmy się tam swojsko i swobodnie.

Jako że Rok 2012 ogłoszony został Rokiem Janusza Korczaka, w gablocie przy pracowni polonistycznej pojawiła się gazetka poświęcona życiu i twórczości tego pisarza. Przygotował ją pod kierunkiem swojej polonistki Małgorzata Kuranda z kl. 2l.

Dzień 13 marca poświęcony został pamięci noblistki Wisławy Szymborskiej. Pisała cicho i pogodnie i tak odeszła – oto hasło Konkursu Recytatorskiego przygotowanego przez panie: Ewę Ślizowską i Izabelę Czyżewską-Kasińską, w którym wyróżnienie przyznano Katarzynie Gadawskiej z 2mg i Joannie Woźniak z kl. 3l.

13 marca odbył się też zorganizowany przez p. Ewę Ślizowską Turniej wiedzy o życiu i twórczości Wisławy Szymborskiej. Zwyciężyła w nim Katarzyna Wójcik z kl. 3l.

14 marca stanęli w szranki zafascynowani pięknem słowa poetyckiego uczniowie kieleckich szkół średnich, by zaprezentować: Co się komu w duszy gra, co kto w swoich widzi snach. Międzyszkolny Konkurs Recytatorski przygotowały panie: Elżbieta Sosnowska i Ewa Wydra.

16 marca uczniowie p. Ewy Ślizowskiej i Izabeli Czyżewskiej-Kasińskiej, czyli Katarzyna Gadawska z 2mg i Katarzyna Miśtal z kl. 3l oraz Piotr Kurdziel z 2m wzięli udział Turnieju Recytatorskim Kochajmy Gałczyńskiego, który odbył się w OK Ziemowit. Jury konkursowe przyznało Katarzynie Miśtal wyróżnienie.

Natomiast w ZSM gościliśmy wówczas szóstoklasistów ze SP nr 18 i SP nr 34, którym zaproponowaliśmy krótki przegląd małych form teatralnych. Zaprezentowaliśmy im wspomniane już Szkolne igraszki, fragm. przedstawienia Samotność  przygotowanego pod kierunkiem p. Ewy Wydry oraz scenkę rodzajową Księżyc, do której scenariusz napisała p. Małgorzata Górzyńska na podstawie  peruwiańskiego opowiadania Mario Vargasa Llosy - laureata Literackiej Nagrody Nobla z 2010. W głównych rolach wystąpili uczniowie kl.3gp: Kinga Januszkiewicz  jako Nereida i Daniel Siudak  jako Fonsito. Tematem była miłość dwojga młodych ludzi. Jeśli nie chcesz mojej zguby, krokodyla daj mi luby mówiła bohaterka Zemsty Fredry. Podobnie zachowała się Nereida, tyle, że zażądała księżyca. Chłopiec zdobywa serce dziewczyny, spełniając jej kaprys. Niemożliwe? A jednak dla zakochanego nie ma rzeczy niemożliwych. W scence Księżyc narratorami byli: Jacek Szcześniak, Bartosz Witecki, Marcin Ksel z klasy 2s2 oraz Katarzyna Wójcik, Piotr Mróz z klasy 3l.

19 marca 2012 r. miało miejsce podsumowanie imprez, które odbyły się w ramach TKJ. Pan dyrektor Cezary Tomczyk wręczył zwycięzcom konkursów nagrody i dyplomy. Tego dnia zaprezentowana została po raz kolejny miniatura teatralna Szkolne igraszki, którą obejrzała młodzież naszej szkoły.

W ramach TKJ uczniowie uczestniczyli też ze swoimi nauczycielami w proponowanych przez instytucje edukacji, kultury i nauki „spotkaniach” z językiem polskim (wykłady, wystawy, filmy, prezentacje), a ciekawostki językowe na święto słowa przygotowała p.  Małgorzata Górzyńska. Foto z imprezy ...

14.03.2012 Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

   

W dniu 14 marca w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem:

"Co się komu w duszy gra, co kto w swoich widzi snach"/S. Wyspiański/

Zainteresowanie tą formą biesiady literackiej przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Okazuje się, że we współczesnym świecie potrzeba spotkania z poezją i wymiany własnych przeżyć w związku z nią, jest nadal atrakcyjną formą  spędzania wolnego czasu dla mlodzieży. Zgłosiło się wiele kieleckich szkół .

Konkurs przygotowali i poprowadzili pod kierunkiem p. E.Sosnowskiej uczniowie naszej szkoły -Bartosz Witecki i Marcin Ksel z 2s2. Pomagali im Szymon Kuc i Robert Obara z klasy 3s2 (obsługa techniczna) oraz uczennice klasy 3b naszego Gimnazjum Marlena Pióro, Marlena Seliga oraz Karolina Zięba.

W roli "ochroniarzy", dzielnie odpierających tłum ciekawych uczniów zaglądających do świetlicy, wcielili się uczniowie klasy 1s1 -  Wojciech Górniak, Daniel Zapala oraz Paweł Chudzicki.

Tematyka recytowanych wierszy tak różnorodna jak różnorodne były osobowości naszych gości.

Jury w skladzie: pani dyrektor Beata Leszczyńska oraz panie polonistki Elżbieta Sosnowska i Ewa Wydra miało nie lada problem, aby wyłonić laureatów konkursu, gdyż poziom deklamacji uczniów kieleckich szkół był wysoki.

 Po długich obradach w czasie których publiczność mogła odpocząć i posilić się pączkami, herbatą lub kawą oraz obejrzeć przygotowane przez uczniów i zaprezentowane  na tablicy multimedialnej filmy " o tym, co w polskiej duszy gra" wyłoniono zwycięzców konkursu.

Zostali nimi w kategorii szkół gimnazjalnych:

1m. Katarzyna Gregulska z Katolickiego Gimnazjum im . S. Kostki w Kielcach za "Redutę Ordona" A. Mickiewicza

2m. Karol Biskup z tej samej szkoły za fragment "Pana Tadeusza"- polowanie Wojskiego na muchy

3m. Justyna Dereniewicz z Gimnazjum nr 6 za "Skutki nadużywania teletrutki"

 Zwycięzcami w kategorii szkoła ponadgimnazjalna zostali:

1m. Joanna Zwierzchowska za "Rachunek sumienia "Braendstaetera (VI LO im. J.Słowackiego)

2m. Angelika Beker za "Wiśnię " B. Leśmiana (VI LO im. J. Słowackiego)

3m. Damian Wójcicki za "Traktat moralny" Cz. Milosza (ZSE im. O. Langego)

 Wyróżnienie otrzymała Kamila Iwan  z ZSE im M. Kopernika za recytację własnego wiersza pt. "Ołowiany Chrystus".

Zapraszamy młodzież Kielc i okolic na spotkanie z poezją w przyszłym roku!

 

08.03.2012 Dzień Kobiet

      
8.03.2012r. Tradycyjnie z okazji Dnia Kobiet odbył się uroczysty apel, podsumowujący plebiscyt na najsympatyczniejszą nauczycielkę, uczennicę technikum i gimnazjalistkę. Prowadzący Marcin Ksel i Patryk Szumielewicz z kl.2s2 zabawiali licznie zgromadzoną na sali gimnastycznej młodzież. P. dyr. Dariusz Wójcik złożył życzenia wszystkim dziewczętom i paniom w naszej szkole. Przy dźwiękach piosenki "Baby, ach te baby" p. dyr. Beata Leszczyńska przyjęła od prowadzących życzenia i piękną różę, a wszystkie zaproszone dziewczęta i panie otrzymały cukierki, z godnie z hasłem: "DLA KAŻDEJ DZIEWCZYNY MAMY WITAMINY". Nagłośnienie i oprawa muzyczna były bardzo profesjonalne. Zadbali o to zaproszeni przez p. Renatę Raduszewska goście, uczniowie Zespołu Szkół Informatycznych Mateusz Marcjan i Mateusz Rudnicki oraz zespół muzyczny w składzie: Hubert Lemiecha (perkusja), Mateusz Łochocki (gitara i wokal), Bartek Witecki (gitara) oraz Przemek Gąsior(gitara basowa). Wiersz o kobiecie stanowił wstęp do wykładu prof. Gryzipiórka, (Michał Wojciechowski z kl. 2s2), który w obrazowy i prześmieszny sposób opisał jak bardzo skomplikowanym stworzeniem jest kobieta. W dobry nastrój wprowadził nas zespół prezentując piosenkę pt. "Baśka". Publiczność powitała ich oklaskami. Następnie fanfary oznajmiły, że pora ujawnić nazwiska wybranek. Najsympatyczniejszą nauczycielką została p. Ola Repka (n-el chemii), - uczennicą technikum Katarzyna Gadawska z kl. 2mg, - a gimnazjalistką Karolina Zięba z kl. 3a. Panie, zostały udekorowane szarfami i zajęły zaszczytne miejsca na scenie. Musiały jednak przejść wiele prób, aby wykazać, że zasłużyły na tytuł NAJSYMPATYCZNIEJSZEJ 2012. Na początek należało narysować siebie, podpisać się, a rysunek zawiesić obok, aby wszyscy mogli odczytać podobieństwo. W tym czasie zespół grał piosenkę ? Ona jest ze snów. Kolejna próba tym razem sportowa, sprawdzała przydatność na żony. Należało znaleźć model i zawiązać na jego szyi krawat. Dowolność i fantazja poniosła uczestniczki tak daleko, że z zazdrości pękliby najwięksi kreatorzy mody. W nagrodę za dobre wykonanie zadania nasze naj? musiały przy piosence ?Najwięcej witaminy wykonać jak największą ilość skoków na skakance. Najwięcej skoków zrobiła Kasia, a pani Ola wciągnęła do zabawy chłopaków. Nie lada sprawnością wykazała się Karolina, która miała kilkucentymetrowe obcasy. Śmiechu było co niemiara. Po tych sportowych wyczynach Karolina Zięba zaśpiewała piosenkę ?Feever i tym zachęciła do prób wokalnych swoje sąsiadki. Dla każdej z pań był przygotowany repertuar. P. Repka miała wykonać "Sexapil", Kasia "Jestem kobietą", a Karolina ?Być kobietą marzę często będąc dzieckiem. Wszystkie poradziły sobie z tym zadaniem śpiewająco. W nagrodę przy piosence "Całuj mnie" najsympatyczniejsze mogły dowolną techniką zjeść ciastko. Wszystkie wymówiły się stosowaną dietą, co dzisiaj jest powszechne, i zostawiły słodycze nietknięte. Publiczność orzekła, że wszystkie panie zasłużyły na ten zaszczytny tytuł Najsympatyczniejsza 2012. Wybranki otrzymał upominki, gromkie brawo oraz prawo noszenia tego tytułu przez cały rok, do następnych wyborów. Foto z imprezy ...

09.02.2012 Rajd Szlakiem Powstańców 1863

      
09.02.2012 odbyła się turystyczna impreza: RAJD SZLAKIEM POWSTAŃCÓW 1863 zorganizowana przez PTSM- Oddział Świętokrzyski . Pomimo siarczystego mrozu uczniowie z Koła Turystycznego ZSM pod opieką mgr Renaty Tomczyk wzięli udział w rajdzie. Trasa wiodła z Huty Szklanej przez Święty Krzyż do Nowej Słupi. Celem rajdu było uczczenie rocznicy Bitwy pod Skałką, poznanie piękna, kultury i zabytków regionu Świętokrzyskiego oraz propagowanie turystyki pieszej i górskiej jako formy aktywnego spędzania wolnego czasu. Foto z imprezy ...

16.12.2011 Jasełka szkolne

      
16 grudnia 2011 r. w naszej szkole odbyła się premiera przedstawienia Narodził się Pan... wyreżyserowanego przez polonistkę, panią Izabelę Czyżewską-Kasińską. W rolę jasełkowych postaci i nie tylko wcielili się jej uczniowie, czyli: Piotr Kurdziel, Piotr Czajkowski, Michał Lipa z kl. 2m, Paweł Pach, Paweł Kania, Michał Gajkowski, Aneta Zabojszcz, Małgorzata Kuranda, Agnieszka Bańbura, Mateusz Bednarczyk, Artur Dybała, Paweł Janikowski, Hubert Koncewicz, Kamil Kopyś, Sebastian Kowalski, Adrian Nieznalski, Mateusz Ślusarczyk, Anna Wajdzik z kl. 2l, Grzegorz Armata i Przemysław Krzysiek z 1l, Artur Niemczyk z 4m1, Sebastian Baran z 3m2 oraz Aleksandra Skrobot z 2mg. Czytaj dalej ...

14.12.2011 Prezentacja projektów edukacyjnych realizowanych w klasach trzecich Gimnazjum nr 24

      

Dnia 14.12.2011r. odbyła się publiczna prezentacja projektów edukacyjnych realizowanych w klasach trzecich Gimnazjum nr 24.

W projekcie wzięli udział uczniowie klasy 3a i 3c, ich wychowawcy, opiekunowie projektów oraz pani wicedyrektor.

 

Uczniowie prezentowali projekty edukacyjne na temat:

1.     Polscy laureaci literackiej Nagrody Nobla.

2.     Kielce- moja mała Ojczyzna. Najciekawsze miejsca w moim mieście.

3.     Wybitny człowiek Kielecczyzny.

4.     Sławni Matematycy.

5.     Gazetka szkolna.

6.     Świętokrzyskie – moja mała ojczyzna. Co daje mój region Europie i Światu?

7.     X Muza – historia kina, wybrane gatunki filmowe.

 

Formy prezentacji były uzależnione od tematyki realizowanego projektu. Uczniowie przygotowali prezentacje multimedialne, gazetkę szkolną, albumy, plakaty, odczyt oraz quiz. Projekty zostały starannie i ciekawie przygotowane. Prace nad projektem nadzorowała pani wicedyrektor B. Leszczyńska, koordynator projektu A. Lisowska oraz opiekunowie projektów: p. Bujarska, p. Sosnowska, p. Rogóż, p. Maj, p. Bębacz.

Wszystkie projekty zostały ocenione pozytywnie, zgodnie z przyjętymi  w szkole kryteriami. Udział ucznia w projekcie ma wpływ na ocenę zachowania zgodnie z zapisem statutu szkoły.

Foto z imprezy ...

13-14.12.2011 II Runda Ponadgimnazjalnej Ligii Szkolnej Tenisa Stołowego

      
II Runda Ponadgimnazjalnej Ligii Szkolnej Tenisa Stołowego już za nami. Startowało 175 zawodniczek i zawodników w dwóch kategoriach wiekowych. Tym razem w kategorii dziewcząt nasza zawodniczka Majecka Adrianna zajęła miejsce VII zaś chłopcy w grupie A Rogala Przemek i Duda Paweł miejsca 9-12, a w grupie starszej Krzysztofik Konrad miejsce VII. Chłopcy w klasyfikacji drużynowej po zaciętej grze utrzymali się na miejscu III. Zdjęcia z imprezy ...

4.12.2011 Turniej o Puchar Gór Świętokrzyskich

      
4.12.2011r. odbył się Turniej o Puchar Gór Świętokrzyskich w tenisie stołowym. Uroczystego otwarcia i zakończenia turnieju dokonał pan Jacek Kowalczyk, Dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Do Bilczy przyjechali przedstawiciele wszystkich kategorii wiekowych z całego naszego województwa. Nie mogło zabraknąć tam i naszych uczniów. Startowało ponad 90 zawodniczek i zawodników. Tym razem nie udało się zająć miejsca na podium ale ważne jest kolejne doświadczenie i sam udział w rozgrywkach. Zdjęcia z imprezy ...

2.12.2011 Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjanych w Koszykówkę Chłopców

      
Rozpoczęły się Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Koszykówkę Chłopców. Nasza drużyna pod opieką Małgorzaty Wróblewskiej 2.12.2011 r. spotkała się z zawodnikami  Zespołu Szkól Informatycznych . Przed naszymi koszykarzami szereg kolejnych pojedynków sportowych. Cyklicznie będą spotykać się ze swoimi rówieśnikami z innych szkół, aby skonfrontować swoje umiejętności sportowe. Spotkania odbywają się w Zespole Szkół Ekonomicznych nr 1. W czasie meczy panuje ostra rywalizacja sportowa oparta na zasadach fair play.Zdjęcia z imprezy ...

26.11.2011 VI Międzyszkolny Mikołajkowy Turniej tenisa stołowego

      
26.11.2011r. w Zespole Szkół Mechanicznych odbył się VI Międzyszkolny Mikołajkowy Turniej tenisa stołowego. Turniej ten od dawna cieszy się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. Tym razem startowało 49 zawodniczek i zawodników z 5 szkół gimnazjalnych i 9 szkół ponadgimnazjalnych. Zawody przebiegały w bardzo miłej atmosferze a Mikołaj przybył z workiem pełnym słodyczy. Zdjęcia z imprezy ...

18.11.2011 Aforyzm antynikotynowy

      
Na przłomie X i XI 2011r. Państwowa Inspekcja Sanitarna wraz ze Świętokrzyskim Centrum Onkologi ogłosiła konkurs skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych na ,,Aforyzm antytytoniowy''. W konkursie wzięli udział również uczniowie z Zespołu Szkół Mechanicznych w Kielcach: Kamila Karkowska z kl 1 MG, Dariusz Wosiek z kl 1S1 i Mateusz Zegadło z kl 1S1. Praca ucznia Mateusz Zegadło z kl 1S1 została wyróżniona w konkursie . Podsumowanie konkursu na aforyzm antytytoniowy odbył się 18.11.2011r.wsali konferencyjnej ŚCO w Kielcach . Wzięła w nim udział kasa 1S1 wraz z opiekunem konkursu : mgr Renatą Tomczyk. W programie spotkania odbyły się prezentacje : ,,Palenie a zdrowie'' , ,, Przestrzeganie ustawy antytytoniowej '' oraz wręczenie nagrody laureatowi konkursu. Zdjęcia z imprezy ...

12.11.2011 I Turnieju o Puchar Posła RP Lucjana Pietrzczyka w tenisie stołowym

      
Młodzież naszej szkoły wzięła udział w I Turnieju o Puchar Posła RP Lucjana Pietrzczyka w tenisie stołowym. Turniej ten został rozegrany 12 listopada 2011r. w gimnazjum w Bilczy w nowej hali sportowej. Startowało ponad 100 zawodniczek i zawodników. Turniej przebiegał w przyjaznej atmosferze ale na wysokim poziomie sportowym. Reprezentanci naszej szkoły: Krzysztofik Konrad, Zapała Marcin, Duda Paweł, Opiekun: Małgorzata Wróblewska Zdjęcia z imprezy ...

11.11.2011 Święto Niepodległości

      
Dnia 10.11.2011 r. uczniowie naszej szkoły mogli zobaczyć spektakl, przygotowany przez grupę ''Homo viator'', pt. ''Jeśli zapomnę o nich...''. Uczciliśmy w ten sposób pamięć naszych przodków walczących o wolność Ojczyzny. W przedstawieniu wykorzystano fragmenty poezji romantycznej, wierszy Skamandrytów oraz utworów W. Szymborskiej. Treścią występu było zaprezentowanie w symboliczny sposób polskich dróg do wolności. Czytaj dalej ...

09.11.2011 X Edycja Ponadgimnazjalnej Ligi Szkolnej tenisa stołowego

      
9 listopada rozpoczęła się jubileuszowa X Edycja Ponadgimnazjalnej Ligi Szkolnej tenisa stołowego. Uroczystego otwarcia dokonał w-ce Dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych pan Cezary Tomczyk i prezes Świętokrzyskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego pan Zenon Piątek. W turnieju który był rozgrywany 9 listopada startowało 35 dziewcząt i 39 chłopców grupy A , zaś 10 listopada w grupie B startowało 34 zawodniczki i 46 zawodników z 18 szkół ponadgimnazjalnych. Była to I Runda tej Edycji, następna już w grudniu. Zdjęcia z imprezy ...

30.09.2011 Dzień Chłopaka

      
30.09.2011r. podsumowano w naszej szkole plebiscyt na najsympatyczniejszego gimnazjalistę, ucznia technikum oraz nauczyciela. Zaproszeni panowie i chłopcy otrzymali lizaki, zgodnie z hasłem dnia ,,DLA KAŻEGO CHŁOPAKA MAMY LIZAKA", a pani dyr. Beata Leszczyńska złożyła im piękne życzenia i otworzyła uroczysty apel. ,,Gdzie Ci mężczyźni" pytała śpiewająco Ola Skrobot z kl. II mg i wzbudziła miłe poruszenie na sali oraz zebrała ogromne brawa. Prowadzące uroczystość Paulina Selega i Karolina Zięba ucz. kl. III A złożyły na ręce pana dyr. Cezarego Tomczyka symboliczne życzenia i wręczyły upominek. Po podsumowaniu plebiscytu okazało się, że najsympatyczniejszym nauczycielem został:
pan Paweł Łapot - nauczyciel historii,
uczniem technikum: Bartek Witecki z kl. II s2,
gimnazjalistą: Edward Oczkowski z kl. III A.
Licznie zgromadzona młodzież kibicowała im w konkursach sprawnościowych. Wybrani przez społeczność żeńską szkoły panowie musieli wykazać się w próbie sportowej. W czasie minuty należało zaprosić na scenę jak najwięcej dziewczyn i pań zgromadzonych na sali. Najlepiej poradził sobie pan Paweł. Konkurs kulinarny wymagał obrania i zjedzenia cytryny w jak najkrótszym czasie. W tej konkurencji zwyciężył Bartek Witecki. Po tak potężnej dawce witaminy C odpoczęliśmy piosence Oli Bocheńskiej pt. ,,Nieśmiały chłopak". Następnie najsympatyczniejsi musieli z zawiązanymi oczami nazywać części garderoby damskiej. Salwy śmiechu wzbudzało losowane stringów, topu czy biustonosza. Każdy z panów bezbłędnie nazywał pokazywane rzeczy. W konkursie tanecznym należało zaprosić partnerkę do tańca i wykazać się nie lada umiejętnościami przy dźwiękach piosenki pt. ,,Wyginam śmiało ciało", tańcząc z jabłkiem miedzy głowami. Każda z par była żywo dopingowana przez publiczność. Ostatnią próbą było zaśpiewanie piosenki. Pan Paweł w piosence ,,Śpiewać każdy może" twierdził za Jerzym Stuhrem, że ,,ja się wcale nie chwalę, ja po prostu, niestety mam talent". Piosenkę ,,Jesteś szalona" wraz z Bartkiem śpiewała cała sala. Kolejny wykonawca, Edek zachęcił zebranych do wykonania refrenu piosenki :,,Majteczki w kropeczki ło, ho, ho, ho...". Prowadzące wręczyły wyróżnionym pamiątkowe szarfy z napisem NAJSYMPATYCZNIESZY 2011 oraz prezenty. Wszystkie próby, którym zostali poddani, wykazały, że w pełni zasłużyli na swe tytuły. Następnie panowie pozowali do pamiątkowych zdjęć. Pan dyr. Cezary Tomczyk podziękował paniom Renacie Raduszewskiej i Agnieszce Zawierusze za przygotowanie tak ciekawego i wesołego apelu. Zdjęcia z imprezy ...

29.09.2011 Szkolna Liga Szachowa

      

29. 09. 2011r. Ruszyła Szkolna Liga Szachowa IX edycja. Oficjalnego otwarcia turnieju w Szkole Katolickiej dokonał biskup Kazimierz Ryczan. Naszą szkołę reprezentowały dwie grupy szachowe.
W pierwszej grali Łukasz Sala, Bartek Walczyński(kl.2mg), Kuba Foksa(4l), Gajkowski Michał i Ostrowski Tomasz(kl.2l).
Druga grupa to Karolina Surdej, Adrian Janikowski, Dawid Młodawski, Bartek Kaleta (kl.2mg) i Michał Rowiński(kl.2m).
Szachistami opiekuje się p. Renata Raduszewska. IX rund wykaże, kto zwycięży. Liga zakończy się w maju 2012r.

22.09.2011 Rajd Profilaktyczny

      

22.09.2011r. odbył się I Rajd Profilaktyczny pod hasłem :,, WYBIERAM ZDROWE I SZCZĘŚLIWE ŻYCIE BEZ UŻYWEK'', zorganizowany przez Świętokrzyskie Centrum Profilaktyki i Edukacji w Kielcach. W imprezie liczącej około 150 piechurów wzięli również udział uczniowie z Koła Turystycznego ZSM w Kielcach pod opieką mgr Renaty Tomczyk- nauczyciela wychowania fizycznego. Trasa pieszego rajdu wiodła przez: Czerwoną Górę- Górę Patrol- Słowik- Górę Biesag- Górę Pierścienicę do Stadionu Leśnego w Kielcach, gdzie zaplanowano ognisko. Wszyscy uczestnicy otrzymali : opiekę przewodnika, dyplom dla szkoły, okolicznościowy znaczek oraz nagrody za uczestnictwo w konkursach. W konkursie sprawnościowym dziewczęta z ZSM zajęły II i III miejsce: II miejsce- Tamara Skiba kl. 1L i III miejsce- Justyna Kozieł kl. 2L. Chłopcy z klas 4S3 i 4S1 dopingowali zawodniczkom. Pogoda i humory dopisały. Pełni pozytywnych wrażeń, nieco zmęczeni fizycznie 15- kilometrową wędrówką wróciliśmy do Kielc. Zdjęcia z rajdu ...

14.09.2011 Światowy Dzień Pierwszej Pomocy

      

Dnia 14 września 2011r. w Zespole Szkół Mechanicznych odbyły się warsztaty szkoleniowe z okazji Światowego Dnia Pierwszej Pomocy. Warsztaty były podzielone na dwie części . Pierwsza to prezentacja multimedialna a druga to ćwiczenia RKO czyli Resuscytacji Krążeniowo- Oddechowej osoby dorosłej i niemowlęcia. Młodzież miała też okazję zapoznać się z działaniem AED (Automatycznego Defibrylatora Zewnętrznego). Warsztaty były prowadzone w trzech grupach. 1.kl. 4s1 , kl. 3s2, kl.1s2 2.kl.2a Gim. kl. 4s2, kl. 1m1 3.kl. 4m2, kl. 2s1 Zdjęcia z zajęć ...

1.09.2011 Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

Dnia 1.09.2011 r. rozpoczął się nowy rok szkolny. Dla pierwszoklasistów było to na pewno duże przeżycie.  Pozostali uczniowie z wypiekami na twarzach opowiadali sobie i wychowawcom swoje wakacyjne przeżycia.

Następnego dnia cała szkoła wyruszyła do pobliskiego kościoła pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego, gdzie odbyła się uroczysta Msza święta pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Kazimierza Ryczana. Uroczystość uświetnili swą obecnością m.in. prezydent miasta - pan Wojciech Lubawski, kurator oświaty - pani Anna Muzoł, przewodniczący Rady Miasta - pan Tomasz Bogucki i wielu znamienitych gości. Okazja wspólnego spotkania była wyjątkowa.  Obchodziliśmy stulecie urodzin pana Stanisława Parlaka, byłego dyrektora Technikum Mechanicznego w Kielcach.

Słowo wstępne wygłosiła p. E. Sosnowska, która przypomniała zebranym sylwetkę niezwykłego Jubilata – żołnierza J. Piłsudskiego, walczącego także we wrześniu 1939 r. i w armii gen. Andersa.

Pan Stanislaw Parlak to nie tylko zasłużony pedagog, ale człowiek, który z niezwykłym zaangażowaniem walczył o ocalenie pamięci o bohaterach walk narodowo-wyzwoleńczych działających na terenie Kielecczyzny. Ze społecznych i własnych funduszy wznosił pomniki miejsc pamięci narodowej.

Pan dyrektor mgr inż. Dariusz Wójcik wraz z panią wicedyrektor mgr   Beatą Leszczyńską złożyli na ręce córki pana Parlaka podziękowania i życzenia zdrowia dla szacownego Jubilata.

Ksiądz biskup w swej homilii nawiązał do przypowieści o siewcy, podkreślając wagę powołania pedagogicznego i wezwał zebranych do dawania świadectwa prawdzie.

Po mszy glos zabrała pani kurator , wyrażając swoje zadowolenie z tak licznej obecności młodzieży i podziękowała  zebranym nauczycielom za  rzetelne  wypełnienie ich misji.

Po uroczystości uczniowie kontynuowali zajęcia ze swoimi nauczycielami. Zdjęcia z uroczystości ...

 

29.04.2011 Pożegnanie absolwentów 2007-2011

      

Dnia 29.IV.2011r. nasi absolwenci otrzymali świadectwa ukończenia szkoły. Osiem klas maturalnych z łezką w oku żegnało się ze szkołą. Ich przedstawiciel, Piotr Skrobot z kl. IV p2 podziękował za trud i troskę wychowawcom, dyrekcji, nauczycielom  i rodzicom. Pan  dyrektor Dariusz Wójcik wyróżnił najlepszych uczniów. Wszyscy wyróżnieni otrzymali nagrody książkowe. Pan dyrektor podkreślił również ogromne zasługi absolwentów w następujących dyscyplinach sportowych: lekkoatletyce, piłce nożnej, piłce siatkowej, tenisie stołowym, strzelectwie. Sportowcy reprezentowali godnie naszą szkołę na arenach miasta oraz w zawodach ogólnopolskich. Najlepsi sportowcy odbierali nagrody i gratulacje oraz ogromne brawa. Nagrody wręczali nauczyciele wychowania fizycznego p. Agnieszka Zawierucha i p. Henryk Bielacha. Po zakończniu uroczystego apelu wszyscy rozeszli się do klas, aby pożegnać się z wychowawcami.     

                                                   Połamania piór na maturze.

 

02.04.2011 Tablica interaktywna od Fundacji Narodowego Banku Polskiego

        W marcu br. w naszej szkole pojawiła się pierwsza tablica interaktywna. Otrzymaliśmy ją od  Fundacji Narodowego Banku Polskiego  w ramach Programu wyposażenia 100 szkół ponadgimnazjalnych w zestawy interaktywne do nauki przedsiębiorczości. Mamy nadzieję, że tablica stanie się wspaniałym narzędziem do uatrakcyjnienia zajęć przedsiębiorczości jak i innych przedmiotów do których może być wykorzystana.

29.03.2011 Występ Grupy Teatralnej

        

Grupa teatralna "Homo viator" z Zespołu Szkół Mechanicznych w Kielcach przygotowała pod kierunkiem E.Sosnowskiej i E.Wydry przedstawienie pt. "Namiętności" oparte na motywach Księgi Rodzaju.

Miało ono charakter słowno-muzyczno-pantomimiczny. Zachęcało do refleksji na temat relacji między Kobietą a Mężczyzną i skłaniało do zastanowienia nad wyborami w życiu.

O ludzkich pragnieniach pięknie opowiadali za pomocą słowa poetyckiego, gestykulacji i tańca nasi szkolni aktorzy.

Główne role Adama i Ewy zagrali Patryk Mazurkiewicz z 2s2 i Anna Wajdzik z 1l. W Boga - Narratora wcielił się Łukasz Szyszka z 2m2, a współczesnych Zakochanych odtworzyli Karolina Zięba z 2a oraz Dominik Malinowski z 1l.

Nad piękną muzyką jazzową, scenografią i całością zaplecza technicznego czuwał Bartłomiej Grzeszczyk z 2m2.

Przedstawienie zostało pokazane w Kieleckim Centrum Kultury na Wojewódzkim Przeglądzie Teatrów Szkolnych zorganizowanym z okazji Dnia Teatru w dniu 29.03.2011 r.

Konkurencja była na bardzo wysokim poziomie. Nasi rywale z liceów ogólnokształcących przygotowali profesjonalne spektakle. Tym bardziej było nam miło, że zostaliśmy zauważeni przez jury i za role Adama i Ewy Patryk i Ania otrzymali nagrody. Naszej wspaniałej parze aktorów gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłości!

21-25.03.2011 Tydzień kultury języka

        W dniach 21-25 marca 2011r. w naszej szkole trwało wielkie święto języka ojczystego organizowane w ramach Świętokrzyskiego Tygodnia Kultury Języka. W tym czasie odbywały się różnego rodzaju konkursy, warsztaty, spotkania, podczas których uczniowie prezentowali swoje pasje, zainteresowania, szczególne talenty, np.: śpiew, recytacja i pokazywali „co im tak naprawdę w duszy gra”. Szczegółowy program Tygodnia kultury Języka został opracowany przez nauczycieli uczących w szkole języka polskiego.

XIX TYDZIEŃ KULTURY JĘZYKA 21-25 MARCA 2011r.

 

         Gdy pasja w duszy gra

 

                                         Rok 2011 rokiem Czesława Miłosza

Program Tygodnia Kultury Języka w Zespole Szkół Mechanicznych. 

 

     Data

                 Program

 

Nauczyciel odpowiedzialny

 

 

 

Poniedziałek

   21 marca

Dekoracja I piętra – słup ogłoszeniowy – ciekawostki językowe.

 

Czy Leonardo da Vinci był dyslektykiem? Wystawa na holu I piętra.

 

 

Gazetka poświęcona funkcjom języka jako środka porozumiewania się.

Małgorzata Górzyńska

 

 

Elżbieta Sosnowska,

Ewa Wydra

 

 

 

Izabela Czyżewska-Kasińska

 

 

Wtorek

 22 marca

   

 

 

 

 

Potrafię napisać -  warsztaty kaligrafii i zabawy językowe dla uczniów gimnazjum, 13.45 – 14.30,sala 7.

   

Spotkanie z ciekawym człowiekiem – termin może ulec zmianie.

 

Anna Różowicz

 

 

 

Małgorzata Górzyńska

 

 

 

 

Środa

23 marca

 

 

 

 

Poezja jest jak obraz – warsztaty językowo – plastyczne. Uczniowie dowolną techniką interpretują wybrane teksty literackie.14.35-15.20, sala205.

 

Pojedynek  romantyczny – konkurs klasowy, 14.35 – 15.20.

 

 

 

Konkurs – Przysłowie prawdę powie.

8.20-9.05, świetlica.

 

 

 

 

Anna Różowicz

 

 

 

 

Elżbieta Sosnowska,  

Ewa Wydra

 

 

Małgorzata Górzyńska

 

 

 

 

 

 

 

Czwartek

24 marca

Lekcja multimedialna  -Podróże w czasie. Poznaj Czesława Miłosza – spotkanie z poetą „na żywo”. Konkurs międzyklasowy. O nobliście opowiada brat Andrzej. Zapoznanie z treścią wiersza

Moja wierna mowo – czyta autor.

 

 

Historia mojego życia w kilku odsłonach – konkurs  językowo – redakcyjny      dla uczniów gimnazjum i  technikum.12.00 – 12.45, sala 204.

 

Ewa Wydra, Elżbieta Sosnowska

 

 

 

 

 

 

 

Anna Różowicz

 

 

 

 

 

 

 

Piątek

25 marca

Językowy galimatias – czyli uczniowie  na tropie popularnych błędów  językowych. Warsztaty dramy dla uczniów gimnazjum. 9.15 – 10.00,sala 6.

 

Spotkanie z poezją Czesława Miłosza – konkurs recytatorski dla uczniów gimnazjum i technikum.10.15-11.00,sala201.

 

 

Wyjście do Kieleckiego Centrum Kultury na seminarium Gdy pasja w duszy gra. 24 marca 13.00 – 16.00. Termin może ulec zmianie.

 

Anna Różowicz

 

 

 

 

Ewa Ślizowska, Izabela Czyżewska - Kasińska

 

 

 

Anna Różowicz

 

 

 

Wyjścia na imprezy kulturalne organizowane na terenie miasta w ramach Tygodnia kultury Języka – w miarę napływania propozycji  - nauczyciele języka polskiego.

 

 

Uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych z wielką pasją i zaangażowaniem brali udział w organizowanych konkursach i spotkaniach; na szczególne wyróżnienia  zasłużyli:

 

·        Potrafię napisać -  warsztaty kaligrafii i zabawy językowe dla uczniów gimnazjum – Damian Wojciechowski, Łukasz Łaszewski , klasa 2c; 

·        Poezja jest jak obraz – warsztaty językowo – plastyczne. Uczniowie dowolną techniką interpretują wybrane teksty literackie – Jakub Papis, Krzysztof Dubik – klasa 3a; 

·        Konkurs – Przysłowie prawdę powie – Łukasz Ozga – klasa 3sm2; Przemysław Rygiel, Marcin Sapalski, Kamil Śliwa – klasa 3l; w konkursie ogółem brało udział 96 uczniów; 

·        Pojedynek  romantyczny – konkurs, w którym rywalizowały ze sobą dwie drużyny klasy 2s2, zakończony wygraną  grupy Szymona Kuca, Szymona Dziubińskiego i Mateusza Durlika; 

·        Lekcja multimedialna  -Podróże w czasie. Poznaj Czesława Miłosza – spotkanie z poetą „na żywo”. Konkurs międzyklasowy  został  zakończony remisem klas 4g2 i 4m1.  

·        Historia mojego życia w kilku odsłonach – konkurs  językowo – redakcyjny      dla uczniów gimnazjum i  technikum – Monika Żak i Iwona Major – klasa 3a; Patryk Szumielewicz, Michał Tkaczyk klasa 1s2 

·        Spotkanie z poezją Czesława Miłosza – konkurs recytatorski dla uczniów gimnazjum i technikum – Katarzyna Miśtal klasa 2l

·        Uczniowie ZSM brali również  udział w XVI Międzyszkolnym Spotkaniu Teatralnym w Kieleckim Centrum Kultury. Grupa teatralna z ZSM Homo viator przygotowała przedstawienie Namiętności oparte na motywach Księgi Rodzaju. Nagrodzeni uczniowie to Patryk Mazurkiewicz klasa 2s2, Anna Wajdzik klasa1l; na wyróżnienie zasługują również Łukasz Sidło klasa 2m, Karolina Zięba klasa 2a, Dominik Malinowski oraz Bartosz Grzeszczyk klasa 2m.

11.03.2011 Dzień Matematyki

        W marcu 2011 odbył się w naszej szkole „Dzień Matematyki”. W tym dniu udowodniliśmy, że matematyka, to nie tylko trudne zadania, ale również znakomita zabawa i pasjonująca przygoda. Obchody święta matematyki mają charakter konkursu miedzy klasami np. quiz matematyczny, dyktando matematyczne, mistrz rachunków. Czas między konkurencjami umilamy uczniom wierszami i dowcipami, oczywiście matematycznymi. Po rozstrzygnięciu konkursów najlepsi uczniowie otrzymali nagrody.

PODSUMOWANIE KONKURSÓW:

 1.      W QUIZIE MATEMATYCZNYM dla klas pierwszych technikum zwyciężyła klasa 1s1: Patryk Obara, Mateusz Sitek, Marcin Kuzka.

2.      DYKTANDO MATEMATYCZNE dla gimnazjum:

Iwona Major z klasy 3a  ( I miejsce)

3.      DYKTANDO MATEMATYCZNE dla technikum:

Marcin Kiełbus kl.2m1 (I miejsce)

Kuzia Tomasz kl. 3s3 (II miejsce)

Ryk Piotr kl. 2m2 (III miejsce)

4. Rozstrzygnięcie konkursu wykonania PREZENTACJI MULTIMEDIALNEJ „Ciekawostki matematyczne”

Tomasz Jańczak kl. 3a

 Rafał Kucharski kl. 1s3

  Krzysztof Biesiada kl. 1s3

 5.      KONKURS MISTRZ RACHUNKÓW dla klas drugich technikum:

Marcin Kiełbus kl.2m1 (I miejsce)

Dominik Ciepluch kl. 2l (II miejsce)

Zdjęcia z wręczenia nagród z konkursów...

18.02.2011 Walentynki

        Choć walentynki wypadły w tym roku w dniu wolnym od nauki, to nasi uczniowie nie zapomnieli o święcie miłości i dobroci wobec lubianych osób. W piątek 18.02.2011r. odbyło się przedstawienie z okazji Walentynek.

Pani Agnieszka Zawieruch wraz z uczniami klasy 1mg, 1l, 1s2 (Technikum) oraz 1a, 2a (Gimnazjum) przygotowała spektakl Pt. ”Romeo i Julia na wesoło”.

Główną role zagrała Aneta Zabojoszcz, Paweł Pach, Karolina Zięba. Role drugoplanowe zagrali: Łukasz Grzegorczyk, Martyna Supierz, Bartłomiej Zaporowski, Tomasz Zając.

Przedstawienie przeplatane było miłosnymi piosenkami:

  1. Aleksandra Bocheńska kl.1a, Karolina Zięba kl. 2a, Aleksandra Skrobol kl. 1mg – „Czy ten pan i pani” A. Wyszkoni
  2. Ola Bocheńska- „Nieśmiały chłopak” G. Andrzejewicz
  3. Ola Skrobot- „Chcę tu zostać” Farba
  4. Ola Skrobot i Piotr Skrobot – „Psalm dla Ciebie” P. Rubik

 

Dekoracja i występ wprawiły wszystkich w pogodniejszy i cieplejszy nastrój, pomagając zapomnieć o zimnie panującym na dworze.    Zdjęcia z imprezy...

22.12.2010 Wieczerza wigilijna  „Królowie jadą…”

        W dn. 22. XII, 2010r. odbyła się tradycyjna wigilia dla dyrekcji, pracowników administracji oraz uczniów ZSM im gen. Wł. Sikorskiego w Kielcach. Gościem honorowym był Jego Ekscelencja Biskup Marian Florczyk, absolwent naszej szkoły. Zaszczycili nas także swoją obecnością – proboszcz parafii i Sanktuarium Miłosierdzia Bożego ks. dr Jerzy Ostrowski, p. wicekurator Lucjan Pietrzczyk absolwent naszej szkoły, wizytatorzy, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół oraz byli dyrektorzy i pracownicy naszej „alma mater”. Przedstawienie zatytułowane „Królowie jadą…” przygotowali uczniowie klas. 3m2 i 1L pod kierunkiem ks. Wojciecha Skorupy. O kostiumy i scenografię zadbali p. Aleksandra Repka, p. Andrzej Kobiałka oraz p. Dorota Polakowska. Spektakl pełen sympatycznego humoru, wszystkim bardzo się podobał – kolejne sceny witane były salwami braw i śmiechów. Po przedstawieniu głos zabrał Jego Ekscelencja Biskup, który nawiązując do treści spektaklu,  ukazał słuchaczom uniwersalność historii króla Heroda i narodzin w betlejemskiej grocie. Wszyscy obecni chętnie włączyli się do wspólnego śpiewu kolęd pod kierunkiem katechety p. Tomasza Karaudy. Nad zapleczem logistycznym czuwały panie Maryla Piotrowska, Barbara Januchta, Wiesława Misztal oraz chłopcy z kl. 3L. Życzenia, dzielenie się opłatkiem i wspólne rozmowy dopełniły atmosfery uroczystego wieczoru…Zdjęcia z imprezy...

18.11.2010 Apel z okazji Dnia Niepodległości

        Dnia 18.11.2010 w naszej szkole obchodziliśmy uroczystość Święta Niepodległości. W tym roku odbywały się one pod hasłem "Polska to jest wielka rzecz..." Słowa S. Wyspiańskiego  stały się inspiracją dla klasy 3l, która pod opieką p. E. Sosnowskiej przygotowała przedstawienie oparte na fragmentach "Wesela" tegoż autora. W rolę Pana Młodego wcielił się Grzegorz Wąchała, Pannę Młodą zagrała Anna Wajdzik z kl.1l, Dziennikarzem został Sebastian Szymański, z którym o polityce rozmawiał Czepiec (Damian Kuza), Stańczyka z wielkim zaangażowaniem odtworzył Mateusz Fert. Hetman (Przemysław Rygiel) przypominał czasy Targowicy. Jasiek (Kamil Śliwa) pod dyktando słów Chochoła (Patryka Mazurkiewicza  z 2s2) przygotował biesiadników do odtańczenia chocholego tańca. Rachelę zagrała Karolina Krzysiek, a Gospodarzem został Dawid Chrabąszcz. Wykorzystano muzykę ludową przygotowaną przez Marcina Sapalskiego, a letargiczny taniec wykonano w rytm "Bolera" Ravela. Nad całością czuwał konferansjer Adrian Dudek.  Dzielnie spisała się także obsługa techniczna. Pesymistyczny wydźwięk zakończenia dramatu Wyspiańskiego złagodził nieco występ Chóru z klasy 1s2. Zaśpiewał on z wielką energią pieśni legionowe. Chórem opiekowała się pani E. Wydra. Naszą uroczystość uświetniła prelekcja zaproszonych gości z Kieleckiego Szwadronu Kawalerii. Ciekawa lekcja historii i patriotyzmu z interesującymi rekwizytami na długo pozostanie w pamięci oglądających. 

5.11.2010 60 lat ZSM

5 listopada 2010 r. kielecki „mechanik” świętował sześćdziesięciolecie swojego istnienia. Wśród przybyłych gości znaleźli się m.in.: prezydent Kielc Wojciech Lubawski, świętokrzyski wicekurator oświaty Lucjan Pietrzczyk, przewodniczący Rady Miasta Krzysztof Słoń, biskup Marian Florczyk, dyrektorzy i wicedyrektorzy poprzednich kadencji, nauczyciele i uczniowie ZSM.

            Obchody jubileuszu uświetnił pełen humoru program artystyczny, którego głównymi bohaterami byli DUCH SZKOŁY oraz ... FIAT 126p. Przygotowali go uczniowie „mechanika” pod kierunkiem polonistek – Izabeli Czyżewskiej-Kasińskiej i Ewy Ślizowskiej. W spektaklu wystąpili:

aktorzy: Artur Dybała, Sebastian Kowalski, Małgorzata Kuranda, Dominik Malinowski, Paweł Pach, Ania Wajdzik, Aneta Zabojszcz (kl. 1L), Piotr Czajkowski, Maciej Supierz (1m1), Monika Żak (3a), Hubert Młodawski, Kamil Kędzierski (3m2), Robert Kmieć (4m2), Konrad Wójcik (4s3);

muzycy: Sebastian Baran (2m2), Przemysław Duda (4s2), Maciej Supierz (1m1).

Dekoracje przygotowali: Mateusz Pasek (3m1), a także Grzegorz Grys (3m2) oraz Dariusz Biskupski (4s2). Renowacji „malucha” dokonał Paweł Iwan (4s3). Nad sprawnością sprzętu nagłaśniającego czuwali: Adam Dubaj, Piotr Czajkowski (1m1), Przemysław Sobczyk (1mg) i Jacek Ptak (4p1).  Zdjęcia z imprezy...

30.09.2010 Wizyta Partnerska

        W dniach 26-30.09 gościli w naszej szkole nauczyciele i uczniowie z partnerskich szkół w Gocie, Martinie i Ostrawie, aby zaprezentować osiągnięte dotychczas efekty pracy nad projektem „Energia pochodzi z nieba, a i z piekła trochę też” jaki wykonujemy wspólnie w ramach programu „COMENIUS” Polega on na poznaniu i opisaniu zastosowania źródeł energii odnawialnej (słonecznej, geotermalnej, wiatrowej i wodnej) w swoich regionach, zewidencjonowaniu obiektów użytkujących ją i opracowaniu ich krótkiej dokumentacji.
Dodatkowym efektem działań ma być zbudowany w ZSM Kielce we współpracy ze szkołą z Ostrawy kolektor słoneczny umożliwiający wykorzystanie energii solarnej do podgrzewania wody użytkowej oraz pięciojęzyczny słowniczek wyrażeń i zwrotów związanych z tą dziedziną techniki.
Na spotkaniu zaprezentowaliśmy kolektor w wersji wstępnej oraz przedstawiliśmy jego konstrukcję i sposób funkcjonowania. Podaliśmy także niektóre szczegóły dotyczące instalacji i umiejscowienia kolektora na terenie szkoły. W dalszej kolejności omówione zostały przy udziale wszystkich koordynatorów projektu plany działań na bieżący rok szkolny.
W następnych dniach zorganizowaliśmy dla naszych gości wycieczki do interesujących miejsc i obiektów na terenie naszego województwa – tym razem wspólnie zwiedziliśmy Muzeum Porcelany przy zakładach w Ćmielowie oraz przedhistoryczną kopalnię krzemienia pasiastego w Krzemionkach Opatowskich. Zamieszczamy kilka fotografii ze spotkania i wycieczki. Zdjęcia...
 

1.09.2010 Rozpoczęcie roku szkolnego

      
1.09.2010 roku odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2010/2011. Młodzież naszej szkoły spotkała się z Dyrekcją, wychowawcami i gronem pedagogicznym na sali gimnastycznej. Uczniowie klas pierwszych Technikum złożyli uroczyste ślubowanie.
W związku z przypadającą tego dnia 71 rocznicą wybuch II wojny światowej Pani Agata Maj wygłosiła referat pt. „Kampania wrześniowa. Udział Polaków we frontach II wojny światowej”.
Fotogaleria z imprezy...
 

11.06.2010 Dzień Patrona

       W dniu 11.06.2010 w naszej szkole odbyły się obchody ku czci Patrona Szkoły gen. Wł. Sikorskiego. W tym roku zrezygnowano z tradycyjnej akademii na rzecz spotkania z przedstawicielami Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych „Jodła”, którzy przedstawili tematykę II wojny światowej w formie wykładu połączonego z prezentacją multimedialną i pokazem mundurów z czasów wojny. Obchody uświetnił swoją obecnością weteran II wojny światowej kapitan Pawelec ps. „Andrzej”, który w niezwykle ciekawy sposób opowiedział o swoich przeżyciach z czasów okupacji.
 Fotogaleria z imprezy...                                                                    J.Bożyk
                                                                                                                   A.Maj

 

20.05.2010 Piłkarze Korony w Mechaniku

  

W dniu 20.05.2010r powitaliśmy piłkarzy KORONY. Wizyta zbiegła się z podsumowaniem turnieju piłki halowej w klasach technikum. Najpierw piłkarze zostali przyjęci przez dyrekcję szkoły, a na sali gimnastycznej przez młodzież. Spotkanie prowadził nauczyciel wychowania fizycznego p. Henryk Bielacha. Już pierwsze chwile wyglądały bardzo uroczyście. Tańcząca grupa cheerleaderek, aktywna przez całe spotkanie utworzyła szpaler przez, który w rytm hymnu Korony weszli żywiołowo witani przez młodych kibiców Maciej Tataj, Paweł Kaczmarek, Jacek Kiełb oraz kierownik drużyny Paweł Grabowski. Fotogaleria z imprezy i ...

 

30.04.2010 Pożegnanie absolwentów 2006-2010

  

Dnia 30 .IV.2010r. nasi absolwenci otrzymali świadectwa ukończenia szkoły.  Uczniowie klas III technikum i gimnazjum przygotowali pod opieką  p. Renaty Raduszewskiej uroczysty, pożegnalny apel.  

„Tyle razem dróg przebytych , tyle ścieżek przedeptanych…” - głosiło hasło na dekoracji i przypominało wszystkim o tym co przeżyli w naszej szkole. Sześć klas maturalnych z łezką w oku żegnało się ze szkołą. Ich przedstawiciel, Karol Broda z kl. IV p2 podziękował za trud i troskę wychowawcom, dyrekcji, nauczycielom  i rodzicom..

Uczniowie klas maturalnych zgodnie z tradycją przekazali sztandar szkoły następnemu rocznikowi. Po wysłuchaniu hymnu narodowego prowadzący Dominika Kubacka i Marcin Stankiewicz z kl. III l zaprosili gości na część artystyczną. W dobry nastrój wprowadziła nas piosenka Dody  „Szansa” w wykonaniu młodej wokalistki Oli Bocheńskiej z kl. I b.

Salwy śmiechu wywołał popis Karola Brody, przedstawiającego ruchowo tworzenie  ucznia w procesie nauczania i wychowania, np. w formę barana, osła czy małpy.

Kasia Sobczyk z kl. IV P1 i Karol Broda wygłosili monologi maturzystów, wzbudzając podziw i radość kolegów. Zainscenizowany fragment lekcji przypominał naszym absolwentom minione chwile, a ostatni symboliczny dzwonek uświadomił im, że „nie wrócą te lata , te lata szalone”…        

Karolina Zięba z kl. I b rozmarzyła wszystkich wykonaniem piosenki Blue Cafe „Czas nie będzie na nas czekał”, po czym  dyr. Wójcik wyróżnił najlepszych uczniów. Wszyscy wyróżnieni otrzymali nagrody książkowe. Prymusem szkoły przez cztery lata był Adrian Góra z kl. IV s1 ze średnią ocen 5,12.

Pan dyrektor podkreślił również ogromne zasługi absolwentów w następujących dyscyplinach sportowych: lekkoatletyce, piłce nożnej, piłce siatkowej, tenisie stołowym, strzelectwie. Sportowcy reprezentowali godnie naszą szkołę na arenach miasta oraz w zawodach ogólnopolskich. Przy wtórze piosenki „ We are the champions” odbierali nagrody i gratulacje oraz ogromne brawa. Nagrody wręczali nauczyciele wychowania fizycznego p. Małgorzata Błach -Wróblewska i p. Henryk Bielacha.

Doceniono również wszystkich tych , którzy pomagali organizować kulturalne życie szkoły, brali czynny udział w apelach i artystycznych projektach.  Z rąk p. Renaty Raduszewskiej otrzymali pamiątkowe dyplomy i szczególne podziękowania.

Po czym wszyscy rozeszli się do klas, aby pożegnać się z wychowawcami.     

                                                   Połamania piór na maturze.

 Fotogaleria z imprezy...

 

2.04.2010 5 Rocznica Śmierci Jana Pawła II

2.04.2010 przypadła 5 rocznica śmierci Jana Pawła II. Uczniowie naszej szkoły, pod opieką swoich opiekunów - księdza W. Skorupy, Elżbiety Sosnowskiej i Ewy Wydry, przygotowali Uroczystość z tej okazji. Odbyła się ona na holu 1 piętra.

Wchodzących witała bardzo ciekawa  i symboliczna dekoracja. Na tronie, przypominającym schody do nieba, ustawiono portret Jana Pawła II. Na  tych schodach leżały książki napisane przez Karola Wojtyłę. Zdawały się mówić, że droga na szczyty wiedzie przez trudy zdobywania wiedzy. Nieco niżej paliły się znicze przypominające o naszej pamięci. Napis głosił "Jestem z wami".

Na początku młodzież obejrzała fragmenty filmu pt. ,,Cud".

Potem wystąpiła grupa teatralna z naszej szkoły HOMO VIATOR. Zaprezentowała sztukę o charakterze dramowo-pantomomicznym  pt. ,,Bagaż".

"Bagaż" to sztuka o poszukiwaniu sensu życia i prawdziwych wartości. Ukazywała metaforyczną drogę, na której Ona i On łatwo zagubili miłość. Skusiły ich miraże fałszywych wartości. Na szczęście dzięki wskazówkom płynącym z ust JPII /nagranie magnetofonowe/ Bohaterowi udało się wyrwać z objęć zła.

Przedstawienie było zrealizowane dzięki pomocy Kieleckiego Teatru Tańca, który pożyczył nam stroje. Dziękujemy za życzliwość p. Elżbiecie Pańtak dyr. KTT. Fotogaleria z imprezy...

17.03.2010 XIV edycja sesji popularnonaukowej  Człowiek - Motoryzacja – Ekologia

W dniu 17.03.2010r odbyła się XIV edycja sesji popularnonaukowej  Człowiek - Motoryzacja – Ekologia .

Na sesję wpłynęło 45 prac z 5 szkół województwa świętokrzyskiego.

W konkursie  wzięło udział 49 uczestników.

Komisja Konkursowa w składzie:

-   mgr Marta Dibelka - przewodniczący

-   mgr inż. Ryszard Adamus

-   mgr inż. Tomasz Korba

 

Na posiedzeniu w dniu 08.03.2010r. komisja postanowiła zakwalifikować do prezentacji na sesję w dniu 17.03.2010  następujące prace:

1.     Zespół Szkół Mechanicznych  w Kielcach

Łożyska energooszczędne

Autor: Antoni Chmielewski                Opiekun: mgr inż. Tomasz Korba

2.     Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Pińczowie

 Palenie papierosów i jego skutki

Autor: Grzegorz Dynia i Piotr Bajorowicz  Opiekun: mgr Zbigniew Fołtyn

3.     Zespół Szkół Zawodowych nr. 2 w Starachowicach.

Świat pełen ekologii.

Autor: Maciej Gądek                                   Opiekun: M. Sobuta

4.     Zespół Szkół Nr 4 w Ostrowcu Świętokrzyskim

Biopaliwa  dla silnika CCS           

     Autor: Krzysztof Misiura, Łukasz Walczyk Opiekun: Krzysztof Mochola

5.     Zespół Szkół Mechanicznych  w Kielcach

Ciepło na rachunek natury – pompy ciepła

Autor: Łukasz Dąbrowski                  Opiekun: mgr inż. Tomasz Korba

6.     Zespół Szkół Nr 4 w Ostrowcu Świętokrzyskim

Myjnie samochodowe- uzględniające ochronę środowiska naturalnego

     Autor: Paweł Gadowski                     Opiekun: Daniel Kapusta

7.     Zespół Szkół Zawodowych nr. 2 w Starachowicach.

Lasy – zielone bogactwo Ziemi na przykładzie gospodarki leśnej na terenie Marcule Nadleśnictwa Polany

Autor: Anna Makowska                     Opiekun: E. Lubieniecka

8.     Zespół Szkół Zawodowych nr. 2 w Starachowicach.

Duet ekologiczny, czyli zastosowanie silnika spalinowego spalinowego z elektrycznym.

Autor: Jolanta Cioroch                       Opiekun: A. Grześkowiak

     9. Zespół Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej-Curie.

Przydomowe źródła energii elektrycznej.

          Autor:        Łukasz Czajka                     Opiekun: mgr inż. Krzysztof Górski

10.Zespół Szkół Mechanicznych  w Kielcach

Fotowoltaika – możliwości wykorzystania.

Autor: Gonciarz Łukasz           Opiekun: mgr inż. Ryszard Adamus

      11. Zespół Szkół Mechanicznych  w Kielcach

Możliwości wykorzystania energii geotermalnej.

Autor: Michał Zaliński              Opiekun: mgr inż. Ryszard Adamus

       12. Zespół Szkół Mechanicznych  w Kielcach

Smog elektromagnetyczny.

Autor: Góra Adrian                           Opiekun: mgr inż. Ryszard Adamus

 

Po wysłuchaniu zaprezentowanych prac i obrony stawianych w nich tez uwzględniając nowatorskość rozwiązań związanych z tematyką sesji oraz techniką prezentacji komisja postanowiła przyznać:

 

I nagroda

Lasy – zielone bogactwo Ziemi na przykładzie gospodarki leśnej na terenie Marcule Nadleśnictwa Polany.

Autor:  Anna Makowska Zespół Szkół Zawodowych nr. 2

w Starachowicach.

 

II nagroda

 

Palenie papierosów i jego skutki.

Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Pińczowie

Autor: Grzegorz Dynia i Piotr Bajorowicz

 

III nagroda

Ciepło na rachunek natury – pompy ciepła.

Autor: Łukasz Dąbrowski  Zespół Szkół Mechanicznych  w Kielcach

        

Nagrody rzeczowe zostały ufundowane przez WSH w Kielcach. Pozostałe z prezentowanych prac oraz nadesłanych na sesję Komisja postanowiła wyróżnić nagrodami książkowymi ufundowanymi przez UM Kielce.

Problematyka zagadnień podejmowanych przez uczniów ponadgimnazjalnych szkół zawodowych w ramach XIV edycji sesji popularnonaukowej zawierała odnawialne źródła energii, zagrożenia życia człowieka, łożyska energooszczędne, zwalczanie hałasu, zanieczyszczenia wód, ekologiczne drogi i wiele innych. Opracowane zagadnienia popularyzują wśród młodzieży nowatorskie rozwiązania techniczne związane z rozwojem cywilizacji, oraz problemy ekologiczne związane z postępem techniki. Stawiane podczas prezentacji tezy i ich obrona przyczyniają się do poszerzania interdyscyplinarnej wiedzy z zakresu ochrony środowiska. Organizatorzy sądzą że wiedza zdobyta podczas sesji przyczynia się do kształtowania wśród młodzieży zachowań proekologicznych, proekologicznych przez to spopularyzuje ideę zrównoważonego rozwoju cywilizacji i ochrony środowiska.

 

18.02.2010 I Gimnazjalne Zawody Gimnastyczne SPOŁECZNA 2010 

18 lutego 2010r. w Hali Korony w Kielcach odbyły się I Gimnazjalne Zawody Gimnastyczne SPOŁECZNA 2010. W zawodach wzięły udział również uczennice naszej szkoły : Kinga Lipiec i Jowita Kołda z klasy IIIa Gimnazjum nr 24. Zawodnicy zaprezentowali się w następujących dyscyplinach: przerzut bokiem, stanie na rękach, skok przez skrzynię oraz układ gimnastyczny. Młodzież z przejęciem wykonywała ćwiczenia na poszczególnych stacjach i w napięciu oczekiwała na wyniki dyktowane przez sędziów. Kinga Lipiec zdobyła II miejsce w kategorii dziewcząt klas III-ch gimnazjum. Wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali koszulki zawodów, zwycięzcy zostali nagrodzeni medalami i cennymi nagrodami. Pełni wrażeń i pozytywnych emocji ze srebrnym medalem wróciliśmy do szkoły.  Fotogaleria z imprezy...

18.12.2009 Wigilia Szkolna 

       W dn. 18 XII. 2009r. odbyła się wigilia Bożonarodzeniowa dla nauczycieli i pracowników administracji oraz uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych im. gen. Wł. Sikorskiego w Kielcach. Temat przedstawienia "Nadchodzi Zbawiciel".
W przedstawieniu udział wzięli uczniowie: klasy 4p2, 4M, 3L, 3a, 3b, 2a pod opieką Ks. Wojciecha Skorupy. Scenografię przygotowali katecheci: Pan Andrzej Kobiałka i Pani Dorota Polakowska. Uczestnikiem spotkania był także Jego Ekscelencja Biskup Marian Florczyk absolwent naszej szkoły, który złożył życzenia wszystkim uczestnikom wigilii, a także proboszcz parafii i Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kielcach Ks. dr Jerzy Ostrowski.

23.11.2009 Dzień Języka Angielskiego

         

Dnia 23 listopada,  odbył się w naszej szkole Dzień Języka Angielskiego.  Z okazji tego dnia, nauczyciele języka wraz z uczniami przygotowali przedstawienie, którego hasłem przewodnim były słowa „Sing and laugh in English”. Autorzy przedstawienia chcieli pokazać, że nauka języka nie musi być nudna, a śpiewając piosenki czy odgrywając role w zabawnych scenkach sytuacyjnych to świetna i zarazem przyjemna metoda przyswajania języka obcego.

Ponadto, w ramach tego dnia, zorganizowano  w szkole eliminacje do I Międzyszkolnego Konkursu Pisowni Angielskiej „Spelling Contest” dla  klas II i III technikum. Uczniowie przystąpili do testu w którym zmierzyli się z tak trudną umiejętnością jaką jest pisownia w języku angielskim. Fotogaleria z imprezy...

10.11.2009 Dzień Niepodległości

          Dnia 10.11.09 uczniowie naszej szkoły przygotowali przedstawienie pt. „Czym jest wolność?”

           Konfrontacja stereotypowego myślenia o wolności jako samowoli ( robią, co chcą ) z przeszłością ( walka o wolność; wolność jako zadanie, rozwój, odpowiedzialność ) skłoniło widzów do refleksji. Jeżeli jestem wolny, to znaczy, że mogę używać swojej wolności dobrze lub źle... Cały artykuł i fotogaleria z imprezy...

30.09.2009 Dzień Chłopaka

Dnia 30.09.09r. w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Chłopaka

i podsumowanie plebiscytu na najsympatyczniejszego 2009.

Jak co roku przygotowywała go p. Renata Raduszewska  wraz grupą dziewcząt z klasy 3a. Prowadzące : Dominika Iwańska, Kinga Lipiec, Dominika Orlińska i Jowita Kołda płynnie przeprowadzały panów przez labirynt konkursów.

Uroczysty apel otworzył p. dyr. Dariusz Wójcik, któremu płeć piękna złożyła symboliczne życzenia, a piosenka „Chłopaki nie płaczą” uaktywniła licznie zgromadzoną na sali gimnastycznej publiczność.

Wybrani najsympatyczniejsi powitani byli fanfarami i gromkimi brawami.

A zostali nimi:

·        najsympatyczniejszy gimnazjalista:  Krzysztof Dubik kl.2a,

·        najsympatyczniejszy uczeń technikum:  Michał Jaros kl. 1l,

·       najsympatyczniejszy profesor:  Piotr Leszczyński n-ciel matematyki.

Musieli oni sprawdzić się w różnorodnych konkurencjach, aby dowieść, ze wybór był słuszny. Na dobry początek układ akrobatyczny, który wszystkich zachwycił zatańczyła Kinga Lipiec ucz kl..

 Podczas występu Moniki Żak z kl. 2a, która pięknie zaśpiewała piosenkę Ewy Farny „Lalka”, panowie wykazywali się umiejętnością malowania paznokci trzem ochotniczkom, tj. Monice, Oli i  Agnieszce. Ich efekty oceniał ekspert p. dyr. Wójcik. Okazało się , że świetnie się spisali i można w razie potrzeby na nich liczyć.

Każdy prawdziwy mężczyzna, aby nie umrzeć z głodu powinien umieć przygotować sobie posiłek.  Tym razem należało zrobić sałatkę z pomidorów i cebuli. Przy wtórach starej melodii „Adios pomidory”, podziwialiśmy kulinarne zdolności panów. Nasz ekspert p. Renata Raduszewska najpierw obejrzała sałatki i pochwaliła za efekty, a następnie  nakarmiła nimi wybrańców. Nasi najsympatyczniejsi okazali się super kucharzami i konsumowali swoje sałatki, słuchając piosenki ”Cicho” w wykonaniu Karoliny Zięby i Oli Bocheńskiej z kl. 1b.

Następnie prowadzące dziewczyny sprawdziły ich umiejętności aktorskie. W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”  nasi najsympatyczniejsi poddani byli ocenie trochę wyrośniętych dzieci. Po tym jak ich słuchano sądzimy, że osiągnęli cel.

Wreszcie nadszedł czas na popisy sportowe. Wśród ryków bolidów z formuły 1 należało jak najszybciej przejechać resorakim kręty tor wyścigowy. Wszyscy walczyli o prym. Najlepszy okazał się uczeń technikum, który w nagrodę zrobił 5 pompek. Zabawy i śmiechu było co nie miara o czym świadczą super fotki.

                                    Zwycięzcom gratulujemy. Fotogaleria z imprezy...

25.09.2009 Rajdy integracyjne

W nowy roku szkolnym 2009/2010 klasy I technikum ZSM w Kielcach wyruszyły na rajdy piesze w celu integracji zespołów klasowych oraz poznania walorów turystyczno-krajobrazowych Ziemi Świętokrzyskiej.

Rajdy odbywały się w trzech turach:

- 11.09.09 klasy 1L, 1GP i 1S2

- 18.09.09 klasy1S1 i 1S3

- 25.09.09 klasy 1M1 i 1M2

Opiekunami klas byli wychowawcy i nauczyciele uczący w poszczególnych klasach.  Organizatorem i kierownikiem Pieszych Rajdów Integracyjnych była pani mgr Renata Tomczyk.

Trasa Rajdu wiodła przez Górę Karczówkę, Dalnię, Grabinę i Brusnie do Białogonu. Uczniowie poznali rys historyczny rezerwatu ,,Karczówka'', zwiedzili klasztor i kościół, obejrzeli z bliska mogiły patriotów polskich, podziwiali piękne panoramy Gór Świętokrzyskich, pełni wrażeń, wdrożeni do ,,Zdrowego stylu życia" wrócili do Kielc.  Fotogaleria z rajdów...

25.05.2009 Dzień Patrona Szkoły - gen. Wł. Sikorskiego

Dnia 25.05.09r. w naszej szkole odbył się Dzień Patrona. Dzień ten został uczczony akademią przygotowaną przez panią mgr Annę Góźdź i Izabelę Bożyk. W akademii udział wzięli uczniowie klas 3  Gimnazjum nr 24 i Technikum Nr 2. W akademii przybliżono życiorys i działalność patrona szkoły oraz wręczono nagrody uczestnikom konkursu z wiedzy o życiu i gen. Sikorskiego. W drugiej części akademii przedstawiono pokaz multimedialny dotyczacy II wojny światowej zaprezentowany przez Stowarzyszenie Rekonstrukcyjne ,,Jodła".

 

15.05.2009 Dzień Otwartej Szkoły

Dyrekcja Technikum Nr 2 w zespole Szkół

Mechanicznych w Kielcach ul. Jagiellońska 32,

zaprasza uczniów klas trzecich gimnazjum na

DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY, który odbędzie się:

15 MAJA 2009 ROKU

w godz.:900- 1300.

Bardzo prosimy o wcześniejsze przekazanie

informacji o planowanej przez Państwa uczniów wizycie

w naszej szkole pod numer telefonu : 0413452829.

19.03.09r. –  NAJSYMPATYCZNIEJSZE   2009

Już po raz piąty społeczność męska naszej szkoły wybierała najsympatyczniejszą nauczycielkę ,uczennicę technikum i gimnazjalistkę.

Oto wyniki:

NAJSYMPATYCZNIEJSZA:

  • nauczycielka - p. prof. Aleksandra Chudy - nauczyciel przedmiotów zawodowych,
  • uczennica technikum –Agnieszka Miśkiewicz (kl.1p),
  • gimnazjalistka – Dominika Iwańska (kl.2a).

W myśl hasła przewodniego „ Dla każdej dziewczyny mamy witaminy”, gospodarze programu Karol Broda ( kl.3p2) i  Konrad Surdel (kl.2s3) najpierw poczęstowali cukierkami wszystkie panie i dziewczyny. Następnie opiewali piękno duszy  i ciała kobiety, wykorzystując teksty naszych poetów i kompozytorów.

W rolę barda wcielił się ucz.kl.2 p1 Mateusz Filipiak. Jego gitara bardzo ubarwiła podsumowanie plebiscytu.

Podczas uroczystego apelu  wybrane panie były poddane wielu próbom, żeby udowodnić , że ten tytuł im się należy.

Była próba wokalna   – co to za melodia,

        próba sportowa  – quiz ,

        próba taneczna   – rozpoznaj jaki to taniec,

        próba kulinarna  – wykonaj sałatkę owocową.

Kinga Lipiec, Jowita Kołda i Dominika Orlińska z kl.2a, tj. zaprezentowały swoje solowe tańce. Popisy taneczne w ich wykonaniu to uczta dla oka.

Salwy śmiechu wzbudziła scenka rodzajowa „Mąż i Żona” , w której pokazali się  Ola Bartusiak  i K. Broda. Zupełnie profesjonalnie wystąpiła Monika Żak (ucz.kl.1a) w piosence : „Porzuć ten gniew”. Świetnie wypadły trzy pary z kl.3 p1, tańcząc taniec latynoski cha – chę. Uczniowie Marta i Rafał, Magda i Dawid oraz Gosia i Paweł byli oklaskiwani przez licznie zgromadzona publiczność. Apel zorganizowali uczniowie technikum i gimnazjum pod opieką p. prof. Renaty Raduszewskiej. Za konsoletą czuwał bardzo pomocny Tomasz Duda (ucz. Kl.3s3). Wybrane najsympatyczniejsze będą nosić ten zaszczytny tytuł aż do marca 2010. Fotogaleria z akademii

13.02.2009 Walentynki Szkolne.

Ostatni dzień nauki przed feriami upłynął pod znakiem Amora i miłości za sprawą spektaklu „Z Amorem przez epoki” . W walentynkowy nastrój wprowadzili nas uczniowie  gimnazjum i technikum pod opieką p. prof. Renaty Raduszewskiej.

            W rolę Amora wcielił się Karol Broda z kl. 3p2. Dzięki niemu bardzo sprawnie przenieśliśmy się  do prehistorii, starożytnego Rzymu, średniowiecza, przełomu XIX/XX w., by dotrzeć do  współczesności. Młodzi aktorzy przedstawili scenki miłosne, które ozdobione odpowiednią muzyką, charakteryzowały sposób  przeżywania uczuć w danej epoce.

       Starożytny Rzym ujrzeliśmy oczami Darii Paczkowskiej, Karoliny Krajewskiej (kl.1c) i Tomasza Dudy (kl.3s3) - Eunice, Sykstus, Lotroniusz.

       Średniowieczne spojrzenie na miłość przedstawili Jowita Kołda (kl.2a) i Jacek Ptak (kl.2p1) - Księżna, Rycerz.

       Przełom XIX/XX wieków  przedstawili Dominika Orlińska (kl.2a) i Konrad Surdel (kl.2s3) - Dziewczyna, Dżentelmen.

      Współczesny obraz miłości zaprezentowały Kinga Lipiec i Ola Bartusia (kl.2a).

      W szkole działała również poczta walentynkowa. Czerwone listonoszki roznosiły sympatyczne walentynkowe kartki. Było wesoło i romantycznie o czym przekonują fotki zamieszczone w galerii. Galeria...

16.12.2008 Spotkanie wigilijne.

W dn. 16 XII. 2008r. odbyła się wigilia Bożonarodzeniowa dla nauczycieli i pracowników administracji oraz uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych im. gen. Wł. Sikorskiego w Kielcach. Temat przedstawienia "Bóg rodzi się w człowieku" w oparciu o fragment tekstu "Przed sklepem jubilera" - Jana Pawła II. Przedstawienie przygotowali uczniowie naszej szkoły pod opieką Ks. Wojciecha Skorupy, Pani Marii Wójcikowskiej aktorki teatru Żeromskiego w Kielcach. Scenografię przygotowali Pani Urszula Cielibała, Pan Zbigniew Kopeć. Uczestnikiem spotkania był także Jego Ekscelencja Biskup Marian Florczyk absolwent naszej szkoły, który złożył życzenia wszystkim uczestnikom wigilii.

7.11.2008 Dzień Niepodległości w Naszej Szkole.

Z okazji 90 rocznicy Odzyskania Niepodległości dn.7.11.2008r.odbył się w naszej szkole uroczysty apel. Młodzież przedstawiła tło historyczne i postać Józefa Piłsudskiego. Prezentacja multimedialna przybliżyła widzom odpowiednią atmosferę i wagę tych wydarzeń dla narodu polskiego.

W klimat tej epoki przeniosły nas znane melodie poloneza i mazura, naszych tańców narodowych. Poloneza pt. „Król Władysław Jagiełło” zatańczyli dostojnie uczniowie kl. 3p1. W korowodzie chodzonego wykorzystane było wiele figur m.in. tunel, most, koło ozdobne, łańcuszek, czoki, ósemki itp. Tancerze ubrani byli stosownie do epoki, panie w suknie wieczorowe, a panowie w żupany.

Siarczysty mazur pt. „Jeszcze jeden mazur dzisiaj” rozgrzał nie tylko tancerzy. Ruch wirowy wprawił w trans całą publiczność. Z trudnymi krokami mazura, szybkim tempem i dużą ilością figur poradzili sobie świetnie:

1.      Magda Miśta i Dawid Cegieła

2.      Kasia Sobczyk i Bartek Bielecki

3.      Marta Konwisarczyk i Paweł Twardowski

4.      Gosia Skołucka i Rafał Jakubczyk

Na koniec przygotowano niespodziankę. „Poloneza czas zacząć” powiedziano dla dyrekcji naszej szkoły i poproszono do tańca.  Dostojnie i godnie dotańczyli do końca.

Apel przygotowały panie polonistki: Ewa Wydra i Elżbieta Sosnowska oraz  n-el  w-f i choreograf Renata Raduszewska. Zdjęcia z imprezy...

05.10-25.102008 Nasi uczniowie na praktykach w Martinie.

W dniach od 5 do 25 października uczniowie naszej szkoły z klasy 3p1 oraz 3p2 Technikum Poligraficznego odbywali pierwszą część praktyk zawodowych w ramach Projektu Leonardo da Vinci w zakładach poligraficznych „NEOGRAFIA“ w Martinie na Słowacji. cały artykuł...

30.09.2008 Dzień chłopaka w naszej szkole

  30.09.2008r. –  to już piąta edycja Dnia Chłopaka w naszej szkole!

 

Wyniki szkolnego plebiscytu na NAJSYMPATYCZNIEJSZEGO 2008:

 

- profesora                              - prof. Zbigniew Kopeć, nauczyciel religii,

- ucznia technikum                 - Tomasz Duda z kl. 3s3,

- ucznia gimnazjum                - Maciej Cedro z kl. 3a.

 

Podczas uroczystego apelu panowie musieli udowodnić, że są najsympatyczniejsi. Kinga Lipiec oraz Dominika Iwańska z kl. 2a przeprowadziły konkursy:

·        kulinarny - „kto szybciej obierze i zje cytrynę”

·        fryzjerski - „fryzura dla mojej kobiety”

·        wokalny   - „śpiewam piosenkę o kobietach”

·        krawiecki - „szycie aplikacji do ubrania” itp.

Nie zabrakło popisów tanecznych, śpiewania i akrobacji w wykonaniu uczniów naszej szkoły i zaproszonych gości. Po raz pierwszy swoje umiejętności wokalne zaprezentowała Monika Żak z  kl.1a.

 

NAJSYMPATYCZNIEJSI 2008 otrzymali zamiast szarf tabliczki identyfikacyjne WŁAŚCICIEL TYTUŁU oraz statuetki MAN 2008.

 

Apel przygotowywała sekcja taneczna pod opieką p. prof. Reanaty Raduszewskiej. Zdjęcia z imprezy...

 

25.06.2008 VARIA LAUREATEM KONKURSU DZIENNIKARSKIEGO 2008

       Gazeta szkolna VARIA ZDOBYŁA WYRÓŻNIENIE i nagrodę w postaci dofinansowania (760 zl.) do warsztatów dziennikarskich w Rewalu w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE POTĘGA PRASY, który został zorganizowany przez Angorę. Dyplom, książki i gratulacje otrzymał nasz były redaktor naczelny - Grzegorz Motyczyński (tegoroczny maturzysta). W Rewalu będzie nas reprezentował nasz obecny redaktor nacz. - Łukasz Gonciarz.

        Publikacje do konkursu przygotowywala p. Anna Wileczek - opiekunka gazety przy pomocy p. Artura Kasińskiego.

24.06.2008 NASI LAUREACI JADĄ DO BRUKSELI

         Dwóch uczniów naszej szkoły - Mateusz Wasik i Jarosław Majcherczyk zostali nagrodzeni w konkursie WYGRAJ SWOJE ŻYCIE W EUROPIE, edycja 2008, za prace eseistyczne napisane pod kierunkiem p. Anny Wileczek. Nagrodą jest wyjazd studyjny do Brukseli. To już kolejne laury w tym konkursie, bowiem w ubiegłym roku w Brukseli gościł Sebasian Cichosz, a Jarosław Majcherczyk i  Michał Banasik zostali wyróżnieni pobytem na obozie europejskim w Krakowie. Cieszymy się z tych sukcesów.

02.06.2008 Zabawa w teatr

Co roku w szkole organizowane są warsztaty teatralne pod kierunkiem p.Ewy Wydry. Zapraszamy do współpracy aktorów i choreografów, pracujemy z tancerzami Kieleckiego Teatru Tańca, pomagała nam p.Joanna Kasperek - aktorka Teatru im. St. Żeromskiego w Kielcach, p.Anna Kantyka prowadząca Teatr ,,Ecce Homo", choreograf p. T.Czabanienko z MDK w Kielcach.

Naszym największym sukcesem jest zajęcie III miejsca na III Wojewódzkim Przeglądzie Małych Form Teatralnych. za spektakl ,,W Kielcach zakochani", który świetnie promuje naszą małą ojczyznę. Zdjęcia z prób i przedstawień..

02.04.2008

W dniu 02.04.2008 z okazji III Rocznicy śmierci naszego rodaka papieża Jana Pawła II, w naszej szkole odbył się spektakl słowno muzyczny zatytułowany: WIARA * NADZIEJA * MIŁOŚĆ –CZYLI DIALOG Z CZŁOWIEKIEM I ŚWIATEM” -  dedykowany Janowi Pawłowi II, Człowiekowi, „który miłuje młodych”.  Przedstawienie przygotowali:
mgr Magdalena Cielibała, i ks. Wojciech Skorupa. W spektaklu udział wzięli uczniowie klas technikum: Karol Broda, Ryszard Urbanowski, Konrad Surdel oraz gimnazjum: Magdalena Karczyńska, Patrycja Piwowarczyk, Blanka Kosałka, Ewelina Bąk, Joanna Sygut.

26.03.2008

Polski Związek Warcabowy i Kieleckie Towarzystwo Warcabowe zapraszają na:

XII MŁODZIEŻOWE MISTRZOSTWA POLSKI
W WARCABACH 64-POLOWYCH w grze błyskawicznej
28 marca 2008 w godzinach 16.00-19.00.
odprawa techniczna
o godzinie 15.00.
II MŁODZIEŻOWY PUCHAR POLSKI
W WARCABACH 64-POLOWYCH
Termin:29-30.03.2008.
XII MŁODZIEŻOWE MISTRZOSTWA POLSKI
W WARCABACH 64- POLOWYCH
Termin: 29.03.2008
Otwarty turniej warcabowy o Puchar Prezydenta Miasta Kielce
Termin: 29-30.03.2008.

Sala gry: Zespół Szkół Mechanicznych w Kielcach im. gen. Władysława Sikorskiego, ul. Jagiellońska 32, http://www.warcaby.pl

ZGŁOSZENIA e-mailem prezes@warcaby.pl

 

17.03.2008

17 marca 2008 roku w naszej szkole odbył się Dzień Matematyki.

W tym dniu przeprowadzone zostały przez nauczycieli matematyki różne konkursy dla uczniów gimnazjum oraz technikum.

Trzyosobowe drużyny reprezentujące wszystkie klasy naszego gimnazjum świetnie bawiły się podczas Quizu Matematycznego, który poprowadziła p. Agnieszka Janaszek oraz p. B. Dobosz.

Uczestnicy konkursu rozwiązywali różne zadania matematyczne, krzyżówki oraz rebusy. 

I miejsce zdobyła drużyna z klasy III A, II miejsce - z klasy III B, III miejsce -z  klasy I A.

Przedstawicieli wszystkich klas technikum oraz gimnazjum uczestniczyli w Dyktandzie Matematycznym, które w technikum przeprowadzili p. Agnieszka Lisowska oraz p. Piotr Leszczyński, a w gimnazjum p. Beata Dobosz oraz p. Agnieszka Janaszek.

I miejsce w dyktandzie dla technikum zdobył Adam Kawecki z klasy 3s2, II miejsce - Adrian Góra
z 2s1, a III miejsce Krzysztof Myłek z 1s1.

I miejsce w dyktandzie dla gimnazjum zdobył Mateusz Maciąg z klasy III B, II miejsce - Karolina Stefańska z II A, III miejsce - Aleksandra Wrońska z I A.

W tym dniu rozstrzygnięty został konkurs na wykonanie prezentacji multimedialnej „Sławny polski matematyk i jego osiągnięcia”. Wykonane prace obejrzały i oceniły p. Agnieszka Lisowska oraz p. Beata Leszczyńska.

I miejsce otrzymała uczennica gimnazjum Dominika Iwańska z klasy I A oraz uczeń technikum Michał Czekaj z klasy 1p2.. II miejsce otrzymali uczniowie klasy 1s1 technikum Hubert Smuga
i Łukasz Wojtyna, III miejsce otrzymał uczeń klasy 1 p2 technikum Piotr Skrobot.

Wszyscy uczniowie klas drugich technikum uczestniczyli w nowym konkursie „Mistrz Rachunków”, polegającym na wykonaniu bez kalkulatora różnych pod względem trudności działań na ułamkach zwykłych i dziesiętnych. Konkurs przeprowadzili i ocenili wszyscy nauczyciele matematyki uczący w klasach drugich.

Mistrzem rachunków została uczennica klasy 2p1 Miśta Magdalena.

W ramach Tygodnia Kultury Języka oraz Dnia Matmatyki rozstrzygnięty został konkurs „Język
i Komputer”, poprowadzony przez p. Beatę Leszczyńską oraz p. Stefanię Kowalczyk.

I miejsce zdobyły uczennice z klasy 1L - Banaś Katarzyna oraz Kubacka Dominika,  II miejsce – Baran Jakub z 1s2. Wszyscy laureaci konkursów otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. 

06.03.2008

6 marca 2008 roku w Zespole Szkół Mechanicznych, w ramach obchodów Tygodnia Kultury Języka odbyła się prezentacja nowego portalu internetowego, przygotowana przez Panie: Agnieszkę Markiton, Agnieszkę Masny i Edytę Ruszkowską z WDK w Kielcach. cały artykuł...

03-10.03.2008

Jak co roku w naszej szkole podczas Tygodnia Kultury Języka wiele się działo. Oto program imprez, które się wówczas odbyły:

XVI TYDZIEŃ KULTURY JĘZYKA

03-10 marca 2008 r.

03.03.2008 r. (poniedziałek)

godz. 1010        – Jestem sprawny fizycznie i ortograficznie – quiz ortograficzno-sprawnościowy

godz. 1245        – Zasady Pana Cogito – audycja radiowa „na żywo”

04.03.2008 r. (wtorek)

godz. 910          – Między wierszami – quiz literack

godz. 1150        – Polskie przysłowie prawdę Ci powie – konkurs wiedzowy

05.03.2008 r. (środa))

godz. 1010        – Mój ulubiony wiersz Herberta

godz. 1200        – Udział w spotkaniu z W. Oczkosiem – autorem książki Sztuka poprawnej wymowy mała sala KCK

06.03.2008 r. (czwartek)

godz. 910          – Czy znasz zasady savoir vivre’u? – konkurs

godz. 1100        – Prezentacja multimedialna przygotowana przez p. Edytę Ruszkowską z WDK: Portal informacji kulturalnej – nowa promocja regionu.

07.03.2008 r. (piątek))

godz. 1010        – Z frazeologią za pan brat –

godz. 1600          – Spotkanie z prof. Małgorzatą Marcjanik - o etykiecie językowej, o języku grzeczności

godz. 1800        – Recital Lory Szafran – piosenki z Kabaretu Starszych Panów. Mała scena KCK

10.03.2008 r. (poniedziałek)

godz. 1200        – Podsumowanie XVI Tygodnia Kultury Języka. Wręczenie nagród. Pokaz tańca. Prezentacja Artysty S. Mrożka.

Foto Tydzień Kultury...

14.12.2007 

Czy młodzi ludzie, piszący teksty dziennikarskie mogą wymieniać swoje doświadczenia? Odpowiedź brzmi: tak, a to za sprawą cyklicznych spotkań, które z inicjatywy polonistki Anny Wileczek i pedagoga Sławomira Kukieły pojawiły się w naszej szkole pod hasłem I Konfrontacji Dziennikarzy Szkolnych 14.12. 2007 r.
O idei i przebiegu spotkania redakcja gazety szkolnej ”Varia” rozmawia z  organizatorką dr Anną Wileczek…cały artykuł
...

9.11.2007 

W dniu 9.11.2007 r. o godz. 11.00 uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych obejrzeli montaż poetycko-muzyczny zorganizowany z okazji 11 Listopada – Święta Niepodległości. Wykorzystano m.in. fragmenty III cz. „Dziadów” A. Mickiewicza, poezję K. K. Baczyńskiego M. Hillar oraz wielu innych. Scenariusz widowiska oparty był na motywie wędrówki przez wieki . Uczniowie w kolejnych odsłonach zobaczyli:
- pokolenie czasów zaborów,
- pokolenie legionów Piłsudskiego,
- pokolenie Kolumbów,
- pokolenie współczesnych Polaków
Uroczystość uświetnił swoją obecnością pan porucznik Tomasz Herbst, żołnierz WP, który w swej prelekcji przedstawił drogę do odzyskania niepodległości. Foto...

25.10.2007 

Zespół Szkół Mechanicznych

i

Dziennikarze „Echa Dnia”

zapraszają

reprezentantów redakcji czasopism szkolnych

na

I KONFERENCJE DZIENNIKARZY SZKOLNYCH,

które odbędą się 14 grudnia 2007 roku o godz. 1100  w świetlicy szkolnej „Mechanika” przy ul. Jagiellońskiej 32.

  

W programie wykłady : zajęcia warsztatowe prowadzone przez dziennikarzy „Echa Dnia” oraz ogłoszenie konkursu na najlepszy tekst prasowy.

Prosimy o potwierdzenie przybycia do dnia 30 listopada2007r. w sekretariacie szkoły, tel. 0-41 3452829.

                                                                                Organizatorzy

                                                                                Anna Wileczek

                                                                                   Sławomir Kukiełaieła

16.11.2007 

W dniu 16.10.2007 z okazji VII Dnia Papieskiego w naszej szkole odbył się spektakl słowno-muzyczny ku czci papieża naszego rodaka zatytułowany: „JAN PAWEŁ II OBROŃCA GODNOŚCI CZŁOWIEKA”. Przedstawienie przygotowali: mgr Magdalena Cielibała, mgr Andrzej Kobiałka i ks. Wojciech Skorupa. W spektaklu udział wzięli uczniowie klas technikum i gimnazjum . Foto...

 

1.10.2007 

W dniu 1.10.2007 roku w Zespole Szkół Mechanicznych w Kielcach odbył się apel z okazji dnia chłopaka. W przedsięwzięciu wzięli udział: Agata Markowska, Karolina Łojek, Ania Paluch, Agnieszka Miśkiewicz, Magda Pela, Karolina Zielińska, Joanna Sygut, Iweta Szpakowska, Mariusz Syska, Sebastian Cichoń oraz absolwent naszej szkoły Dominik Sołtys. Wszystko zostało przygotowane pod czujnym okiem pani profesor Renaty Raduszewskiej, dzięki której wszystko udało się przygotować i zorganizować.

Wystąpili: Michał Pająk wraz ze swoja grupą capoeira, absolwentki naszej szkoły: Magda Danieluk, Magda Kowalska, Iza Malinowska, oraz uczennica kl. 1b Kinga Lipiec- w krótkich układach tanecznych, Ryszard Urbanowski i Karol Broda- w piosence pt. ,,Na tańce go go” i grupa break dance.

Każda z dziewczyn miała szansę oddać głos na swojego ulubionego nauczyciela, kolegę technikum i gimnazjum. Najsympatyczniejszym profesorem roku 2007 okazał się pan Andrzej Kobiałka, uczniem gimnazjum Michał Tokaj, a uczniem technikum Łukasz Sobczyk.

Laureaci zaprezentowali się w wielu konkursach: makijażu, przenoszeniu jajka na łyżce na czas miedzy przeszkodami,  jedzeniu ptysia na czas,  śpiewaniu znanej piosenki oraz w teście na inteligencje. Za wszystkie wysiłki w tych oto konkurencjach każdy z panów został nagrodzony upominkiem.

            Wszystkim obecnym na sali podczas apelu dziękujemy za przybycie. Zapraszamy za rok.;) Foto...

14.09.2007 

W dniu 14.09.2007 w Szkole Podstawowej Nr 27 w Kielcach odbyła się impreza podsumowująca realizację programu edukacyjnego ,,TRZYMAJ FORMĘ'' w roku szkolnym 2006/2007 w ramach Międzynarodowej Konferencji Naukowej ,,ŚRODOWISKO CZŁOWIEKA A JEGO ZDROWIE".

Grupa uczniów z klasy 3a Gimnazjum Nr 24 biorąca udział w imprezie wykonała pokaz ćwiczeń śródlekcyjnych przy muzyce relaksacyjnej. Ćwiczących prowadziła Joanna Sygut . Plakat dotyczący tematyki programu ,,TRZYMAJ FORMĘ'' namalowała Angelika Gulak, a ilustracje do Zestawu Ćwiczeń Śródlekcyjnych wykonała Paulina Mikosińska. Koordynatorem programu ,,TRZYMAJ FORMĘ'' w Gimnazjum Nr 24 w Kielcach jest nauczyciel wychowania fizycznego Pani mgr Renata Tomczyk.

Oprócz  prezentacji uczniów z różnych szkół imprezie towarzyszyły : degustacja surówek, pokaz pierwszej pomocy w wykonaniu instruktora PCK, pokazy karate Kyokushin oraz wykład ,,Jak walczyć ze stresem" dr Danuty Kossak. Foto...

3.09.2007 

3.09.2007 Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Uczniowie i kadra pedagogiczna została powitana przez dyrekcję. W trakcie apelu przypomniano o 68 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej oraz o ofiarach tamtych dni. W trakcie uroczystości pierwszoklasiści uroczyście ślubowali godnie reprezentować naszą

szkołę i przestrzegać jej regulaminu. Foto...

 Kronika roku szkolnego 2006/07:

22.06.2007 

Dnia 22.06.2007 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Pożegnaliśmy klasy trzecie gimnazjum, zostały wręczone nagrody dla najlepszych uczniów i wybitnych sportowców. Po rozdaniu świadectw dla klas trzecich  gimnazjum  zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia do pobrania ze strony. Foto 3 klas...

31.05.2007 

31.05.2007r. w ZSE -1 przedstawiciel Szkolnego Związku Sportowego wręczył puchary, medale i dyplomy najlepszym drużynom startującym w turnieju o Mistrzostwo Kielc w tenisie stołowym w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Nasze dziewczęta : Anna Podstawska i Karolina Kołomańska zajęły III miejsce, zaś chłopcy Hubert Ksel i Arkadiusz Brudziński II miejsce.

30.05.2007

W dniach 30 maja do 02 czerwca 2007 roku na bazie obiektów sportowych Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce odbył się XLVI Ogólnopolski Finał Zawodów Strzeleckich o „SREBRNE MUSZKIETY-2007 ” rozgrywanych pod honorowym patronatem Ministra Obronny Narodowej  i Ministra Edukacji Narodowej. Rywalizacja przebiegała w sportowej i koleżeńskiej atmosferze. Zawody rozegrano w konkurencji indywidualnej i zespołowej. W zawodach uczestniczyło 96 zawodników reprezentujących 26 szkół ponadgimnazjalnych. Nasi reprezentanci z wynikiem 1647 zajęli X miejsce. Foto...

30.05.2007

30.05.2007r. Na stadionie przy ul. Bocznej odbyły się Drużynowe Zawody Lekkoatletyczne.Był to kolejny udany dzień naszych lekkoatletów, zdeklasowali oni wszystkich rywali i zajęli oczywiście I miejsce.

23-26.05.2007

23-26.05.2007r. Jak co roku w okresie wiosennym uczniowie naszej szkoły należący do Koła Turystycznego uczestniczyli w pieszy rajdzie górskim szlakami turystycznym Beskidu Niskiego i Sądeckiego. Opiekunami wyprawy byli Państwo Renata i Cezary Tomczykowie. Foto z rajdu...

 

12.05.2007

Gimnazjum nr 24 było organizatorem Otwartego Turnieju tenisa stołowego, który odbył się 12.05.2007r. Zwyciężył Przemysław Płatek z Gimnazjum nr 1 , przed Krzysztofem Wróblewskim z Gimnazjum nr 9 i Marcinem  Patowski  z Technikum Nr 2  Foto...                    

27.04.2007

27.04.2007r. w ZSM – E odbyło się Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2006/2007.  Pożegnaliśmy naszych wybitnych sportowców dziękując im za wieloletnie reprezentowanie naszej szkoły i osiąganie wspaniałych wyników w takich dyscyplinach jak :

Piłka Nożna : Arkadiusz Brudziński, Jacek Zieliński, Rafał Molenda, Kamil Przeździk, Kamil Siwek, Jarosław Chaba

Lekkoatletyka : Kamil Przeździk, Mateusz Grzegolec, Kamil Rogowski, Grzegorz Dziura

Tenis Stołowy : Anna Podstawska, Hubert Ksel, Arkadiusz Brudziński

Piłka Siatkowa: Arkadiusz Brudziński, Hubert Ksel, Mateusz Grzegolec,

Szachy : Kamil Przeździk, Kamil Siwek, Szymon Chaba, Grzegorz Czechowicz

 Foto...

 

27.04.2007r. odbył się Finał Wojewódzki Drużynowych Biegów Przełajowych w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Nasi chłopcy nie zawiedli i zajęli III miejsce.

 

W Roku Szkolnym 2006/2007 uczestniczyliśmy w rozgrywkach o Mistrzostwo Kielc w piłce siatkowej chłopców szkół ponadgimnazjalnych. Po wielu bardzo wyrównanych i zaciętych meczach zdobyłyśmy III miejsce.

26.04.2007

Dnia 26.04.2007 r. w Zespole Szkół Informatycznych odbył się III Drużynowy Turniej Par Mieszanych w tenisie stołowym. Nasza drużyna w składzie Anna Podstawska i Hubert Ksel zajęli II miejsce . Przegrali w finale po zaciętym pojedynku z drużyną ZSInf. 3:2. Foto...

 

21.04.2007

21.04.2007r. w parku miejskim odbył się IV Uliczny Bieg o Grand Prix MOSiR w Kielcach. We wszystkich kategoriach wiekowych startowało po ok.60 – 70 zawodniczek i zawodników. Nasi uczniowie biegli doskonale i zajęli czołowe miejsca. I tak wśród juniorów II miejsce zajął Michał Bąk a III miejsce Damian Łącki. Natomiast w kategorii otwartej na dystansie 5600 m III miejsce zajął uczeń IV klasy Kamil Przeździk. Foto...

20.04.2007

Dnia  20.04.2007 r.  odbył się Turniej  Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Szkół dla Młodzieży  i Dorosłych „AWANS” . Uczniowie naszego Gimnazjum nr 24 zajęli I miejsce przed  Gimnazjum z Bilczy i Masłowa.

Zwierzchowski Daniel uczeń kl. Ib naszego gimnazjum został wybrany najlepszym zawodnikiem tego turnieju. Foto...

27-28.03.2007

W dniach 27-28.03.2007r. odbył się finał Ponadgimnazjalnej Ligi Szkolnej Tenisa Stołowego, której to już po raz piąty ZSM-E był zarówno pomysłodawcą jak i organizatorem. W ciągu tego roku szkolnego rozegraliśmy 8 turniejów w dwóch kategoriach wiekowych. Startowało 14 szkół i blisko 200 zawodniczek i zawodników. W ogólnej klasyfikacji I miejsce zajął ZSInf., II miejsce I LO, III miejsce ZSM-E. W kategorii chłopców zajęliśmy II miejsce. W klasyfikacji indywidualnej nasza uczennica Anna Podstawska zajęła II miejsce, a Hubert Ksel III miejsce.    

17.03.2007

W ramach trwającego od 12 do 17 marca XV Tygodnia Kultury Języka w naszej szkole odbyło się wiele imprez, wśród nich: Turniej wiedzy o Stanisławie Wyspiańskim, konkurs plastyczny na pocztówkę upamiętniającą rok 2007 jako Rok Stanisława Wyspiańskiego, konkurs na prezentację multimedialną poświęconą życiu i twórczości wspomnianego twórcy.

            Na zakończenie obchodów Tygodnia Kultury Języka uczniowie klas 2a gimnazjum oraz 2s1 i 2s2 technikum przygotowali pod kierunkiem p. Izabeli Czyżewskiej-Kasińskiej trawestację Wesela Stanisława Wyspiańskiego, którą wystawiono 16 marca 2007 r.

            Zdjęcia z przedstawienia... 

16.03.2007

W dniu 16 marca 2007 roku po raz kolejny w naszej szkole odbył się DZIEŃ MATEMATYKI. Nad jego przebiegiem czuwali wszyscy nauczyciele matematyki. Zaproponowano uczniom całej szkoły następujące konkursy:

-         „Ciekawostki matematyczne”- prezentacja multimedialna,

-         „Dyktando matematyczne” adresowany do uczniów technikum,

-         „Quiz matematyczny” adresowany do uczniów gimnazjum,

-         „Kangur matematyczny” międzynarodowy konkurs adresowany do uczniów gimnazjum, którego wyniki przesłane zostaną do szkoły pod koniec maja,

-         „Język i komputer” adresowany do uczniów technikum.

Zwycięzcy konkursów otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. Oto finaliści:

-         w konkursie „Ciekawostki matematyczne”:

I miejsce – Wojciech Wesołowski (1s3)

II miejsce – Magdalena Danieluk (3a)

III miejsce – Mateusz Wójcik (1 m);

-         w konkursie „Dyktando matematyczne”:

I miejsce – Jolanta Sideł (2p2)

II miejsce – Maciej Bielacha (2p2)

III miejsce – Zaliński Michał (1 m);

-   w konkursie „Quiz matematyczny”nagrodę zdobył zespół klasy 3b (gimnazjum) w składzie: Klaudia Nowak, Marta Dubik, Michał Jończyk;

-   w konkursie „Język i komputer”:

I miejsce – Piotr Pietraszek (1s2)

II miejsce – Mateusz Wójcik (1 m)

III miejsce – Tomasz Salwa (1p1).

Zorganizowanie tego dnia wymagało od nauczycieli matematyki bardzo dużo pracy i przygotowań. Okazało się, że warto. Uczniowie świetnie się w tym dniu „bawili” matematyką. Przekonali się również, że matematyka nie musi być trudna i nudna.    

         Zdjęcia z imprezy... 

14.03.2007

W dniu 14.07.2007r. odbyła się w Zespole Szkół Mechaniczno –Ekonomicznych  w Kielcach XI edycja sesji popularnonaukowej  „ Człowiek – Motoryzacja – Ekologia”. Na sesję wpłynęło 48 prac z 7 szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa świętokrzyskiego. Prace, które wpłynęły na sesję oceniała Komisja Konkursowa  w składzie:

Prof. dr hab. E. Bazak – Mazur – Politechnika Świętokrzyska

Dr L. Nowak – Akademia Świętokrzyska

Mgr P. Ramiączek  - Wyższa Szkoła Handlowa

Prezentacje prac oceniała komisja w składzie:

 mgr inż. A. Pożoga – Inspektor Ochrony Środowiska

mgr M. Dibelka – Dyrektor Zespołu Szkół Mechaniczno - Ekonomicznych

mgr P. Ramiączek - Wyższa Szkoła Handlowa
Po wysłuchaniu prezentowanych prac Komisja postanowiła przyznać :

I nagroda – aparat fotograficzny – cyfrowy za pracę Wpływ pola magnetycznego

  na człowieka i środowisko – autor Piotr Dziewierz – Zespół Szkół                   Mechaniczno -Ekonomicznych

II nagroda - aparat fotograficzny – cyfrowy za pracę Autostrada w Dolinie Rospudy   – autor Patrycja Niewczas Zespól Szkół Zawodowych Nr 2 Starachowice

III nagroda – mp3, kamery internetowe

 za pracę Odpady z tworzyw sztucznych TAK czy NIE?! - autorzy Piotr Cioroch, Jakub Kielisz – Zespół Szkół Nr 2  - Starachowice 

 za pracę Domy pasywne zalety i technika budowania, a środowisko naturalne  - autorzy Maciej Chodzyński, Mariusz Małaszuk - Zespół Szkół Mechaniczno  - Ekonomicznych Kielce  

Nagrody Rzeczowe ufundowała Wyższa Szkoła Handlowa im. B. Markowskiego  w Kielcach. Pozostałych autorów pozostałych prac Komisja postanowiła wyróżnić nagrodami książkowymi ufundowanymi przez Urząd Miasta Kielce i Radę Rodziców Zespołu Szkół Mechaniczno – Ekonomicznych.

 foto galeria...

10.03.2007

W hali sportowej przy SP25 odbył się turniej w halową piłkę nożną szkół średnich Kielc i okolic o Puchar Dyrektora Szkoły ,,Awans". Reprezentacja naszej szkoły zajęła II miejsce, a tytuł najlepszego strzelca wywalczył  Maciej   Molenda z naszej szkoły.

8.03.2007

Dzień Kobiet . Jak co roku odbyły się wybory na najsympatyczniejszą profesorkę, uczennicę technikum i uczennicę gimnazjum. Najsympatyczniejszą  profesorką została Pani mgr. Marta Lucińska , najsympatyczniejszą uczennicą technikum - Monika Kruk , a najsympatyczniejszą uczennicą gimnazjum Magda Danieluk.

Imprezę uświetniły pokazy akrobatyczne grup Trick i Parkur. 

foto galeria...

2.03.2007

W dniu 2.03.2007 odbyły się w naszej szkole eliminacje szkolne  Olimpiady Techniki Samochodowej. W imprezie bardzo liczny udział wzięli uczniowie klas III i IV Technikum Samochodowego.

Wyniki:

I miejsce  - Jan Biskupski z klasy IIIs4

II miejsce - Krzysztof Majchrzak klasa IVs4

III miejsce - Paweł Pindral klasa IVs1

foto galeria...

13.02.2007

W okresie grudzień 2006 -luty 2007 odbyły się w naszej szkole Halowe Mistrzostwa w piłce nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły ( osobno dla Gimnazjum Nr 24 i ZSM-E ). Mistrzem ZSM-E pokonując w finale klasę 4p1 została klasa 3p1. Mistrzem Gimnazjum 24 została klasa 3C. W turnieju udział wzięły niemal wszystkie klasy naszej szkoły. Mecze finałowe oglądali i wręczali nagrody : Biskup Kielecki Marian Florczyk (absolwent naszej szkoły), Marta Dibelka  (dyrektor Gimnazjum Nr24) oraz Dariusz Wójcik (dyrektor ZSM-E). Organizatorami i sędziami turnieju byli profesorowie Małgorzata Błach-Wróblewska i Henryk Bielacha. foto galeria...

10.03.2007

V Szkolny Turniej Tańca. Jak co roku w naszej szkole odbył sie turniej na ,,Najbardziej Roztańczoną Klasę". W konkursie udział wzieły kalsy: IIIa, IIa, IIb i IVs4. Za najbardziej roztańczoną klasę w gimnazjum uznana została klasa IIIa, natomias za najbardziej roztańczoną klasę w technikum klasa IVs4

foto galeria...

20.10.2006

20.10.2006r. odbył się Finał Wojewódzkich Sztafetowych Biegów Przełajowych.

Startowało 24 zespoły męskie , tym razem musieliśmy zadowolić się II miejscem.

29.09.2006

29 września jak co roku odbył się w naszej szkole „Dzień Chłopaka”.

Imprezę uświetniły występy wokalne, pokazy tańca, akrobatyki sportowej i rowerowej.

Finałem imprezy był wybór najsympatyczniejszego nauczyciela, ucznia technikum i gimnazjum.

Wszystkich obecnych  na imprezie byli w pełni usatysfakcjonowani werdyktem i pokazami.

 Najsympatyczniejszym profesorem został dyr. Dariusz Wójcik.

Najsympatyczniejszym uczniem technikum - Krzysztof Mochocki

Najsympatyczniejszym uczniem gimnazjum - Damian Różyc

 

22.09.2006

22.09.2006r. – Finał Miejski Sztafetowych Biegów Przełajowych chłopców w kat. szkół ponadgimnazjalnych.  Po raz kolejny okazaliśmy się najlepsi i wróciliśmy z zasłużonym

I miejscem.

17-18.09.2006

17 - 18.09.2006r. we Wrocławiu odbył się Finał Ogólnopolskich Drużynowych Zawodów Lekkoatletycznych. Po bardzo zaciętej rywalizacji zajęliśmy III miejsce i już po raz czwarty zdobyliśmy brązowe medale. Najlepiej punktowali :

Kamil Zbroszczyk ( kula)      201 pkt

Kamil Picheta        ( kula)      160 pkt

Milan Makuch       ( 400 m)   151 pkt

Paweł Bogus          ( 100 m)   145 pkt

14.09.2006

14 września odbył się Rajd Integracyjny pierwszych klas gimnazjum.

 

4.09.2006

Tegoroczny rok szkolny zaczął się dość nietypowo, bo 4 września .

W tym dniu uczniowie zostali powitani przez nowowybraną dyrekcję:

Pana dyrektora Dariusza Wójcika, Panią wicedyrektor Martę Dibelkę i Pana wicedyrektora Cezarego Tomczyka.

Pierwszoklasiści uroczyście ślubowali godnie reprezentować naszą

szkołę i przestrzegać jej regulaminu.

 

 

 

 

[ o szkole | dokumenty | patron | osiągnięcia | po lekcjach |   strona główna |