Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

 

  

          

 

 

   Prezentacja   Rekrutacja   Zamówienia publiczne   Dyrekcja   Plan lekcji   Aktualności   Galeria   Programy UE   Historia   Patron   E-mail  Referaty  Strona główna

  
Logo szkoły

 

Prezentacja (bardzo) kulturalna

 

6 marca 2008 roku w Zespole Szkół Mechanicznych, w ramach obchodów Tygodnia Kultury Języka odbyła się prezentacja nowego portalu internetowego, przygotowana przez Panie: Agnieszkę Markiton, Agnieszkę Masny i Edytę Ruszkowską z WDK w Kielcach.

 

 

 

Portal Informacji Kulturalnej, bo tak brzmi właściwa nazwa tej witryny, właśnie w gościnnych progach naszego „Mechanika” zyskał swą dziewiczą wizualizację. Goście podkreślili to zresztą podczas prezentacji.
Poszczególne „zakładki” odzwierciedlają zamiar autorów strony – ocalić od zapomnienia miejsca, wydarzenia, postacie, przedmioty… słowem wszystko to, co składa się na kulturę naszego regionu.

 Są więc tu wiadomości kulturalne, filmy i zdjęcia, rejestrujące ciekawe wydarzenia, „lekcje” online, np. z zakresu florystyki, recenzje premier filmowych i teatralnych, a także porady językowe udzielane przez językoznawcę.

Co ciekawe, każdy może zostać współpracownikiem portalu: autorzy czekają na teksty, zdjęcia, filmy, piosenki, rysunki, słowem – owoce kulturalnych pasji mieszkańców naszego miasta i regionu.

 

 

 

 

 

Prezentacja  wypadła bardzo interesująco, wskazała na różnorodność i bogactwo PIK, mam więc nadzieję, że portal stanie się ważnym narzędziem upowszechniania kultury przez duże  i małe „K”, a wiec tej „wysokiej” i tej „popularnej”, czego niniejszym naszym Gościom z WDK z całego serca życzę     

 

   

 

 

 

Anna Wileczek

 

[ o szkole | dokumenty | patron | osiągnięcia | po lekcjach |   strona główna |