Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

 

  

          

 

 

   Prezentacja   Rekrutacja   Zamówienia publiczne   Dyrekcja   Plan lekcji   Aktualności   Galeria   Programy UE   Historia   Patron   E-mail  Referaty  Strona główna

  
Logo szkoły

 

 3.03.2008 r.

XVI Tydzień Kultury Języka rozpoczął się w naszej szkole od przygotowanego przez polonistkę – panią Izabelę Czyżewską-Kasińską oraz nauczyciela wychowania fizycznego – pana Henryka Bielachę quizu ortograficzno-sprawnościowego pod hasłem Jestem sprawny fizycznie i ortograficznie. Uczniowie klasy 3s1 technikum sprawowali pieczę nad prawidłowym przebiegiem imprezy, w której brali udział ich młodsi koledzy z gimnazjum.

            Utrzymane w konwencji zabawy międzyklasowe zmagania 5-osobowych drużyn dostarczyły wszystkim wiele emocji. Zawodnicy z wielkim zaangażowaniem wykonywali niełatwe przecież i różnorodne zadania ortograficzne oraz popisywali się swoją sprawnością fizyczną.

Słodkie nagrody otrzymały klasy: 3b (I miejsce), 1a (II miejsce), 1b (III miejsce).

Smak czekoladowych słodkości poznać mogli także kibice, którzy wzięli udział w znanej grze w państwa i miasta zmodyfikowanej jednak w ten sposób, że zamiast wyrazów rozpoczynających się na konkretną literę alfabetu podawali słowa zawierające: u, ó, ż, rz, h, ch.

 

 

 

 7.03.2008 r.

W piątek odbył się turniej Z frazeologią za pan brat. Jego atrakcyjna formuła przyciągnęła do udziału wielu chętnych. Każdą ze zgłoszonych do konkursu klas reprezentowała 2-osobowa drużyna. Uczestnicy turnieju rozwiązywali zadania równolegle. Mieli np. odgadnąć zilustrowane związki frazeologiczne, przysłowia zawierające podane wyrazy, rozwiązać rebusy, w których ukryte były frazeologizmy, podać w ciągu określonego czasu jak największą liczbę związków frazeologicznych z wylosowaną nazwą części ciała ludzkiego, odgadnąć, jakie związki frazeologiczne zawierały rzekome reguły matematyczne. Po każdej konkurencji sędziowie podliczali na bieżąco punkty, a publiczność poznawała odpowiedzi, które wraz z treścią zadania prezentowane były na dużym ekranie.

            Zwycięskie drużyny nagrodzone zostały dyplomami i książkami.

   Laureaci:

Bartosz Szczepaniak i Krzysztof Tatar z kl. 3s1       – I miejsce

            Adam Kawecki i Dominik Wierzbowski z kl. 3       – II miejsce

            Magda Klusek i Paulina Chmielewska z kl. 1l         – II miejsce (ex aequo)

            Karolina Łojek i Karolina Bujak z kl. 3a                – III miejsce

        Turniej przygotowali p. Izabela Czyżewska-Kasińska oraz p. Artur Kasiński.

10.03.2008 r.

Uroczystość podsumowującą XVI Tydzień Kultury Języka uświetnił pokaz tańca przygotowany przez uczennice z klasy 1a oraz zaprezentowanie przez młodzież z klasy 3a Artysty Sławomira Mrożka.

 

 

 

      

 

 

 

[ o szkole | dokumenty | patron | osiągnięcia | po lekcjach |   strona główna |